• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sumažėjusios testavimo apimtys yra susijusios su mažesniu simptominių COVID-19 pacientų skaičiumi šalyje, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Sumažėjusios testavimo apimtys yra susijusios su mažesniu simptominių COVID-19 pacientų skaičiumi šalyje, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

„Testavimo apimtys nėra kažkaip dirbtinai mažinamos. (...) Iš esmės sumažėjo simptominio testavimo apimtys, kada patys žmonės kreipiasi. Ir jų skaičius labai stipriai sumažėjo“, – pirmadienį po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio žurnalistams sakė A. Dulkys.

Pasak jo, dėl to „atsiveria galimybės nuo simptominio testavimo pereiti į prevencinį“, todėl reguliariai dėl užsikrėtimo koronavirusu bus tiriami, pavyzdžiui, pedagogai, psichoterapijos paslaugas teikiantys specialistai.

„Tokiu būdu vėl to testavimo padaugės. Turime suprasti, kad jei mums apskritai seksis kovoti su virusu, ateis tokia graži diena, kada to testavimo apskritai nebus“, – kalbėjo ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip BNS sakė Karštąją koronaviruso liniją 1808 administruojančios Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis, pastarosiomis dienomis į mobiliuosius punktus registruojasi vidutiniškai 2,5 tūkst. žmonių.

REKLAMA

„Anksčiau įvairiai būdavo, esam turėję ir 16 tūkst. skambučių per dieną sunkiais laikais. O šiaip – būdavo apie 3,5 tūkst. ir daugiau. (...) Dabar mažiau žmonės registruojasi, tikrai mažiau skambinančiųjų yra. Tų priežasčių daug – mažiau susirgimų, mažiau kitų peršalimo ligų“, – komentavo jis.

Savo ruožtu Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) tvirtino, kad tyrimams reikalingų priemonių pakanka.

„Pas mus šiuo metu tikrai nėra taip, kad laboratorijos prašo daugiau priemonių testavimui, o mes neturime. Taip pat nesame gavę jokių nurodymų išduoti mažiau priemonių“, – BNS sakė NVSPL atstovė Simona Kalvelytė.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras sako, kad sausio mėnesį žmonių, kurie po turėto sąlyčio su užsikrėtusiuoju koronavirusine infekcija sutinka atlikti testą, skaičius, lyginant su gruodžio mėnesiu, išliko beveik nepakitęs.

„Duomenys rodo, jog nuo gruodžio 1 iki sausio 23 dienos iš visų nustatytų didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų tyrimui NVSC užregistravo vidutiniškai 20 procentų žmonių, jiems sutikus tokį tyrimą atlikti“, – komentavo NVSC atstovė Justina Petravičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atkreipiame dėmesį, kad testą atlikti turi sutikti pats žmogus, priverstinis testavimas nėra taikomas“, – pridūrė ji.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, praėjusią savaitę dėl COVID-19 per dieną vidutiniškai ištirta 8,3 tūkst. ėminių.

Tuo tarpu pirmąją sausio savaitę per dieną vidutiniškai buvo atliekama 12,1 tūkst. tyrimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų