REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį ketina nuo pareigų nušalinti Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovą Remigijų Mažeiką. Tai ministras paskelbė pasirodęs medikų mitinge, kurį gydytojai organizavo dėl esą ministerijos neveiklumo tiriant nusižudžiusios medikės atvejį.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį ketina nuo pareigų nušalinti Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovą Remigijų Mažeiką. Tai ministras paskelbė pasirodęs medikų mitinge, kurį gydytojai organizavo dėl esą ministerijos neveiklumo tiriant nusižudžiusios medikės atvejį.

REKLAMA

Šalia ministerijos su plakatais susirinkę žmonės liejo nuoskaudą dėl sveikatos sistemoje išvešėjusio mobingo – psichologinio teroro ir drąsino vieni kitus netylėti, o valdžią – keisti įstatymus.

Su šūkiais „Mobingui ne“ ir raginimais nusiimti rožinius akinius vidurdienį po Sveikatos apsaugos ministerijos langais susirinko apie pusšimtis medikų ir palaikančių žmonių. Po žinios apie nusižudžiusią Respublikinės Šiaulių ligoninės medikę praėjo beveik dvi savaitės. Bendruomenę piktina, kad kone visą šį laiką ministerija pratylėjo.

„Tikslas yra, kad daugiau tokių tragedijų neįvyktų. Tam reikalinga įstatymų pakeitimai, Darbo kodekso pakeitimas, mobingo sąvokos įvedimas“, – pasakojo mitingo organizatorė Eglė Navickienė.

REKLAMA
REKLAMA

Protesto akciją suorganizavusi kaunietė medikė Eglė Navickienė pasakoja pati psichologinio smurto darbe nepatirianti. O tie, kurie patiria, viešai savo istorijų atskleisti tiesiog nedrįsta.

REKLAMA

„Manau, kad daugelio ir nebus čia. Nes jei susiduri su mobingu, tu neturi drąsos ateiti čia. Tai yra sisteminis mastas, dėl to ir yra šitas mitingas. (…) Man viskas gerai, bet kažkas turi pastovėti už tą netektą gyvybę“, – aiškino E. Navickienė.

Protesto akcijai prasidėjus čia pasirodo ir ministras Arūnas Dulkys. Buvusių nusižudžiusios medikės kolegų teigimu, ji Šiaulių ligoninėje patyrė mobingą, ieškojo pagalbos institucijose, o gegužės pradžioje buvo atleista iš darbo. Medikai į akis ministrui išsako, kaip, jų nuomone, derėjo elgtis iškart po įvykio.

REKLAMA
REKLAMA

„Vakarų valstybėse už tokius kaltinimus, kas čia buvo, manau, nebebūtų šitų žmonių įstaigoje. Nes paliekama galimybė susitvarkyti visus dokumentus, užglaistyti viską gražiausiai. Yra, matyt, tos tiesos“, – kalbėjo mitingo dalyviai.

A. Dulkys teisinasi neva nenorėjęs darytis viešųjų ryšių akcijų:

„Aš žinau, koks yra požiūris į politikus, aš jau visai nenorėjau dėtis pliuselių dirbtinų.“

Tačiau praneša rytoj Šiaulių ligoninės vadovą Remigijų Mažeiką planuojantis nušalinti nuo pareigų:

„Yra pranešimas apie Šiaulių ligoninėje buvusį psichologinį smurtą, neteisėtus, neetiškus veiksmus. (…) Jau vertinant Generalinės prokuratūros pateiktą informaciją, vertinant visumą, kad šituo pagrindu vadovą laikinai nušalinsime, kol vyks tyrimas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar gali būti nušalinti ir kiti ligoninės skyrių vadovai, ministras nekomentuoja. Tačiau ragina mobingą patiriančius medikus netylėti. Nors jie dažniausiai tai pripažįsta tik anoniminėmis žinutėmis.

„Ne vienas yra skambinęs ar rašęs, kad turėjo su kraujospūdžiu problemų, netgi mirčių nuo širdies infarkto buvo po mobingo toj ligoninėj“, – kalbėjo Medikų sąjūdžio pirmininkė Auristida Gerliakienė.

„Aš manau, kad nėra medicinos srityje žmogaus, kuris to nebūtų pajutęs asmeniškai ar per bendradarbių patirtis. (…) Tai, kas yra tarp eilučių, kas nepasakoma iki galo ar tiesiog jaučiama pulsuojant ore. Sunku nupasakoti.“

REKLAMA

Prie ministerijos susirinkę medikai pasakoja kolegų patirtis:

„Čia yra kraštutinis, tragedija, tokie dalykai negali kartotis. Bet daug žmonių kenčia subtilesniu variantu. (…) Ir studijų metais tam tikros apraiškos mobingo.“

„Išsakai kitokią nuomonę – po to tau taikomos įvairios priemonės: budėjimus keičia, nepalankius sprendimus, apskritai patiri kitokį elgesį negu kiti darbuotojai, spaudimą.“

Apie tai, kaip plačiai mobingas išsikerojęs sveikatos sistemoje, kalba ir gerai žinomas gydytojas profesorius Vytautas Kasiulevičius:

„Tai yra siaubinga. Susidorojimai vyksta su iškiliais, puikiais žmonėm, gerais gydytojais, kurie turi vardą visuomenėje.“

Medikai ragina valdžią įstatymu įtvirtinti mobingo sąvoką, įvesti įstaigų vadovų rotaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų