REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant mažinti eiles gydymo įstaigose, jos bus skatinamos suteikti daugiau išplėstinių konsultacijų, kai pacientui atliekamos dvi ar daugiau diagnostinių ar gydomųjų medicininių intervencijų – tam skirti papildomi 17 mln. eurų.

Siekiant mažinti eiles gydymo įstaigose, jos bus skatinamos suteikti daugiau išplėstinių konsultacijų, kai pacientui atliekamos dvi ar daugiau diagnostinių ar gydomųjų medicininių intervencijų – tam skirti papildomi 17 mln. eurų.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė ligonių kasa peržiūrėjo ir padidino išplėstinių konsultacijų įkainius, kad aktualiausios konsultacijos pacientams visa apimtimi būtų suteiktos vieno apsilankymo metu. Gydymo įstaigoms naujieji įkainiai bus pradėti taikyti nuo šių metų balandžio 1 dienos.

SAM trečiadienį paskelbė, kad padidintas įkainis už išplėstines konsultacijas bus taikomas 14 specialybių, kurias teikia suaugusiųjų ir vaikų kardiologai, neurologai, endokrinologai, reumatologai, taip pat akušeriai ginekologai, dermatologai, gastroenterologai, oftalmologai, otorinolaringologai ir ortopedai traumatologai. 

Nusprendė tobulinti apmokėjimo tvarką

Kaip teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, bendraujant su gydytojais ir pacientais, identifikuotos situacijos, kai vieno apsilankymo metu suteikiamos tik dalinės konsultacijos, ir pacientai yra priversti pakartotinai lankytis gydymo įstaigose. Priimtas sprendimas tobulinti apmokėjimo tvarką, kad tokių situacijų būtų kuo mažiau. 

REKLAMA
REKLAMA

„Patobulintų įkainių tikslas yra paprastas – kad vieno apsilankymo metu pacientui būtų suteikta kuo įvairiapusiškesnė konsultacija ir jam nereikėtų pakartotinai grįžti į gydymo įstaigą. Taupysime ir paciento, ir gydytojų laiką, bus mažiau situacijų, kai dėl užleistų ligų kyla komplikacijų“, – teigia ministras. 

REKLAMA

Valstybinės ligonių kasos direktorius Gintaras Kacevičius nurodo, kad įkainių perskaičiavimas inicijuotas ir įgyvendintas išanalizavus gydymo paslaugų prieinamumo situaciją. 

„Didiname įkainius už tas konsultacijas, kurių metu pacientui atliekamos dvi ar daugiau diagnostinių ar gydomųjų medicininių intervencijų. Apmokėjimas už tokias didesnės apimties tam tikrų specialistų konsultacijas, dėl kurių susiformuoja ilgiausios laukimo eilės, išaugs 30–50 proc. Tokiu būdu tikimės paskatinti gydymo įstaigas vieno apsilankymo metu pacientui suteikti daugiau paslaugų ir taip sumažinti poreikį pacientui atvykti pakartotinai, kartu – ir eiles“, – sako G. Kacevičius. 

REKLAMA
REKLAMA

Nuo balandžio 1 dienos specialistų konsultacijos bus trijų lygių: konsultacija be intervencijų, su viena intervencija ir su dviem ar daugiau intervencijų. 

Pasak pranešimo, specialybės, kurioms taikomi naujieji įkainiai už išplėstines konsultacijas, atrinktos atsižvelgiant į kelis esminius faktorius. Pirmiausiai – į laukimo eiles: nes pacientams tenka ilgiausiai laukti šių gydytojų konsultacijų. Šių specialistų kompetencijoje yra pagrindines mirties priežastis Lietuvoje lemiančių ligų diagnostika ir gydymas, taip pat jie konsultacijų metu atlieka kelias diagnostines ar gydomąsias intervencijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įstatyme įtvirtinta, kad specialisto konsultacija pacientui turi būti suteikta per 30 kalendorinių dienų. 

Dulkys: finansuojant išplėstines konsultacijas siekiama, kad pacientai grįžtų rečiau

Skatinant gydymo įstaigas suteikti daugiau išplėstinių konsultacijų siekiama, kad pacientas kuo rečiau turėtų į jas grįžti pakartotinai, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Tikslas yra, kad pacientas kuo rečiau pakartotinai grįžtų“, – trečiadienį žurnalistams sakė A. Dulkys.

REKLAMA

Anot ministro, nuo balandžio 1 dienos gydymo įstaigos bus skatinamos vieno apsilankymo metu padaryti daugiau tyrimų.

Už tokias konsultacijas, pasak A. Dulkio, įkainiai didės nuo 30 iki 50 procentų. Gydymo įstaigose papildomi 17 mln. eurų skirti išplėstinėms konsultacijoms, kai pacientui atliekamos dvi ar daugiau diagnostinių ar gydomųjų medicininių intervencijų.

„Kai kuriose ligoninėse, net ir vaistus paskyrus, vėl grąžina pas šeimos gydytoją. (...) Sakome, kad gausite didesnį apmokėjimą, jei pacientui suorganizuosite kuo daugiau tyrimų vienu metu“, – sakė A. Dulkys.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija skelbė, kad siekiant mažinti eiles gydymo įstaigose papildomi 17 mln. eurų skirta išplėstinėms konsultacijoms, kai pacientui atliekamos dvi ar daugiau diagnostinių ar gydomųjų medicininių intervencijų.

Padidintas įkainis už išplėstines konsultacijas bus taikomas net 14 specialybių išplėstinėms konsultacijoms, kurias teikia suaugusiųjų ir vaikų kardiologai, neurologai, endokrinologai, reumatologai, taip pat akušeriai ginekologai, dermatologai, gastroenterologai, oftalmologai, otorinolaringologai ir ortopedai traumatologai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų