Draugą kirviu uždaužęs žudikas užmigo aukos namuose, o ryte apsimetė nieko nežinantis

Apie 25 metus trukusi draugystė su Vytautu Januška vienam Kazlų Rūdos gyventojui baigėsi mirtimi. Savo paties namuose jį užmušė kartu tą kruviną vakarą alkoholį vartojęs 48-erių V. Januška. Auka buvo daužoma kumščiais, spardoma kojomis, talžoma kirviu ir net po ranka pakliuvusia kėde.

Į teisiamųjų suolą sėdo prieš tai net 13 kartų teistas V. Januška. Nors itin ciniškai žmogų nužudžiusiam vyrui grėsė įkalinimas iki gyvos galvos, tačiau teismas pasigailėjo žudiko ir už grotų jį pasiuntė vos 13 metų.

Savo kaltę nuo pat pradžių neigęs žudikas liko nepatenkintas ir tokiu, palyginti švelniu, nuosprendžiu. V. Januška pateikė skundą, kuris šiuo metu yra nagrinėjamas Lietuvos apeliaciniame teisme.

Žiaurios aplinkybės

Bylos duomenimis, V. Januškos ir jo draugo konfliktas įvyko laikotarpiu nuo 2018 m. sausio 19 d. 18 val. iki 2018 m. sausio 20 d. 4 val., aukos gyvenamajame name, Kazlų Rūdoje.

Apsvaigęs nuo alkoholio, V. Januška tyčia sudavė draugui kumščiais, kojomis, kirviu ir kėde mažiausiai 18 smūgių į galvą. Dar mažiausiai 8 smūgiai kliuvo į nugaros ir krūtinės sritį.

Per smurto išpuolį aukai padarytos daugybinės muštinės žaizdos galvoje, medikai vėliau nustatė kelių šonkaulių lūžius, kitus sužalojimus.

Dėl patirtų daugybinių kūno sužalojimų išsivysčius trauminiam šokui 60 metų vyras mirė. Ekspertai pabrėžė, kad žmogus mirė kęsdamas dideles fizines kančias.

Būtent dėl to fakto, kad asmuo buvo nužudytas itin žiauriai, žudikui grėsė įkalinimas iki gyvos galvos, kurio jis išvengė. Bausmė gali pasikeiti išnagrinėjus apeliaciją.

Kaltės nepripažino

Teisme V. Januška savo kaltės nepripažino ir parodė, kad jis tą vakarą, turėdamas laisvo laiko, užsuko pas savo draugą V. B. Iš pradžių pasivažinėję po apylinkes, jie nutarė degtinę gerti V. B. namuose.

V. Januška pasakojo, kad automobilį jie paliko ne kieme, o „ant kelio“. V. B. pavaišino jį užkanda. Kaltinamasis paaiškino, kad būnant V. B. namuose ir išgėrus kelis stikliukus, pradėjo darytis bloga, skaudėjo galvą, todėl daugiau gerti atsisakė.

REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo metu jis neminėjo, kad prisigėrė, nors taip anksčiau buvo pasakojęs tyrėjai. Žudikas teigė, kad pasijautęs blogai paprašė draugo nuvesti jį atsigulti, nenusirengęs atsigulė skersai lovos. Esą draugas jį užklojęs ir jis užmigo.

Ryte atsikėlęs pamatė, kad lauko durys buvo atidarytos, o kėdė, ant kurios jis anksčiau sėdėjo kambaryje, apversta. Jis nieko nelietė ir išėjo į lauką. Dar buvo tamsu. Jis jautė pagirias, norėjo šlapintis. Pamatęs ant šviežiai užsnigtos žemės takutį, juo ir pasuko, nuėjo nuo namo apie 7 žingsnius.

Atsisukęs grįžti pamatė kažką įtartino gulint, kaip gyvulį, todėl, išsiėmęs iš kišenės prožektorių, juo pašvietė. Pamatė, kad tai buvo V. B., iki pusės nusimovęs kelnes. Tuomet jis nuėjo pas kaimynus ir paprašė iškviesti policiją. Pareigūnai atvykę pranešė apie jo atžvilgiu parašytą pareiškimą, jį sulaikė ir po dviejų parų pranešė, kad V. B. buvo nužudytas. Taip žudikas kalbėjo jau suimtas.

V. Januška paaiškino, kad V. B. pažinojo apie 25 metus, taip pat pažinojo jo šeimą. Niekada tarp jo ir aukos esą nebuvo kilę konfliktų. V. Januška iki šiol kartoja, kad nežino, kas nužudė jo draugą.

Nors kaltinamasis savo kaltės dėl jam inkriminuoto nusikaltimo nepripažino, tačiau jo kaltę patvirtino byloje apklaustų nukentėjusiųjų ir liudytojų parodymai, ikiteisminio tyrimo metu surinkti bei teisme ištirti rašytiniai įrodymai. Ant aukos kūno rasta V. Januškos DNR pėdsakų.

Pribloškiantis teistumų sąrašas

Situacijos negelbėjo ir tai, kad V. Januška anksčiau jau buvo teistas net 13 kartų. Pirmąjį savo teistumą žudikas „užsidirbo“ 1994-siais. Tąkart Šakių rajono apylinkės teismas dėl valstybinio turto vagystės nuteisė jį laisvės atėmimu 4 metams lygtinai.

Kantriai 4 metus išlaukęs V. Januška tame pačiame teisme 1998-siais išgirdo dar vieną nuosprendį dėl netinkamų pareigų atlikimo. Jam tada skirtas 2 metų laisvės atėmimas, bausmės vykdymą atidedant tam pačiam laikotarpiui. Taip V. Januška jau dukart išsisuko su lygtinėmis bausmėmis.

REKLAMA

Trečią kartą šis asmuo jau buvo teisiamas Vilkaviškio rajono apylinkės teisme 2000 m. spalį dėl chuliganizmo. Nors teismas vėl jį pripažino kaltu, tačiau dėl amnestijos jis buvo atleistas nuo paskirtos 2 metų įkalinimo bausmės.

Po metų istorija vėl pasikartojo, kai V. Januška nuo paskirtos 1,5 metų bausmės buvo atleistas dėl amnestijos. Vis dėlto, 2001-2002 m. laikotarpyje V. Januškai buvo iškeltos net trys baudžiamosios bylos dėl vagysčių ir jis pagaliau buvo pasiųstas 3 metams už grotų.

Vos išėjęs į laisvę, V. Januška 2004 m. rugpjūtį sukėlė avariją per kurią buvo sunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata. Dėl to jis pusmečiui vėl buvo izoliuotas nuo visuomenės.

Grįžęs iš įkalinimo įstaigos V. Januška du kartus – 2005 ir 2006 m. – buvo nuteistas dėl vagysčių. Pirmu atveju jam buvo paskirta 11 mėnesių bausmė, o apsivogus dar kartą už grotų teko praleisti 1,5 metų.

2008 m. jis nuteistas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Tiesa, šįkart V. Januškai paskirta lygtinė bausmė. O 2011 m. po eilinės vagystės V. Januška už grotų pasiųstas metams. Kurį laiką po to nusikaltėlis sugebėjo gyventi pagal įstatymą.

Bet 2018 m. jis vėl paslydo, kai teisme atsidūrė dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Paskirta pusmečio įkalinimo bausmė, kaip paaiškėjo po kraupių įvykių Kazlų Rūdoje, buvo dar ne paskutinė.


Rašyti komentarą...
s
su tokia garbinga pavarde tuoj pakeisti
2020-10-10 23:11:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gėda
Atsakyti
0

g
gėda
2020-10-10 23:14:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siu tokia pavarde tuoj pakeisti nuo šiol jis KIRVUKAS kirvis o JANUŠKA tegul dainuoja
Atsakyti
0

V
Vilnius
2020-10-11 07:52:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai norėčiau, kad kirviu būtų užkapoti šių teisėjų vaikai ir anūkai. Už Lietuvos teisėsaugos diskreditavimą. Likimas viską mato ir yra teisingas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų