Dviejų vaikų tėvą prie bažnyčios nužudęs 23-jų jaunuolis: nesitikėjau, kad mirs

Išgertuvės Kėdainių rajone, Krakių miestelyje, prie bažnyčios esančiame parke baigėsi beprasme 35-erių Nerijaus S. mirtimi. Po smūgio į galvą vyras krito ant asfalto ir daugiau nebeatsikėlė. Nuo patirtų sužalojimų žmogus mirė vietoje.

Į teisiamųjų suolą sėdo vos 1997 metais gimęs Žydrūnas Šereiva. Pirmos instancijos teismas šių metų liepą žudikui buvo paskyręs mažiausią už tokį nusikaltimą įmanomą bausmę – 7-erius metus nelaisvės.

Vis dėlto, jaunas žudikas nesutiko su paskirta bausme ir pateikė apeliaciją. Žudikas siekė, kad jo veiksmai būtų perkvalifikuoti į neatsargų gyvybės atėmimą ir paskirta su laisvės atėmimu nesusijusi bausmė.

Kruvinos išgertuvės

Nusikaltimas, dėl kurio jaunas žmogus šiuo metu kremta kalinio duoną, įvykdytas 2019 m. birželio 30-sios vakarą. Bylos duomenimis, Ž. Šereiva, būdamas neblaivus, įsivėlė į konfliktą su dviejų vaikų tėvu Nerijumi S.

Aukai buvo tyčia mažiausiai kartą suduota kumščiu į veidą. Nerijus S. nukrito ant asfaltuotos gatvės dangos. Dėl to jam išsiliejo kraujas į smegenis. Atvykę medikai nukentėjusiajam niekuo padėti nebegalėjo. Liko tik konstatuoti vyro mirtį.

Krakių miestelio šventėje tą vakarą dalyvavo daug žmonių. Minėtame parke alkoholį vartojo ne tik Nerijus S., Ž. Šereiva, bet ir daugiau jaunuolių. O patį nusikaltimą matė ir kunigas, kurio liudijimas buvo itin svarbu nagrinėjant bylą.

Nesitikėjo, kad mirs

Siekdamas su laisvės atėmimu nesusijusios bausmės, Ž. Šereiva teismui pateikė apeliacinį skundą. Jame žudikas aiškino, kad pirmos instancijos teismas neteisingai kvalifikavo jo padarytą nusikalstamą veiką. Žudikas teigė, kad nenumatė ir nesitikėjo, kad jo suduotas smūgis gali sukelti nukentėjusiojo mirtį.

Nuteistasis pasakojo, kad 2019 m. birželio 30 d. vakarą, prie bažnyčios susirinkęs jaunimas vartojo alkoholį: „Kartu alkoholį vartojo ir Nerijus S. Iš pradžių jis elgėsi ramiai, draugiškai, tačiau po kurio laiko pradėjo reikšti nepasitenkinimą, ėmė prie visų kabinėtis. Jis konfliktavo su kitais išgertuvių dalyviai.

REKLAMA

Vienas jų Nerijų S. buvo pargriovęs ir laikė prispaudęs prie žemės. Bet šis nenurimo ir pradėjo kabinėtis prie manęs. Jis sudavė man per ranką, laikančią stikliuką, į petį, tačiau į tai reagavau ramiai. Buvo nutarta daugiau Nerijui S. alkoholio neduoti.

Jam apsiraminus, toliau visi vaišinosi, bendravo. Tada Nerijus S. netikėtai sudavė man smūgį, vos nenuvirtau nuo kėdės. Po to atsistojau ir ėmiau jį stumti toliau nuo kompanijos, tačiau Nerijus S. nenurimo, užsimojo smogti kumščiu, bet pirmas smūgį sudaviau aš.“

Anot Ž. Šereivos, liudytojai patvirtino jo parodymus, duotus ikiteisminio tyrimo metu ir teisme, o iš jų matyti, kad nukentėjusysis buvo labai priekabus. Žudikai tvirtino, kad jis pats buvo taikus, vengė konfliktų, ramino nukentėjusįjį, nebuvo agresyviai nusiteikęs.

Nuteistojo teigimu, nepagrįsta ir nelogiška pirmos instancijos teismo išvada, kad jo smūgis nukentėjusiajam buvo netikėtas. Esą Nerijus S. užsimojo smogti pirmas, todėl turėjo ir galėjo tikėtis, kad gali gauti atgal.

Apeliantas nurodė, kad įvykio metu nebuvo taip stipriai išgėręs, kad nekontroliuotų smūgio stiprumo. Esą smūgiavo nestipriai, turėjo tikslą nukentėjusįjį nuraminti. Apeliantas taip pat pažymėjo, kad Nerijus S. už jį buvo žymiai aukštesnis ir stambesnis, todėl nuteistasis nepagalvojo, kad nuo vieno nestipraus smūgio jis galėtų nugriūti.

Kai nugriuvo, kraujo nesimatė, todėl jis pamanė, kad nukentėjusysis nugriuvo dėl girtumo. Negalvojo, kad nukentėjusiajam nutiko kas nors rimto, todėl nuėjo pas tėvus.

Šį skundą išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė, kad Ž. Šereivai paskirta 7 metų įkalinimo bausmė yra teisinga, todėl žudiko skundą nuspręsta atmesti.


Rašyti komentarą...
D
Dziuljeta
2020-09-25 14:45:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
labai idomu,kodel prie baznycios vartojamas alkoholis,ir visi tylejo.
Atsakyti
-4

J
Juozas
2020-09-25 14:49:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
NENUMATE TAI NEVYKES MASTYMAS REIKIA VISKA NUMATYT
Atsakyti
-2

J
Juozas
2020-09-25 14:50:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
NENUMATE TAI NEVYKES MASTYMAS REIKIA VISKA NUMATYT
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų