Draudimo važiuoti ledu nėra, tačiau vairuotojai už tai baudžiami

Užšalę vandens telkiniai vilioja ne tik žvejus, bet ir ekstremalių potyrių mėgėjus. Kai kurie vairuotojai susigundo išbandyti savo vairavimo įgūdžius ant ledo. Anot jų, slidus ir platus užšalusio ežero paviršius leidžia ne tik gauti adrenalino dozę, bet ir išmėginti transporto priemonę. Ir nors šiuo metu draudimo važiuoti ant užšalusio vandens telkinio nėra, tokius vairuotojus baudžia tiek aplinkosaugininkai, tiek ir policija.

Tv3.lt skaitytojas pasidalino filmuota vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuota, kaip ant užšalusių marių vairuotojas išbando tiek automobilį, tiek ir savo vairavimo įgūdžius.

Adrenalinas, sportas ir praktika – dėl šių priežasčių vairuotojai sako susirenkantys ant užšalusių vandens telkinių.

Ar saugu ant ledo pasako žvejai

„Žmonės važiuoja ant užšalusių ežerų, nes Lietuvoje nėra daugiau kur taip pavažinėti. Tai visiška Lietuvos bėda, nes užsienyje tokių vietų pilna, o Lietuvoje – viskas uždrausta, aikštelės uždarytos, o kitur policija baudžia. Anksčiau buvo aikštelių, specialių trasų, dabar nebėra,“ - tv3.lt sakė prisistatyti nenorėjęs vairuotojas.

REKLAMA

Anot jo, ši žiema – tikra dovana ekstremalių pojūčių ištroškusiems vairuotojams.

„Per pastaruosius 5 metus nebuvo normalios žiemos, tad gerai neužšaldavo nė vienas vandens telkinys. O šią žiemą tikrai galima saugiai mėgautis važiavimu ant ledo. Tai ne tik adrenalinas ar sportas, tai ir praktika. Ledas storas, todėl ant jo saugu, erdvu, platu, jokių medžių ar duobių, nėra griovių. Todėl tai puiki vieta pasimokyti, kaip reikia valdyti mašiną, kai ji slysta. Kur tu daugiau gali saugiai paslysti su mašina? Kitur nėra sąlygų, o ant ledo, kur lygus kelias, tu nerizikuoji savo sveikata, nerizikuoji ir sudaužyti mašinos. Gatvėje juk to nepadarysi,“ - tikino pašnekovas.

Prieš važiuodami ant ledo vairuotojai visuomet įsitikina, kad ledo storis – pakankamas, tai yra siekia daugiau nei 20 centimetrų.

„Pirmas dalykas niekada nevažiuoji ant tų ežerų, kur žinai, kad jie yra pratekantys ar ledas gali būti nesaugus. Ant užšalusių ežerų yra daug žvejų. Jie gręžia eketes, tad ir pasižiūri, koks yra ledo storis, pasiklausinėji,“ - aiškina vyras.

Vis dėlto, už tokias pramogas vairuotojai gali būti nubausti.

„Ant ežerų policija negali nubausti, nes ta vieta nėra kelias, tačiau nubausti už pasivažinėjimą ant ledo gali aplinkosauga,“ - aiškina pašnekovas.

Vairuotojas ant ledo - griežtos bausmės

Tačiau Lietuvos policijos atstovė Revita Janavičiūtė teigia, kad ledu važinėjantys vairuotai, įvertinus aplinkybes, gali sulaukti griežtų bausmių.

Draudimas važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ant užšalusių vandens telkinių įtvirtintas atitinkamos savivaldybės sprendimu patvirtintose Saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo taisyklėse.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Automobilis ant Kuršių marių

„Važinėjimas ant užšalusių vandens telkinių užtraukia atsakomybę: administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 282 straipsnio 1 dalyje yra numatyta atsakomybė už neteisėtą važiavimą per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis. Už tokį pažeidimą gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 144 eurų,” - tv3.lt sakė R. Janavičiūtė.

REKLAMA

„Be to, toks vairavimas, įvertinus aplinkybes, paprastai traktuojamas kaip pavojingas ar chuliganiškas vairavimas. Už pavojingą vairavimą, vadovaujantis ANK 420 straipsniu, skiriama bauda vairuotojams nuo 170 iki 230 eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo 300 iki 600 eurų, už chuliganišką vairavimą – skiriama bauda vairuotojams nuo 450 iki 550 eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo 750 iki 1000 eurų,“ - aiškino policijos atstovė.

Vertinama ir žala gamtai

Atitinkamai gali būti įvertinta ir padaryta žala gamtai, tačiau draudimo važiuoti ant vandens telkinio kol kas nėra.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų