DIENOS PJŪVIS. Rusija galanda ginklus – kaip reaguosime mes?

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pagrasino, kad kas perpildys Kremliaus kantrybės taurę, tas sulauks žiauraus atsako. Tokie Rusijos vadovo pareiškimai nuskambėjo įtemptų įvykių fone – prie Ukrainos sienos Kremlius telkia milžiniškas karines pajėgas, o Čekija, paaiškėjus, kad už prieš šešerius metus įvykusio sprogimo ginklų sandėlyje, stovi Rusijos žvalgyba.

Ko toliau laukti iš Kremliaus režimo ir kaip į tai atsakys Vakarai? Apie tai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ir Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala.

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad trečiadienį Vladimiras Putinas savo kasmetinio kreipimosi į Federacijų Tarybą metu pareiškė, kad „Rusija užtikrins taiką ir gerbūvį savo piliečiams“. Rusijos prezidentas Vakarus perspėjo „neperžengti raudonos linijos“, nes bus imtasi „asimetrinių ir griežtų priemonių“.

Pradėjo jis savo kalbą apie santykius su Vakarų šalimis piktinimusi „planais nužudyti A. Lukašenka“ ir Vakarų abejingumą šiuo klausimu bei skundu dėl „bandymų kabinėtis prie Rusijos be jokio pagrindo“. „Buvo peržengtos visos ribos“, – aiškino jis.

V. Putinas skundėsi, kad „Rusija elgiasi kukliai, dažnai neatsako į nedraugiškas akcijas ir į nedraugišką elgesį“. „O jeigu kas atsisako tai suprasti, <...> Rusija visada suras būdą atstovėti savo poziciją“, – pareiškė jis.

Jis taip pat pažadėjo „asimetrinį, greitą ir griežtą atsaką“. V. Putino teigimu, Rusija visada suras būdą išlaikyti savo poziciją prieš tas šalis, kurios kalba su ja iš aukšto. „Bet kokių provokacijų organizatoriai, grasinantys mūsų esminiams saugumo interesams, pasigailės taip, kaip jau seniai nesigailėjo“, – pareiškė jis.

Didžiąją savo ilgesnės nei valandos kalbos dalį jis skyrė pagyroms kovoje su koronavirusu ir socialinių garantijų pažadais.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-04-22 13:50:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokinga
Atsakyti
-1

A
Al.
2021-04-22 13:51:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galime reaguoti kaip tik norime,mūsų reakcija visišksi niekam neįdomi.....
Atsakyti
-2

w
west
2021-04-22 13:43:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko nekist kur tevas nekisa
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų