Putino kalba: susidorojęs su opozicija bando įtikinti rusus šviesiu rytojumi

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pateikė savo metinį pranešimą. Įtemptos tarptautinės ir vidaus politikos bei artėjančių Dūmos rinkimų sąlygomis jis pažėrė finansinių garantijų šeimoms su vaikais, akcentavo naujos ginkluotės gamybą ir ekonominę stagnaciją turinčius nutraukti sprendimus. Neapsiėjo ir be grasinimų Vakarams: jeigu bus peržengta raudonoji linija, kurią nustatysime mes patys, kentėsite, kaip nekentėjote jau seniai.

Pasak Rusijos vadovo atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, kreipimąsi į Federacijų Tarybą rašo asmeniškai pats V. Putinas: „Tekstas gali būti rašomas iki paskutinės minutės, iki paskutinės nakties“. Tiesa, ekspertai pažymi, kad tai vargu ar gali būti teisybė – tam jis turi visą komandą patarėjų.

Tradiciškai, prieš kalbą jos turinys nėra atskleidžiamas. „RIA Novosti“ skelbiama, kad tai bus „naujųjų laikų“ pranešimas ir „vienu iš svarbiausių“ per kelis dešimtmečius trunkantį V. Putino prezidentavimo laikotarpį.

Ilgamečio Rusijos lyderio metiniais pranešimais parlamentarams ir regionų gubernatoriams nustatoma šalies politinė darbotvarkė. Pernai V. Putinas sakydamas šią kalbą išdėstė planą, pagal kurį galiausiai užsitikrino galimybę likti valdžioje iki 2036 metų.

Šiemetinis pranešimas bus skaitomas Maskvai įsivėlus į diplomatinius ginčus su Jungtinėmis Valstijomis ir Europa dėl Rusijos pajėgų telkimo prie Ukrainos sienų ir virtinės šnipinėjimo skandalų.

Tuo metu didžiuosiuose Rusijos miestuose nuo vakar vyksta aktyvus jėgos struktūrų sutraukimas, baiminantis protesto akcijų. Daromos kratos opozicijos narių, žurnalistų namuose ir darbo vietose, sulaikomi vadovaujantys protesto akcijoms asmenys.

Putino kalba: žada kalbėti apie vidaus politikos klausimus ir ir „kelis žodžius“ apie užsienio politiką

(12 val. 05 min.) Putinas savo kalbą pradėjo pažadu skirti ją „iš esmės vidaus klausimams“ (ekonomikai, sveikatos apsaugai) ir „kelis žodžius“ apie užsienio politiką.

REKLAMA

(12 val. 07 min.) Rusijos prezidentas žeria pagyras Rusijos kovai su pandemija. Tačiau neužsimena apie rekordinį šalyje mirtingumą praėjusiais metais.

(12 val. 14 min.) Rusija visada gynė ir gins tradicines vertybes, kurios buvo užmirštos daugelyje šalių, sako V. Putinas.

(12 val. 17 min.) Putinas skundžiasi, kad šalyje labai prastai vyksta vakcinacijos procesas ir paragino gyventojus skiepytis. Pats jis, tiesa, atsisakė viešai skiepytis, kaip darė kitų šalių lyderiai.

(12 val. 27 min.) Rusijos prezidentas pareiškė, kad šalyje ekonominė situacija susiduria su sunkumais, „tačiau su tuo susiduriama visame pasaulyje“. Pirmoje savo kalbos dalyje V. Putinas daugiausiai kalba apie socialinės pagalbos programos gaires. Pažadėjo pradėti mokėti nepilnoms šeimoms, turinčioms 8-16 metų vaikus, mėnesines ~60 eurų siekiančias išmokas.

(12 val. 39 min.) V. Putinas pasipiktino mokykliniais istorijos vadovėliais: „Rašo apie viską, išskyrus Stalingrado mūšį“.

(13 val. 11 min.) Rusijos prezidentas pažadėjo „užtikrinti taiką ir gerbūvį mūsų piliečiams“. „O jeigu kas atsisako tai suprasti, <...> Rusija visada suras būdą atstovėti savo poziciją“, – sakė jis.

(13 val. 23 min.) Putinas pažadėjo „asimetrinį, greitą ir griežtą atsaką“. „Pasigailės taip, kaip seniai jau dėl nieko negailėjo“, – aiškino jis.

Rusijos policija prieš protestus sulaiko A. Navalno bendražygius, aktyvistus

Rusijos policija trečiadienį ryte atliko kratas kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno biuruose Sankt Peterburge ir sulaikė jo bendražygę Liubov Sobol bei atstovę Kirą Jarmyš, paskelbė opozicionieriaus padėjėjai.

Policijos reidai buvo surengti prieš daugiau kaip 100-e Rusijos miestų vakare planuojamus protestus. Jo komanda, kuri nuogąstauja, kad kalėjime bado streiką paskelbusio garsiausio Kremliaus kritiko gyvybei iškilęs rimtas pavojus, kviečia rusus 19 val. vietos laiku išeiti į gatves.  

REKLAMA

„Kratos buvo vykdomos nuo pat ryto, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė opozicijos politiko komanda Sankt Peterburge. – Jie atėjo biuro operatoriaus, kelių savanorių ir aktyvistų.“

A. Navalno įsteigto Kovos su korupcija fondo (FBK) teisininkės L. Sobol advokatas Vladimiras Voroninas tviteryje parašė, kad ji buvo išlaipinta iš taksi prie Maskvos metro stoties „Avtozavodskaja“.

„Pasak jos, ją sulaikė daug uniformuotų pareigūnų“, – rašė jis.

Vėliau advokatas sakė, kad L. Sobol buvo nuvežta į policijos nuovadą, bet buvo laikoma policijos automobilyje.

Apie K. Jarmyš sulaikymą pranešė jos advokatė Veronika Poliakova. 

„Kirą sulaikė, kur veža – kol kas nežinoma“, – sakė advokatė naujienų agentūrai „Interfax“.

Nepriklausoma aktyvistų areštus stebinti grupė „OVD-Info“ trečiadienį pranešė, kad policija vykdė kratas ir sulaikė aktyvistų mažiausiai 20-yje šalies miestų.

Reidai surengti prieš Rusijos prezidento Vladimiro Putino metinį pranešimą, kurį jis turi skaitys 12 val. (ir Lietuvos laiku).

Policija įspėjo nedalyvauti „neteisėtuose“ trečiadienio mitinguose. Sausio pabaigoje ir vasario pradžioje per antivyriausybines A. Navalno šalininkų demonstracijas šalyje buvo areštuota daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

Navalno šalininkai ruošiasi paskutiniam protestui

Prieš rugsėjį planuojamus parlamento rinkimus V. Putinas sieks didinti visuomenės paramą jo valdymui, tikriausiai vėl pažers aštrios kritikos Vakarų pozicijai ir paskelbs virtinę priemonių pandemijos paveiktai Rusijos ekonomikai skatinti.

Tačiau prezidento metinį pranešimą gali užtemdyti A. Navalno šalininkų visoje Rusijoje organizuojamos demonstracijos. 

A. Navalno komanda, kuri nuogąstauja, kad garsiausio Kremliaus kritiko gyvybei kalėjime iškilęs rimtas pavojus, kviečia protestus visoje Rusijoje pradėti 19 val. vietos laiku.

Kovo 31 dieną A. Navalnas paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

REKLAMA

Šeštadienį 44 metų opozicionieriaus gydytojai įspėjo, kad jis „bet kurią akimirką“ gali patirti širdies smūgį, nes jo sveikatos būklė sparčiai blogėja.

Rusijos kalėjimų tarnyba, kuri kelis kartus neleido A. Navalno gydytojams jo aplankyti, pirmadienį perkėlė jį iš Pokrovo pataisos kolonijos Vladimiro srityje į ligoninę kitoje kolonijoje tame pačiame regione, esančiame maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.

Policija įspėjo nedalyvauti „neteisėtuose“ trečiadienio mitinguose. Anksčiau šiais metais per antivyriausybines demonstracijas šalyje buvo areštuota tūkstančiai žmonių.

 


Rašyti komentarą...
a
asd
2021-04-21 12:36:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
o tai ne logiskai sneka?
Atsakyti
-1

w
west
2021-04-21 12:15:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
eik tu negali but
Atsakyti
0

A
Ats
2021-04-21 12:35:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už tai gatvėje taip tuščia nei žmonių nei transporto, visi TV, žiūri, lekiu ir aš savo senukaTaura įsijungti, kol ikais ir galiu putino nepamatyt
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų