Putinas skelbs apie „naujų laikų atėjimą“

Vladimiras Putinas trečiadienį skaitys metinį pranešimą, Rusijai išgyvenant santykių su Vakarais krizę, o kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno bendražygiams raginant rusus masiškai dalyvauti protestuose.

Ilgamečio Rusijos lyderio metiniais pranešimais parlamentarams ir regionų gubernatoriams nustatoma šalies politinė darbotvarkė. Pernai V. Putinas sakydamas šią kalbą išdėstė planą, pagal kurį galiausiai užsitikrino galimybę likti valdžioje iki 2036 metų.

Šiemetinis pranešimas bus skaitomas Maskvai įsivėlus į diplomatinius ginčus su Jungtinėmis Valstijomis ir Europa dėl Rusijos pajėgų telkimo prie Ukrainos sienų ir virtinės šnipinėjimo skandalų.

Prieš rugsėjį planuojamus parlamento rinkimus V. Putinas sieks didinti visuomenės paramą jo valdymui, tikriausiai vėl pažers aštrios kritikos Vakarų pozicijai ir paskelbs virtinę priemonių pandemijos paveiktai Rusijos ekonomikai skatinti.

Valstybinės naujienų agentūros „RIA Novosti“ teigimu, 2021-ųjų pranešimas „bus vienas iš svarbiausių“. Akcentuojama pokoronavirusinė epocha, „bus laukiama, kaip vystysis šalis šiomis sąlygomis“. Pažymima, kad šį prezidento kreipimąsi jau pavadino „naujųjų laikų“ pranešimu.

Navalno šalininkai ruošiasi paskutiniam protestui

Tačiau prezidento metinį pranešimą gali užtemdyti A. Navalno šalininkų visoje Rusijoje organizuojamos demonstracijos.

A. Navalno komanda, kuri nuogąstauja, kad garsiausio Kremliaus kritiko gyvybei kalėjime iškilęs rimtas pavojus, kviečia protestus visoje Rusijoje pradėti 19 val. vietos laiku.

Kovo 31 dieną A. Navalnas paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

Šeštadienį 44 metų opozicionieriaus gydytojai įspėjo, kad jis „bet kurią akimirką“ gali patirti širdies smūgį, nes jo sveikatos būklė sparčiai blogėja.

REKLAMA

Rusijos kalėjimų tarnyba, kuri kelis kartus neleido A. Navalno gydytojams jo aplankyti, pirmadienį perkėlė jį iš Pokrovo pataisos kolonijos Vladimiro srityje į ligoninę kitoje kolonijoje tame pačiame regione, esančiame maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.

Policija įspėjo nedalyvauti „neteisėtuose“ trečiadienio mitinguose. Anksčiau šiais metais per antivyriausybines demonstracijas šalyje buvo areštuota tūkstančiai žmonių.

 


Rašyti komentarą...
N
Na
2021-04-21 09:59:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Navalnas ' Navalnas. O Lietuvoje broblemu nėra? Ukraina Baltarusija ir Navalnas. Užkniso jus visi portalai. O kalėjimai Lietuvoje idealus? Kiek kalinių prisiteisė? Į kitus žiūrit o savo kiemo nematot? Ir kam zliugdyt ekonomika dėl kažkiokios valytojos Cekanovskos.
Atsakyti
0

Z
Zmogus
2021-04-21 18:49:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsakymas veikejui (NA ) pirmiausia Cekanovskaja ne valytoja ,bet mokytoja ir 2 vaiku mama , tamsta, ,neismanai nieko nezinai ir griebiesi komentuoti . Toliau pamirsti kad ji dalyvavo prezidento rinkimuose Baltarusijoje, puikiai zinai ,kad rinkimai buvo suklastoti. ,Noredamas izeisti piliete Cekanovskaja,varai ant jos ,ko nereiketu daryti . Toliau sis tavo rasymas ir komentaras rodo is kokio molio esi pats ir kam atstovauji. Pats esi labai zemo intelekto ir nori mums primesti savo nuomone . Sito tikrai neivyks, gali savo nuomone pasilikti sau . jinai normaliems zmonems netttttttttinka. Aciu.... pries komentuodamas visada pagalvok esi tik Putino draugas ir tavo smegenys panasios i jo... geda paciam labai didele.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų