DIENOS PJŪVIS. Neskiepytųjų karantinas ir privalomi skiepai: ar dar turime ginklų prieš koronavirusą?

Lietuvoje kylant užsikrėtimų koronavirusu skaičiui ir plintant viruso atmainoms vis daugiau kalbama apie naujas kovos su COVID-19 priemones. Užsimenama, kad karantinas galėtų būti taikomas ne visiems, o tik neskiepytiems asmenims, taip pat vis garsiau kalbama apie privalomą kai kurių gyventojų skiepijimą.

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė, konservatorė Paulė Kuzmickienė ir duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad ministrų kabinetas kitą savaitę ketina susėsti svarstyti, kokiomis priemonėmis stabdyti augantį sergamumą COVID-19 Lietuvoje ir kaip skatinti šalies gyventojus skiepytis. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys neslepia, kad ketinama keisti su galimybių pasu teikiamas privilegijas.

Kaip žurnalistams trečiadienį sakė A. Dulkys, pirmadienį ministrų kabinetas ketina pasitarti dėl augančio sergamumo COVID-19 Lietuvoje. Su tuo susijusius sprendimus ketinama priimti kitą trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.

„Bus detaliai įvertinta situacija ligoninėse, sergamumo rodikliai, kalbėsime apie pasirengimą rugsėjo 1-ajai, apie galimybes spartinti skiepijimą, apie naują seno Galimybių paso vaidmenį ir kitus panašius dalykus“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Dulkys.

Lietuvoje – dar 63 delta atmainos atvejai

 Lietuvoje nustatyti dar 63 koronaviruso delta (indiškosios) atmainos atvejai, ketvirtadienį pranešė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje.

Taip pat nustatyti septyni alfa (britiškosios) atmainos atvejai.

Delta variantui priklausė 38 iš 47 Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre tirtų ėminių ir 25 iš 26 Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų tirtų ėminių.

Iš viso iki šiol Lietuvoje, pagal NVSPL koordinuojamą sekoskaitos projektą, atlikta 14 465 ėminių sekoskaita ir aptikta 10 tūkst. 287 alfa varianto, 13 beta (Pietų Afrikos) varianto, 236 B.1.620 varianto, aštuoni gama (braziliškojo) varianto ir 148 delta varianto viruso linijų atvejai.

Pasak NVSPL, šie duomenys yra preliminarūs ir vėliau gali šiek tiek pasikeisti.


Rašyti komentarą...
L
Liova
2021-07-22 15:15:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turim reikia mazinti seimo pusgalvius palikti tik protingus
Atsakyti
-6

N
Nera
2021-07-22 15:10:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grynai debilu gauja
Atsakyti
-7

A
2021-07-22 15:11:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada bus dulkio korono viruso atmains
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų