DIENOS PJŪVIS. Imuniteto pasas atvers galimybes ar sukurs privilegijuotųjų luomą?

Daugėjant persirgusių koronavirusu gretoms ir plečiantis vakcinacijos apimtims vis garsiau kalbama apie imuniteto pasą. Europos Sąjunga savąjį variantą žada pateikti vasaros pradžioje, o lietuviškas imuniteto pasas gali atsirasti jau šį mėnesį.

Kokias galimybes suteiks naujasis imuniteto pasas, ar Lietuva jau pasiruošusi jo diegimui ir kokių problemų gali sukelti ši priemonė – apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“. Laidos svečiai: Laisvės partijos narys, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas ir socialdemokratas Gintautas Paluckas.

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad sprendimai dėl imuniteto paso galėtų būti pristatyti jau ateinančią savaitę, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Jos teigimu, jei būtų nuspręsta, kad imuniteto pasas būtų suteikiamas ir testą pasidariusiems asmenims, valstybė testų nekompensuotų.

Šiuo metu dėl imuniteto paso suteikimo neigiamą testą turintiems asmenims vyksta diskusijos.

„Kai kam atrodo, kad už tai valstybė dar turėtų ir sumokėti, tarkim, jei būtų kažkokia nuostata, kad su imuniteto pasu žmogus gali eiti vakarieniauti viešojo maitinimo įstaigose, nežinau, ar mokesčių mokėtojai būtinai norėtų sumokėti, kad kažkas pasidarytų testą, jog nueitų į barą.

Jeigu už testą reikėtų mokėtis pačiam, eiti į kiną su testu, kuris kainuoja brangiau nei kino bilietas, pasidaro kita problema. Testo klausimas yra atviras. Dėl vakcinavimo ir dėl persirgimo mes turime ekspertų rekomendacijas, kokį žmogų pagal požymius būtų galima tikrinti, kiek laiko turi būti praėję nuo vakcinavimo arba kiek laiko po ligos diagnozavimo. Į šiuo atsakymus turim“, – ketvirtadienį žurnalistams komentavo I. Šimonytė.

Kokios veiklos galėtų būti atlaisvinamos imuniteto pasą turintiems asmenims, kol kas nežinoma. Šiuo klausimu turėtų vykti diskusija tarp Vyriausybės kanceliarijos ir ministerijų. Premjerė teigė, kad sprendimai turėtų atsirasti netrukus.


Rašyti komentarą...
D
Dalia
2021-04-09 13:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik keiktis verčia...aš nesirgus, jaučiuosi kaip raupsuotoji. Aš saugausi, kad nesusirgti, o dabar, jei nesiskiepysiu, man bus uždrausta kažkokios veiklos. Už ką? Ką aš bloga padariau? Beje, aš valstybei moku visus mokesčius. Kiek jūs galite išsidirbinet iš žmonių? Beje, rekiate, kad skiepai neprivalomi, bet jūs įvedami tam tikrus ribojimus, žmonės verčiate skiepytis. Taip nusiplaunat bet kokią atsakomybę. Jei kas nutiktų, neduok dieve, sakysite, mes nevertėme skiepytis. Žiauru.
Atsakyti
-3

R
Remigijus
2021-04-09 13:30:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Luomas pinigu pasidaryti ...
Atsakyti
0

M
Moras
2021-04-09 13:35:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasaulinio mąsto biznis,ir kaip tuom ne pasinaudojus,o po to nors ir tvanas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų