REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno miesto ir rajono savivaldybėms nusprendus mokėti kompensacijas vaikams, nepatekusiems į valstybės finansuojamus darželius, kiti didmiesčiai neskuba tvirtinti panašios tvarkos.

Kauno miesto ir rajono savivaldybėms nusprendus mokėti kompensacijas vaikams, nepatekusiems į valstybės finansuojamus darželius, kiti didmiesčiai neskuba tvirtinti panašios tvarkos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip BNS sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė, Klaipėdos savivaldybės administracija šiuo metu yra numačiusi lėšų skirti 400 litų siekiančioms kompensacijoms tiems, kurie nepateko į darželius bei pasirinko privačias įstaigas, tačiau kol kas politikai tai numatančios tvarkos nėra parengę.

REKLAMA

„Mes ruošiamės kitų metų programoje numatyti lėšas ir gauti iš tarybos įpareigojimą, kad reikia rengti tokią tvarką. Esmė yra ne piniguose, o tvarkoje, kam tie pinigau bus naudojami - ar jie bus naudojami tiktai tiems vaikams, kurie lanko privačius darželius, ar ir tiems, kurie negauna vietos nei pas mus, nei privačiuose, tai yra, kai mama pasilieka su vaiku. Tam numatoma skirti apie 300 litų, bet šiandien dar atsakymo nėra“, - sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Naujų vietų darželiuose sukūrimui bei kompensacijoms Klaipėdos savivaldybė kitų metų biudžete kol kas esą numato apie 1 mln. litų, tačiau J.Simonavičiūtė nedrįso prognozuoti, kada galėtų būti priimtas sprendimas dėl kompensavimo tvarkos.

Klaipėdoje šiuo metu darželius lanko apie 7,7 tūkst. vaikų, nepatekusių į darželius šiuo metu yra apie 500.

Tuo metu Vilniaus vicemeras Jaroslavas Kaminskis tvirtina, Vilnius kompensacijų įteisinti neplanuoja, nes tam esą neturi pinigų ir toliau planuoja eiti kitu keliu - statyti darželius, kurti grupes atlaisvinant esamas patalpas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai Kauno miestas pinigų daug turi, gal gali mokėt. Mes kol kas - ne. Mes tenkiname poreikius daugiau mažiau, kiek galime, tiek tenkiname, ir tiek“, - sakė J.Kaminskis.

Jis tvirtino, jog savivaldybė šią problemą planuoja spręsti šiuo metu atskirdama ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes ir pastarąsias perkelti į mokyklų patalpas. Tačiau nežinia, ar to pakaks kitąmet norint suteikti vietas visiems potencialiems darželinukams.

„Mes turime 26,5 tūkst. vietų, tai mes visiškai tenkiname vilniečių poreikius, bet mes negalime prognozuoti, kiek žmonių atvažiuos gyvent į Vilnių ar laikinai registruosis Vilniuje“, - tvirtino sostinės vicemeras.

REKLAMA

Vilniaus savivaldybės viešųjų ryšių skyrius BNS informavo, kad šiuo metu Vilniuje darželius lanko apie 27,5 tūkst. vaikų, 700 jų į darželius nepateko ir laukia savo eilės.

Planuojama, kad kitų metų sausio pradžioje bus atidarytas darželis Santariškėse, kuris priims dar apie 230 vaikų, dar kelis šimtus vietų numatoma sukurti iškėlus Šolomo Aleichemo mokyklą į kitas patalpas bei pertvarkius kitas ugdymo įstaigas.

Kauno miesto taryba ketvirtadienį pritarė siūlymui kompensuoti tėvams, leidžiantiems vaikus į privačius darželius, dalį mokesčio už juos. Pagal nuo kitų metų liepos 1 dienos įsigaliosiančią tvarką, kiekvienam vaikui, kuris nepateko į valstybės finansuojamą darželį ir einą į privatų, kas mėnesį bus skiriama 345 litai (100 eurų). Prognozuojama, kad kompensacijoms kitąmet reikės apie 1,5 mln. litų.

REKLAMA

Kaune šiuo metu valstybinius darželius lanko per 14 tūkst. vaikų, kaip ir Vilniuje, į juos nepatenka apie 700.

Kaunas numato šįmet iš viso įrengti 480 naujų vietų, kitąmet - dar bent 400 naujų vietų valstybės finansuojamuose darželiuose.

Kompensuoti dalį tėvų mokamo mokesčio už privačius darželius šių metų liepą nusprendė Kauno rajono taryba bei tapo pirmąja tai padariusia savivaldybe Lietuvoje. Čia privačią įstaiga lankančio vaiko išlaikymui skiriama 250 litų kompensacijos, jos pradedamos mokėti lapkritį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų