Dėl smurto prieš sugyventinę nuteistas vyras: ji pati išprovokavo

Apie smurtą artimoje aplinkoje Lietuvoje policija informuoja kiekvieną dieną. Tokie pranešimai įprastai užsibaigia žodžiais: „smurtavęs asmuo buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.“ Tiesa, kas vyksta toliau, visuomenė dažniausia neišgirsta.

Vis dėlto, vien prasikaltusio asmens laikinu patupdymu už grotų neapsiribojama. Smurtautojui skiriamos bausmės klausimo imasi teismas. Tad kokios bausmės gali tikėtis artimą žmogų sužalojęs asmuo?

Neseniai teismas paskelbė nuosprendį dėl sugyventinės sumušimo teisiamam Raimondui B. Bylos duomenimis, vyras moteriai sudavė du smūgius. Ir nors už tokius veiksmus jis išvengė įkalinimo, tačiau bent jau artimiausiais mėnesiais smurtautojo gyvenimas bus stipriai apribotas.

Girto vyro poelgis

Bylos duomenimis, Raimondas B. nuteistas už tai, kad sukėlė fizinį skausmą savo šeimos nariui.

2019 m. birželio 27 d., apie 18 val., bute, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (2,97 promilės), buitinio konflikto metu su savo sugyventine A. P. ranka sudavė jai vieną smūgį į veido sritį bei vieną smūgį į pakaušį.

Taip nukentėjusiajai buvo sukeltas fizinis skausmas. Baudžiamasis kodeksas numato, kad dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo kaltininkas gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Įvertinęs visas bylos aplinkybes, teismas nusprendė neskirti griežčiausios bausmės. Raimondui B. paskirtas laisvės apribojimas 9 mėnesiams, įpareigojant jį visą laisvės apribojimo laikotarpį būti namuose nuo 22 val. iki 6 val.

Jei tai nesusiję su darbu, mokymusi ar gydymusi asmens sveikatos priežiūros įstaigose, jam nebus leidžiama išvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Smurtautojas taip pat buvo įpareigotas pradėti dirbti arba be pažeidimų registruotis Užimtumo tarnyboje. Jam buvo uždrausta visą laisvės apribojimo laikotarpį įsigyti, turėti, vartoti ar laikyti psichiką veikiančias medžiagas. Jis taip pat privalo dalyvauti probacijos tarnybos organizuojamoje smurtinį elgesį keičiančioje programoje ir ją baigti.

REKLAMA

Teigė, kad buvo išprovokuotas

Skųsdamas tokį sprendimą, Raimondas B. nepasikuklino dalį kaltės primesti ir pačiai sugyventinei.

Jo skunde nurodoma, kad pagal nukentėjusiosios parodymus ji dėl prieš ją pavartoto smurto į medikus nesikreipė, nes nematė reikalo kreiptis. Esą sužalojimai buvo paviršutiniai, jokių mėlynių ar paraudimų ant kūno nesimatė.

Raimondo B. teigimu, teismas rėmėsi tik nukentėjusiosios parodymais, jog jai skaudėjo. Atkreiptas dėmesys, kad teismas esą nevertino, ar asmuo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (2,97 promilės) savo veiksmais galėjo sukelti fizinį skausmą nukentėjusiajai.

Vyras piktinosi, kad teismas rėmėsi ir pareigūnų parodymais, kuriems Raimondas B. įvykio dieną ir įvykio vietoje prisipažino smurtavęs sugyventinės atžvilgiu. Kaltinamasis teigė, kad nieko panašaus nesakė.

Prisipažinimo policijos pareigūnams įvykio dieną teisme nukentėjusioji apibūdino taip: „klausė jo policija, bet jis nieko neatsakė, nes nesusigaudė ir nesuvokė, kad man sudavė”.

Apibendrindamas savo skundą, Raimondas B. nurodė, kad nukentėjusioji esą pati išprovokavo smurtinę situaciją.

Tiesa, kaip moteris tą padarė, kaltinamasis nesukonkretino. Nepaisant visų pastangų, Raimondui B. paskirta bausmė liko nepakeista.


Rašyti komentarą...
g
gamta
2020-09-26 21:23:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
moters prigimtis yra provokuoti, o vyro prigimtis yra naudotis galva, o ne galvute.
Atsakyti
-2

B
Birute
2020-09-27 00:29:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei vyras moteri užmuša gauna nuo 2iki 5metu o jei moteris gindamasi nužudo vyra nuteisia ilgiausiai iki nuo2iki 7metu
Atsakyti
-2

k
kitas koldūnas
2020-09-26 21:27:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neseniai Lietuvos erdvėje nuskambėjo konfliktas, kur muzikantai Didžiuliai oficialiai atsisakė Telia paslaugų dėl to, kad kompanija Telia savo reklamai naudoja priekaištingos reputacijos asmenis. Buvo kilęs keistas erzelys: Didžiuliai bandė kalbėti apie panašias problemas, pateiktas šiame straipsnyje, o jų oponentai, tokie kaip dizaineris Pogrebnojus arba niekada niekur prieš tai negirdėta advokatė pirštais badė į Lavrinovičius, tačiau kaltino tuo Didžiulius ir grasino teismais. Iš komentatorių tarpo atsirado nemažai moterų, kurios šitai moteriai bandė kabinti kaltę vien dėl to, kad smurtautojas kažkada išpirks savo kaltę. O jeigu jis ateityje taps žinomu ir valstybei nusipelnusiu veikėju, tai jis netgi šiek tiek turi teisės taip elgtis. Todėl gal nereikia taip skubiai jo smerkti ir teisti,?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų