REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie smurtą artimoje aplinkoje Lietuvoje policija informuoja kiekvieną dieną. Tokie pranešimai įprastai užsibaigia žodžiais: „smurtavęs asmuo buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.“ Tiesa, kas vyksta toliau, visuomenė dažniausia neišgirsta.

Apie smurtą artimoje aplinkoje Lietuvoje policija informuoja kiekvieną dieną. Tokie pranešimai įprastai užsibaigia žodžiais: „smurtavęs asmuo buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.“ Tiesa, kas vyksta toliau, visuomenė dažniausia neišgirsta.

REKLAMA

Vis dėlto, vien prasikaltusio asmens laikinu patupdymu už grotų neapsiribojama. Smurtautojui skiriamos bausmės klausimo imasi teismas. Tad kokios bausmės gali tikėtis artimą žmogų sužalojęs asmuo?

Neseniai teismas paskelbė nuosprendį dėl sugyventinės sumušimo teisiamam Raimondui B. Bylos duomenimis, vyras moteriai sudavė du smūgius. Ir nors už tokius veiksmus jis išvengė įkalinimo, tačiau bent jau artimiausiais mėnesiais smurtautojo gyvenimas bus stipriai apribotas.

Girto vyro poelgis

Bylos duomenimis, Raimondas B. nuteistas už tai, kad sukėlė fizinį skausmą savo šeimos nariui.

2019 m. birželio 27 d., apie 18 val., bute, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (2,97 promilės), buitinio konflikto metu su savo sugyventine A. P. ranka sudavė jai vieną smūgį į veido sritį bei vieną smūgį į pakaušį.

REKLAMA
REKLAMA

Taip nukentėjusiajai buvo sukeltas fizinis skausmas. Baudžiamasis kodeksas numato, kad dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo kaltininkas gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

REKLAMA

Įvertinęs visas bylos aplinkybes, teismas nusprendė neskirti griežčiausios bausmės. Raimondui B. paskirtas laisvės apribojimas 9 mėnesiams, įpareigojant jį visą laisvės apribojimo laikotarpį būti namuose nuo 22 val. iki 6 val.

Jei tai nesusiję su darbu, mokymusi ar gydymusi asmens sveikatos priežiūros įstaigose, jam nebus leidžiama išvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Smurtautojas taip pat buvo įpareigotas pradėti dirbti arba be pažeidimų registruotis Užimtumo tarnyboje. Jam buvo uždrausta visą laisvės apribojimo laikotarpį įsigyti, turėti, vartoti ar laikyti psichiką veikiančias medžiagas. Jis taip pat privalo dalyvauti probacijos tarnybos organizuojamoje smurtinį elgesį keičiančioje programoje ir ją baigti.

REKLAMA
REKLAMA

Teigė, kad buvo išprovokuotas

Skųsdamas tokį sprendimą, Raimondas B. nepasikuklino dalį kaltės primesti ir pačiai sugyventinei.

Jo skunde nurodoma, kad pagal nukentėjusiosios parodymus ji dėl prieš ją pavartoto smurto į medikus nesikreipė, nes nematė reikalo kreiptis. Esą sužalojimai buvo paviršutiniai, jokių mėlynių ar paraudimų ant kūno nesimatė.

Raimondo B. teigimu, teismas rėmėsi tik nukentėjusiosios parodymais, jog jai skaudėjo. Atkreiptas dėmesys, kad teismas esą nevertino, ar asmuo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (2,97 promilės) savo veiksmais galėjo sukelti fizinį skausmą nukentėjusiajai.

Vyras piktinosi, kad teismas rėmėsi ir pareigūnų parodymais, kuriems Raimondas B. įvykio dieną ir įvykio vietoje prisipažino smurtavęs sugyventinės atžvilgiu. Kaltinamasis teigė, kad nieko panašaus nesakė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prisipažinimo policijos pareigūnams įvykio dieną teisme nukentėjusioji apibūdino taip: „klausė jo policija, bet jis nieko neatsakė, nes nesusigaudė ir nesuvokė, kad man sudavė”.

Apibendrindamas savo skundą, Raimondas B. nurodė, kad nukentėjusioji esą pati išprovokavo smurtinę situaciją.

Tiesa, kaip moteris tą padarė, kaltinamasis nesukonkretino. Nepaisant visų pastangų, Raimondui B. paskirta bausmė liko nepakeista.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų