REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno apygardos prokuratūra penktadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl už šnipinėjimą nuteisto Algirdo Paleckio parašo ant organizacijos steigimo dokumentų.

Kauno apygardos prokuratūra penktadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl už šnipinėjimą nuteisto Algirdo Paleckio parašo ant organizacijos steigimo dokumentų.

REKLAMA

Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius panaikino Kalėjimų departamento nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl organizacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ steigimo.

Tyrimo metu bus siekiama nustatyti tikslias aplinkybes, kaip laisvės atėmimo bausmę Kauno tardymo izoliatoriuje atliekantis A. Paleckis galėjo pasirašyti minėtos organizacijos steigimo dokumentus elektroniniu parašu.

Kalėjimų departamentas, konstatavęs, jog A. Paleckis, atlikdamas bausmę Kauno tardymo izoliatoriuje, elektroninėmis ryšio priemonėmis nesinaudojo ir minėtų dokumentų mobiliu parašu pasirašyti negalėjo, priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą. Ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą atlieka Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. A. Paleckis nuteistas dėl šnipinėjimo Rusijos žvalgybai, jam skirta reali šešerių metų laisvės atėmimo bausmė.

REKLAMA
REKLAMA

Generalinė prokuratūra penktadienį taip pat pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl A. Paleckio įsteigtos asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“. Tyrimas vykdomas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą.

REKLAMA

Dar neaišku, kas galėtų būti įvertinta kaip pagalba veikiant prieš Lietuvą – prokuratūra

Tyrimą dėl už šnipinėjimą nuteisto Algirdo Paleckio asociacijos Generalinė prokuratūra sako dar nežinanti, ką galėtų vertinti kaip pagalbą veikiant prieš Lietuvą.

„Tokių tyrimų bent jau aš savo profesinėj atminty neatsimenu, galbūt šnipinėjimas dažniau pasitaikantis Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnis, susijęs su priešiškų valstybių veikla, todėl dabar negalėčiau pasakyt, kokių duomenų reiktų ir ką būtent reiktų nustatyti, kad kategoriškai konstatuoti, jog vienas ar kitas asmuo padarė nusikaltimą“, – žurnalistams penktadienį sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Martynas Jovaiša.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimą prokuratūra pradėjo pagal straipsnį, numatantį atsakomybę už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą.

„Reiktų pažymėti, kad tai, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal šį BK straipsnį, nereiškia, kad nustačius vienų ar kitų aplinkybių negali pasikeisti veiksmų kvalifikacija“, – sakė M. Jovaiša.

„Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ vadovė, už šnipinėjimą nuteisto A. Paleckio bendražygė Erika Švenčionienė BNS penktadienį sakė pradėto tyrimo nekomentuosianti.

Liepos viduryje Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai savo iniciatyva buvo pradėję rinkti medžiagą dėl minėtos asociacijos įsteigimo aplinkybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Jovaišos teigimu, ikiteisminis tyrimas pradėtas įvertinus „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ ir su juo susijusių asmenų veiklą tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse.

Jis nedetalizavo, kokius ikiteisminio tyrimo veiksmus ketinama atlikti. Vyriausiojo prokuroro pavaduotojas taip pat sakė, kad šiuo metu jame įtariamųjų nėra, bet jų gali atsirasti.

„Šiai dienai negalėčiau komentuoti, kokie konkrečiai asmenys, kada ir kokiais klausimais bus apklausiami“, – kalbėjo prokuratūros atstovas.

Tuo metu Kauno apygardos prokuratūra pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl A. Paleckio parašo ant minėtos organizacijos steigimo dokumentų. Tyrimo metu bus siekiama nustatyti tikslias aplinkybes, kaip laisvės atėmimo bausmę Kauno tardymo izoliatoriuje atliekantis A. Paleckis galėjo pasirašyti minėtos organizacijos steigimo dokumentus elektroniniu parašu.

REKLAMA

Pasak M. Jovaišos tyrimai dėl asociacijos veiklos ir jos steigimo yra atskiri, tačiau vėliau gali būti sujungti.

Ikiteisminius tyrimus atliekančioms institucijoms duomenis apie A. Paleckio įkurto „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ atstovų veiklą yra perdavęs Valstybės saugumo departamentas (VSD). Organizacija, VSD vertinimu, kelia grėsmę valstybės nacionaliniam saugumui.

Praėjusią savaitę „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ atstovai lankėsi Maskvoje, kur susitiko su Rusijos visuomenės rūmų atstovais, surengė spaudos konferenciją.

Joje dalyvavusi organizacijos vadovė E. Švenčionienė, už korupciją nuteistas buvęs „Vilniaus vandenų“ direktorius Darius Norkus, forumo nariai Edikas Jagelavičius ir  Mindaugas Ramoška tvirtino, kad jų kelionės į Maskvą tikslas – pralaužti informacinę blokadą ir prašyti bevizio režimo Lietuvos piliečiams į Kaliningrado sritį.

REKLAMA

E. Švenčionienė kėlė abejonių dėl dabartinės Lietuvos valdžios išrinkimo teisėtumo, kaltino ją darant ekonominę žalą ir bauginant savo piliečius dėl galimo Rusijos įsiveržimo.

Anksčiau E. Švenčionienė su bendražygiais lankėsi Baltarusijoje, susitiko su jos autoritariniu vadovu Aliaksandru Lukašenka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų