REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvusios socialdemokratų Vyriausybės Ūkio ministerijos pareigūnai – Anicetas Ignotas ir Neringa Pažūsienė – pripažinti piktnaudžiavę tarnybos padėtimi, kai didelės žalos patyrė valstybė. Sprendimą buvusių trijų valdininkų byloje trečiadienį paskelbė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

REKLAMA
REKLAMA

A.Ignotui ir N.Pažūsienei skirtos piniginės baudos po 13 tūkst. litų.

Buvęs Ūkio ministerijos sekretorius A.Ignotas, buvusi ministerijos Teisės ir viešųjų pirkimų departamento vadovė N. Pažūsienė ir buvęs ministerijos valstybės sekretorius Gediminas Miškinis buvo kaltinami piktnaudžiavę tarnybine padėtimi, kai 2008 metais, be konkurso pasirinkus Jonavos „Achemą“, buvo steigiama suskystintųjų dujų importo terminalo valdymo įmonė Gamtinių dujų terminalas.

REKLAMA

Dabartinį Ūkio ministerijos kanclerį G.Miškinį teismas išteisino, nes neįrodyta, kad jis padarė nusikalstamą veiką – nėra įrodymų, kad jis bendravo su „Achemos“ teisininkais.

Bylos duomenimis, 2008-aisiais Ūkio ministerijoje dirbusi N. Pažūsienė kelis mėnesius palaikė itin glaudžius netarnybinius ryšius su „Achemai“ atstovaujančiu advokato padėjėju – tai paaiškėjo patikrinus valstybės tarnautojos kompiuterį bei peržiūrėjus pokalbių telefonu išklotines.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas nusprendė, kad prokuratūra tinkamai kvalifikavo A. Ignoto ir N. Pažūsienės veiksmus.

A.Ignoto advokatas Romualdas Mikliušas žurnalistams pareiškė, kad skųs nuosprendį, nes su juo nesutinka. A. Ignotas su žurnalistais nebendravo.

Kaltinimą teisme palaikęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Giedrius Tarasevičius žurnalistams sakė, kad kaltinamiesiems siūlė tokią pat bausmę, kokią skyrė teismas.

Gamtinių dujų terminalas buvo valstybinės reikšmės itin didelės finansinės vertės strateginis objektas, kurio įstatinis kapitalas turėjo būti ne mažiau kaip 250 mln. litų. Jo statyboms turėjo būti skelbiamas konkursas. Įtariama, kad N.Pažūsienė A.Ignotui pasiūlė įmonės įstatinį kapitalą numatyti vos 100 tūkst. litų vertės (80 tūkst. litų – valstybės įnašas) ir organizuoti pirkimą supaprastinta tvarka – apklausos būdu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Ignotas pritarė šiai idėjai, ją palaikė ir valstybės sekretorius G.Miškinis.

Dalyvauti konkurse Ūkio ministerija pakvietė penkias bendroves, tačiau joms suteikė tik 5 dienas (dvi iš jų buvo savaitgalio), per kurias jos turėjo pateikti pasiūlymus. Šią tvarką bandė užprotestuoti bendrovė „Lietuvos dujos“, tačiau  buvo atsakyta, kad ji turėjo pakankamai laiko pasiruošti konkursui ir pateikti pasiūlymą.

Teismo manymu, šis terminas buvo per trumpas.

Netrukus konkurso nugalėtoju buvo paskelbta „Achema“, disponavusi visa su konkursu susijusia informacija.

REKLAMA

80 proc. Gamtinių dujų terminalo akcijų valdė valstybė, 20 proc. – jau mirusio verslininko Bronislovo Lubio kontroliuojamo koncerno „Achemos grupės“ įmonė „Achema“. 2009 metų pabaigoje jau kita – Andriaus Kubiliaus Vyriausybė – likvidavo įmonę.

Teismo nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų jis gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų