Vis dėlto, ne visi tuo patenkinti – dalis elektros tiekėjų tikina, kad nauja tvarka ne tik neišspręs painiavos, bet ir taps papildoma finansine našta, kuri gali pabranginti elektrą.
Daugiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.
Net pusė milijono lietuvių už elektrą permoka
Jonas Vilkaviškio rajono Giedrių kaime su žmona gyvena name dviese. Pasakoja, kad didžiausi energijos „rijikai“ – elektrinis vandens šildytuvas ir du kondicionieriai. Vyriškis tikina, jog per mėnesį už elektrą vidutiniškai sumoka apie 50 eurų.
„Be abejo, kas nenorėtų mažiau mokėt... Bet yra kaip yra, nieko nepakeisi ir dabar išvis susimaišė su tais elektros tiekėjais, kad nežinia, kas kuo kvėpuoja...Tai tos sąskaitos, aš pasakysiu, labai gudriai surašytos“, – apie didesnę už elektrą mokamą kainą TV3 žinioms tikino žinantis Giedrių gyventojas.
Pašnekovas pripažįsta, kad sąskaitos surašytos sudėtingai. Ir nors pačiam pavyko pasikeisti planą į pigesnį, Jonas sako, kad informacijos dažnai trūksta.
„Sudėtinga, čia dabar aš galiu būt gudrus, kai yra pas ką pasiklaust – yra vaikai. Po šiai dienai žinau žmonių, kurie, kai prie „Igničio“ buvo, jiems pasiūlė po 28 centus ir jie nežino, kad pigesnių variantų yra“, – tikino Jonas.
O tokių, kurie permoka už elektros paslaugas – ne vienas ir ne du, o visas pusė milijono. Tiek suskaičiavo Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba.
Žmonės permoka už elektrą, nors gali rinktis pigesnius planus. Šie vartotojai moka 25 centus už kilovatvalandę ir daugiau.
„Yra dar 73 tūkstančiai vartotojų, kurie, mūsų supratimu, pakankamai reikšmingai permoka už elektros energiją, nes jie moka daugiau nei 29 centus. Tie vartotojai galbūt nėra tokie aktyvūs. Galvoja, kad dėl kelių eurų neverta gaišti laiko“, – pastebėjo valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos pirmininkas Renatas Pocius.
Ne visi elektros tiekėjai pokyčius vertina teigiamai
Tad Energetikos ministerija užsimojo šviesti gyventojus. Liepos mėnesį sąskaitoje už birželį dabar gyventojai matys ne tik galutinę elektros paslaugų kainą, bet ir tiekėjo turimą pigiausią planą. Taip galės pasikeisti planą ir ateityje „pakloti“ mažiau pinigų už elektros paslaugas.
„Kai kurie turi sutartis, sudarytas dvejiems metams – tai viena kaina, jei sudaryta pusmečiui – jinai gali būti mažesnė“, – sakė energetikos viceministrė Edita Gudauskienė.
Vieni elektros paslaugų tiekėjai sako, kad pokyčius vertina teigiamai. Tačiau kai kurie tiekėjai laiko tokius Energetikos ministerijos sprendimus pertekliniais ir tokiais, kurie neišspręs esamos problemos.
„Sąskaitos už elektros energiją ir taip yra sudėtingos – jose yra mokesčiai tiek elektros tiekėjo, tiek ESO mokesčiai, tiek daug informacijos apie energetinį efektyvumą, tai papildoma informacija įvestų dar daugiau painiavos“, – tikino „Electrum Lietuva“ atstovė Neringa Kolkaitė-Bielinė.
Elektros tiekėjai tvirtina, kad tokie pokyčiai – finansinė našta įmonei.
„Mums, kaip tiekėjams, išauga finansiniai kaštai, kadangi čia reikia ir žmogiškųjų išteklių, ir finansų išteklių. Dėl to tai atlieps galutinėje sąskaitoje“, – patikino „Electrum Lietuva“ atstovė.
Tiesa, verta paminėti, kad šie pasikeitimai neliečia kintamų, arba kitaip vadinamų, biržos planų. Pigiausi variantai prie galutinės sumos elektros sąskaitose bus rašomi tik fiksuotus planus turintiems vartotojams.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:



















































































































































































































































