Daugėjant gamyklų Kauno rajone pasipylė gyventojų skundai

Kaune darbą pradėjo didžiausia kelių dešimtmečių investicija: 100-tą milijonų eurų kainavusi „Continental“ gamykla. Prezidentui G. Nausėdai paspaudus mygtuką, gamykla jau pradeda gaminti mašinų elektronikos detales visam pasauliui ir žada darbą pasiūlyti tūkstančiui kauniečių. Tačiau šalia gyvenantys žmonės jau skundžiasi, kad daugėjant kaimynystėje gamyklų, buvo nutiestas per miestelį geras kelias, ir gyventi prie jo darosi nebeįmanoma. Ramučių gyventojai skundžiasi didžiuliu mašinų srautu, triukšmu, oro tarša ir bijo į gatvę išleisti vaikus.

Prezidentas Gitanas Nausėda – Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje pastatytoje milžiniškos tarptautinės kompanijos „Continental“ gamykloje. Čia šalies vadovas paspaudė simbolinį mygtuką ir gamykla pradeda darbą.

Šioje šalia Kauno pastatytoje gamykloje pradedamos surinkinėti elektronikos detalės mašinoms. Štai gamyklos direktorius kaip tik demonstruoja vieną iš detalių – šis elektronikos komponentas valdys mašinos sėdynę.

„Mes sudedame visus elektronikos komponentus ant tokios plokštės ir patikriname. Tada ji keliauja į šį dėklą ir sujungiama su jame įmontuotais jungikliais. Po galutinio patikrinimo ši detalė keliauja pas vartotoją“, – sako Kauno „Continental“ gamyklos gen. direktorius Shayan Ali.

Šiuo metu „Continental“ gamykloje Kaune jau dirba beveik 200 darbuotojų. O gamyklą plečiant po poros metų planuojama, kad čia dirbs net tūkstantį darbuotojų.

Lietuvos politikai trykšta džiaugsmu – mūsų šalyje darbą pradeda gigantiško tarptautinio koncerno gamykla, ketinanti čia investuoti 100 mln. eurų. Tai didžiausia užsienio investicija Lietuvoje per pastaruosius 15 metų.

„Ji yra ateities gamykla, daug kalbame apie ketvirtą pramonės revoliuciją. Čia pamatysite, kaip iš tiesų ji atrodo. Kaunui su jo inžineriniu potencialu, su elektronikos istorija, ateityje tai yra galimybė užauginti naują kompetenciją, klasterį Lietuvoje, kuris gali tapti pramonės varikliu visai Lietuvai“, – teigia „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas.

REKLAMA

Tiesa, laisvojoje ekonominėje zonoje pastatyta gamykla visai nemokės ne tik šalyje taikomo 1 proc. dydžio turto mokesčio, bet ir dešimtmetį nemokės jokio pelno mokesčio. Vėliau dar 6 metus pelno mokesčio tarifas bus perpus mažesnis nei kitur Lietuvoje.

„Jei projektas yra pakankamai didelis, vien nemokant pelno mokesčio per darbo užmokestį, darbuotojų mokamus mokesčius, galimybes kitiems verslams tiekti savo produkciją investuotojui, Lietuva laimi labai daug“, – kalbėjo viceministras Marius Skuodis.

Kol politikai džiaugiasi viena po kitos Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje dygstančiomis gamyklomis, kaimyninio Ramučių miestelio gyventojai piktinasi prastėjančiomis gyvenimo sąlygomis. Šalia dygstant gamykloms per miestelį valdininkai nutiesė naują kelią ir štai tokie sunkiasvoriai ir lengvieji automobiliai nenutrūkstamu srautu čia važiuoja nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro.

Štai, ką sako gyventojai:

„Srautai transporto, ypač sunkiasvorio, tikrai kelia nerimą. Triukšmas, užterštumas.“

„Nuo pačio ryto prasideda judėjimas, nuo 5–6 val.“

„Čia minusas didžiausias transportas. Važiuoja vaikai iš mokyklos, bijom paleisti vienus.“

Tuo metu Kauno rajono meras toliau džiaugiasi naujomis gamyklomis.

„Tai gera žinia rajonui, regionui ir Lietuvai. Kad laisva ekonominė zona pasipildo tokiais verslo objektais, darbo vietų kūrimu. Tai didelė žinia ir gera nauda“, – mano Kauno r. meras Valerijus Makūnas.

Savivaldybė su gamyklos vadovais derina projektą šioje teritorijoje įrengti vaikų darželį gamyklos darbuotojų atžaloms. Žadėdamas aprūpinti darželį baldais ir pedagogais, meras viliasi, kad į jį bus priimami vaikai ir iš aplinkinių miestelių šeimų, nesusijusių su naująja gamykla.


Rašyti komentarą...
r
rimas
2019-10-13 22:03:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
paverkit ,muzikeliai ,paverkit,kada jums gerai?dykai prie bolseviku gyventi?lakti ir darbe ir po darbo?
Atsakyti
-3

A
Augis
2019-10-14 00:53:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bloga skaityt net komentarus, sėdi verke dėl neaišku ko, gamyklos tikrai nebūdavo kažkur labai toli nuo miesto, nes troleibusais į jas važiuodavo, užterštumo tokio nebuvo nes mašinų kelių šimtų tūkstančių nebuvo mieste, ir dėl savo triukšmo tai lai neverke, Kaune Šilainiuose prie maximos teko nuomotis butą keliem mėn irgi kiekvieną mielą dieną furos pypsedavo su prekėm ar šiukšlių išvežt nuo 6ryto ir visiem px buvo. Ir kad ir kokia alga čia jum besiūlytų kas nors vis vien visi verket, cia kur komentavo kad 950 yra vargo vakarienė tai smalsu kiek pats už dyrbi arba emigrantas esi.
Atsakyti
0

N
Na na...
2019-10-14 10:27:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik džiaugtis reikia. Daugėja darbo vietų! O žurnalistų tendencija, tai baisi: parašė gerą žinią ir tada :.... Bet nesidžiaukite yra ir kas blogai...!
O pasirodo kažkam blogai ir 950 darbo užmokestis...
Nėra žodžių!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų