Jeigu iki šiol tik būdavo šmaikštaujama, kad vėluojantys statybininkai mokysis su mokiniais, tai dabar statybininkai apsigyveno su darželinukais. Iš Savivaldybės duotas nurodymas miesto lopšeliuose-darželiuose apgyvendinti statybininkus. Po šios žinios kyla nemokamų atostogų priverstos eiti ikimokyklinių įstaigų darbuotojos, kurių sąskaita gyvena statybininkai.
Trūksta pinigų atlyginimams
Lopšelis-darželis „Ežerėlis“ - vienas iš trijų dešimčių ikimokyklinių įstaigų, kurių darbuotojos veržiasi diržus, eina nemokamų atostogų ir priverstos taupyti vandenį, elektrą, o higieninių priemonių prašyti iš tėvų.
„Ežerėlio“ direktorė Rita Daubarienė skaičiuoja, kad gruodžio mėnesio atlyginimams pinigų greičiausiai neužteks. Todėl įstaigos vadovė nerimauja, kiek dar papildomai kainuos statybininkų apgyvendinimas lopšelio-darželio patalpose. Nes darbininkai naudojasi vandeniu, elektra, o kalbos apie apmokėjimą – nėra.
Gyvena trys statybininkai
R. Daubarienė sako gavusi prašymą skirti patalpas statybininkams ir skyrusi. Panaši situacija – ir lopšelyje-darželyje „Dainelė“. Įstaigos vadovės Alisės Andriuškevičienės žodžiais, pas ją jau lankėsi langus keisiančios statybos bendrovės vadybininkas ir pareiškė norą apgyvendinti savo darbininkus po įstaigos stogu. Tiesa, A. Andriuškevičienė nelinkusi nusileisti ir reikalauja susimokėti už vandenį ir elektrą, nes įstaigos pinigus taupė eidamos nemokamų atostogų.
Kol kas darbininkai dar nepasirodė – tik atsivežė langus, kuriuos montuos vietoj senųjų.
Organizavo Statybos skyrius?
Minėtos ikimokyklinės įstaigos – ne vienintelės, kuriose sumanė apsigyventi statybininkai. Šaltinių teigimu, nurodymas apgyvendinti statybininkus atėjo iš miesto Savivaldybės. Darbuotojos, kuri neva nurodžiusi ikimokyklinėse įstaigose jų sąskaita apgyvendinti darbininkus, vakar „sugauti“ nepavyko. Visą darbo dieną ji, anot kolegų, prabuvo „objekte“.
Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rima Jankienė tikino, kad statybininkai apgyvendinti tik laikinai. Kol bus surasta pastogė. Valdininkė tikino, jog pagal sutartį statybininkai už komunalines paslaugas privalo susimokėti. Ar Savivaldybė sutartyje yra įsipareigojusi apgyvendinti statybininkus – aiškaus atsakymo nesulaukta. Neaišku ir tai, kaip statybos bendrovė sumokės už vandenį, elektrą, kitas paslaugas, jeigu atskirų skaitiklių jų apgyvendintose patalpose nėra.
Kaip žmogus – nesupranta
Kad mieste veikiantys lopšeliai-darželiai pirmąkar miesto istorijoje tapo statybininkų viešbučiais, vakar jau žinojo ir Savivaldybės Švietimo skyrius. Skyriaus vedėjo pavaduotoja Asta Lesauskienė, paprašyta pakomentuoti situaciją, atrodė gerokai sutrikusi. „Galvoju, čia – susitarimo reikalas... - kalbėjo tarnautoja ir prabilo atvirai: - Vertindama ne kaip pareigūnė, kaip žmogus – to nelabai būtų galima suvokti. Aš statybininkų neįsileisčiau.“
Gresia baudos
„Kategoriškai neigiamai vertinu. Mes jau turėjome apie tai pokalbį. Aš dar suprasčiau, jeigu statybininkai apsigyventų dėl to, kad greičiau atliktų darbus, tačiau jie jau seniai vėluoja“, - sako Savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius.
Savivaldybės administracijos vadovo žodžiais, bendrovė „Magirnis“, kurios darbininkai įsikūrė po Savivaldybės įstaigų stogu, jau seniai miesto lopšeliuose-darželiuose turėjo būti pakeitę langus. Terminai buvo pratęsti, tačiau darbai vis tiek vėluoja. „Man net neįdomūs jų paaiškinimai, kad tiekėjas nespėja tiekti langus. Vieną objektą iš jų jau atėmėme, už kitus skirsime dešimttūkstantines baudas ir ir už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuosime delspinigius“, - žada V. Damulevičius.
Tačiau nuo to, kad įmonė bus nubausta, nė kiek negeriau ikimokyklinėms įstaigoms, kuriose glaudžiasi darbininkai. Ikimokyklinių įstaigų vadovės atvirauja, kad labiausiai nepatenkinti darželinukų ir lopšelinukų tėvai – kol statybininkai nebaigė darbų, teks mokėti auklėms. „Dainelės“ administracija susitarė, kad vaikus laikinai priglaus kitos ikimokyklinės įstaigos, tačiau – tai irgi papildomas rūpestis tėvams.