• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronavirusas pareikalauja ir, atrodytų, visai jauno amžiaus aukų. Jau skelbta apie mirusį jauną pasiskiepijusį Radviliškio rajono gyventoją. Penktadienį nuo COVID-19 mirė ir vos virš 30-ies metų klaipėdietis. 

Koronavirusas pareikalauja ir, atrodytų, visai jauno amžiaus aukų. Jau skelbta apie mirusį jauną pasiskiepijusį Radviliškio rajono gyventoją. Penktadienį nuo COVID-19 mirė ir vos virš 30-ies metų klaipėdietis. 

REKLAMA

Kaip rodo Statistikos departamento duomenys, vyras nebuvo pasiskiepijęs. Tai portalui tv3.lt patvirtino ir Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL), kur pacientas ir buvo gydytas, komunikacijos atstovė.

„Pacientas buvo 1990 m. gimimo, prieš patekdamas į ligoninę kurį laiką gydėsi namuose“, – komentavo Aistė Noreikaitė.

Paprašyta detalizuoti paciento būklę, turėtas gretutinių ligų specialistė per daug išsiplėsti negalėjusi.

Planinių paslaugų stabdyti nesiruošia

Paklausta, kokia šiuo metu yra kovidinė situacija ligoninėje, pašnekovė teigė, kad nors pasitaiko jaunų COVID-19 sergančių pacientų, jie nesudaro pagrindinio srauto.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokių atvejų pasitaiko, bet pagrindinė tendencija tokia, kad amžiaus vidurkis būna 60, 70, o kartais – ir 80 metų“, – sakė A. Noreikaitė.

REKLAMA

Nors kai kurios šalies ligoninės jau praneša stabdančios planines paslaugas kitiems pacientams, Klaipėdos universitetinė ligoninė to daryti dar nesiruošia.

„Kol kas mūsų ligoninėje yra teikiamos visos paslaugos“, – sakė komunikacijos specialistė.

Kaip pažymėjo ji, COVID-19 lovų skaičių plėsti visada galima, pagrindinis klausimas – kad užtektų personalo. Šios dienos duomenimis, KUL gydomi 107 pacientai, 21 iš jų – reanimacijoje. 

REKLAMA
REKLAMA

„Praėjusią savaitę buvo ir 127 pacientai, tai jau, galima sakyti, buvo didesnis skaičius. Tačiau šiaip pastaruoju metu pacientų skaičius išlieka stabilus ir preliminariai svyruoja nuo 100 iki 127. Tačiau, be abejo, situacija ligoninėje yra įtempta“, – sakė ligoninės atstovė. 

Mirė ir pasiskiepijęs, bet turėjo gretutinių ligų

Portalas tv3.lt primena skelbęs apie 20–29 m. amžiaus grupei priklausiusio jaunuolio mirtį. Jis buvo pasiskiepijęs nuo šios ligos, tačiau, kaip nurodo Respublikinė Šiaulių ligoninė, jis turėjo gretutinių ligų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip rodo Statistikos departamento atviri duomenys, vyras buvo Radviliškio rajono gyventojas. Kol kas tai jauniausia pasiskiepijusi COVID-19 auka Lietuvoje.

Jaunuolio gyvybė penktadienį užgeso Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur jis ir buvo gydytas. Tai portalui tv3.lt patvirtino ligoninės atstovė.

„Žinome, kad buvo jaunas žmogus, turėjo gretutinių ligų. Tiek ir tegalime pasakyti, nes reikia artimųjų sutikimo“, – komentavo įstaigos viešųjų ryšių specialistė Zita Katkienė.

REKLAMA

Kiek laiko vyras buvo gydytas ligoninėje, ji patikslinti negalėjo.

Iš viso nuo pandemijos pradžios mirė 10 20–29 m. amžiaus grupei priklausiusių asmenų. 29 mirę asmenys priklausė 30–39 m. grupei, 90 – 40–49 m. grupei (vienas mirusysis buvo pasiskiepijęs).

1043 nauji atvejai ir 14 mirčių

Praėjusią parą nustatyti 1043 nauji COVID-19 atvejai, mirė 14 žmonių, dešimt jų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies. 

Praėjusią parą mirė penki 80–89 metų žmonės, vienas iš jų nebuvo paskiepytas nuo COVID-19, keturi – pilnai vakcinuoti.

REKLAMA

Taip pat mirė keturi 70–79 metų grupei priklausę asmenys, du 40–49 metų žmonės, po vieną 50–59, 60–69 ir 90–99 metų asmenį. Visi jie buvo neskiepyti.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 4930 žmonių, iš jų pilnai paskiepyti buvo 99. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9769 mirtys.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 326 tūkst. 654 žmonės, iš jų tebeserga 15 tūkst. 406 – beveik tūkstančiu daugiau nei ankstesnę parą. 

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šalyje pasiekė 622,6 – per parą jis paaugo daugiau nei 19 punktų. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis truputį pakilo ir siekia 6,8 procento.

Nepasiskiepijęs? O būtų skiepytas, tai nemiręs? Ką tik mirė kitas jaunas žmogus. Pilnai paskiepytas. Kas dedasi?
Ar būtina pabrėžti pasiskiepijas ar ne.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų