Profesorius Augutis pranašauja COVID-19 piką – spalį galime sulaukti ir iki 3000 susirgimų per parą

Situacija Lietuvoje darosi vis įtemptesnė – užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius kasdien vis kyla, o juodajai epidemiologinei zonai priklausančių savivaldybių šalyje jau yra beveik pusė – 29 iš 60-ies. Technologijos mokslų daktaras Juozas Augutis prognozuoja, kad jau spalį pasieksime susirgimų piką.

Pokalbis su profesoriumi – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Praeitą savaitę mes kone kasdien matydavome, kad susirgimų skaičius per parą siekė bene pusantro tūkstančio. Ar jau pasiekėme tą viršūnę, ar tai vis tiek dar kils?

Manau, kad dar nepasiekėme. Prognozės rodo, kad tikrai pakilsime turbūt gerokai virš 2 tūkstančių. Gali būti, kad atskiromis dienomis matysime ir iki 3 tūkstančių, bet manau, kad vidutinis savaitės atvejų skaičius neturėtų labai viršyti 2,5 tūkstančių, ir turėtume tą piką matyti į spalio pabaigą ar panašiu laiku. Šiuo metu kilimas yra labai greitas.

Kai kurie jūsų kolegos irgi sako, kad artimiausiomis savaitėmis bus daug baisesni scenarijai, negu buvo prieš metus. Bet atrodo, kad yra daug pasiskiepijusių, tai ar iš tikrųjų bus tos baisios savaitės?

Mano nuomone, neturėtume pasiekti 4 tūkstančių, kaip buvo minima, tiesiog iš tikrųjų – žmonių, galinčių užsikrėsti, įskaitant ir tuos, kurie pilnai pasiskiepijo, skaičius yra apie milijoną, palyginus su tuo, kas buvo – 2,5 milijono.

Nepaisant delta atmainos, tokių didžiulių skaičių neturėtume pasiekti, bet ir tai yra labai daug.

Jūs sakote, kad spalio viduryje gali būti aukščiausias užkilimas, bet ar tai reiškia, kad užkils ir pradės mažėti, ar užkils ir laikysis?

Nebūna taip, kad užkyla ir iš karto nukrenta. Yra pakilimai ir įvairios atmainos. Išnagrinėjus tūkstantį ar net daugiau bangų, kurios yra kilusios įvairiose šalyse, galima kai ką pasakyti. Jos iš tikro nėra ilgai trunkančios, išskyrus atskirus atvejus. Šiaip dažniausiai, jeigu yra labai greitas kilimas, yra ir greitas nusileidimas.

Vidutinis bangos ilgis būna tarp 4 ir 5 mėnesių. Šita banga pas mus tęsiasi jau apie pusantro mėnesio, tad jos vidurys turėtų būti už kokio mėnesio ir po to per porą mėnesių turi nusileisti, o iki kokio lygio – sunku pasakyti.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
G
Genocidas
2021-09-27 16:36:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su vakcinacija pradėjo stipriai daugėti susirgimų. Viskas tuo ir pasakyta.
Atsakyti
-2

T
Technologas
2021-09-27 16:40:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada elektrikai pradės prognozuot?
Atsakyti
-2

P
Pilietis
2021-09-27 16:34:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
pdrst propoganda
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų