• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentaras Aurelijus Veryga nebūtų prieš narkotikų dekriminalizaciją, jei mainais už bausmę žmonėms būtų privaloma gydytis arba kreiptis psichologinės pagalbos. Vis dėlto Laisvės partijos atstovė Morgana Danielė pabrėžia, kad įstatymo projekte apie tai yra kalbama.

Parlamentaras Aurelijus Veryga nebūtų prieš narkotikų dekriminalizaciją, jei mainais už bausmę žmonėms būtų privaloma gydytis arba kreiptis psichologinės pagalbos. Vis dėlto Laisvės partijos atstovė Morgana Danielė pabrėžia, kad įstatymo projekte apie tai yra kalbama.

REKLAMA

Trečiadienį Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetas svarstys Laisvės partijos siūlymą dekriminalizuoti nedidelio kiekio kanapių ar jų produktų turėjimą.

Apie tai antradienį diskutuota laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“.

Anot parlamentarės M. Danielės, siūlymas dekriminalizuoti kanapes yra kompromisinis sprendimas. Pirminis variantas apėmė visas narkotines medžiagas. Anot jos, tai yra žingsnis tinkama linkme, tačiau klausimo pilnai neišsprendžia.

Valstiečių atstovas A. Veryga sako nematantis jokio skirtumo tarp kanapių ir kitų narkotinių medžiagų bei mano, kad šis įstatymo projektas yra dar pavojingesnis, nei priminis.

REKLAMA
REKLAMA

„Visuomenė nesigilina, neturi žinių spręsti, kuris narkotikas yra mažiau pavojingas. <...> Politikai, priimdami tokį sprendimą, sukuria visuomenei įspūdį, kad visgi yra narkotikai, kurie yra mažiau pavojingi ar panašiai, išskiria vienas medžiagas iš kitų.

REKLAMA

Taip daryti nereikėtų. Reikėtų, kaip kolegė Morgana sako, reikėtų spręsti apie visas narkotines medžiagas, tik aš nesu šalininkas tokio sprendimo būdo, kuris yra siūlomas. Mes siūlėme sprendimą atsisakyti baudžiamojo nusižengimo, jeigu būtų privalomas įpareigojimas tam tikrų kursų, kaip yra neblaiviems vairuotojams <...> arba gydymas žmonėms, kurie yra priklausomi.

Tada buvo argumentas, kad spaudžiame prievarta gydytis, kuriame stigmą“, – sako A. Veryga.

M. Danielė yra įsitikinusi, kad politikams svarbu rinktis tas priemones, kurios padėtų išspręsti problemas. Šiuo atveju – padėtų sumažinti narkotikų suvartojimą. Tačiau jeigu galiojančios priemonės nepadeda, M. Danielės teigimu, jų reikėtų atsisakyti.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo atveju matome, kad nepadeda ir nėra jokių mokslinių įrodymų, kad kanapės vartotojui Baudžiamasis Kodeksas (BK) padeda, o (nuo – red. past.) opiatų priklausomi žmonės išsigąs ir bėgs gydytis.

Klausimas yra, į ką nukreipiame politiką – ar nukreipiame į vartojantį žmogų, šį žmogų persekiojame, ar formuojame politiką, kuri nukreipta į kitą segmentą – platinimą, kontrabandą, organizuotą nusikalstamumą ir t.t.“ – aiškina parlamentarė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Danielė yra įsitikinusi, kad BK niekaip nesumažina narkotikų vartojimo tikimybės ir daro žalą žmogaus psichikai ir jo ateičiai.

A. Veryga sako nesutinkantis su šia nuomone.

„Sutinku tik su tuo, kad tai gali kelti baimę žmogui kreiptis (pagalbos – aut. past.), nors kreipusis niekas policijai nepranešinėja. Tai psichologiniai niuansai“, – svarsto A. Veryga.

„Aš nesu prieš dekriminalizaciją. Mano vienintelė nuostata yra tokia, kad tai nėra šiaip sau elgesys, kuris turi būti normalizuojamas, o bausmės išvengimas yra kaip manai į tam tikrą veiksmą – ėjimą gydytis arba psichologinės pagalbos kreipimasis. Ir taškas, galime dekriminalizuoti“, – sako A. Veryga.

REKLAMA

„Ir pirminiame variante, ir dabartiniame galima pamatyti, kad žmogui gali būti rekomenduota konsultuotis su specialistais, jeigu tas nusižengimas yra pakartotinis. <...> Ponas Veryga, tikriausiai, norėtų pasaulio, kur kiekvienas alaus atsigeriantis būtų pakonsultuotas ir nusiųstas gydytis“, – sako M. Danielė.

„Nenorėčiau“, – juokiasi A. Veryga.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

o as noreciau pasaulio, kur jausciausi saugi, ir kad ne vienas narkomanas nesektu stiklinem akim is paskos su neaiskiais keslais, kad ir is pirmo karto apsinarkasines...
Kirto, bet nepataikė. Siaubą kelia tokie trumparegiai laisviečiai ir dar valdžioj. Štai ką reiškia rinkimai pagal sąrašus- jeigu už kiekviną reikėtų balsuoti vienmandatėj, nė pusė iš jųnebūtų patekę į seimą.
V... sudirbo D...., nes už tokį narkotikų pramušinėjimą reik teisti. Kieno užsakymas tautą užnarkašinti?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų