,,Parlamentarai prieš prekybą žmonėmis" grupė siekia pripažinti LR Baudžiamajame kodekse fiktyvų bendro gyvenimo kartu registravimą kaip vieną iš būdų siekiant vykdyti prekybą žmonėmis ir tokiai veikai taikyti griežtą atsakomybę kaip numatyta BK 147 ir 157 straipsniuose. Tačiau parlamentarų dauguma nusprendė grąžinti tobulinimui šį projektą.
„Spaudoje buvo aprašyta keletas atvejų, kai ne Europos Sąjungos piliečiai, norėdami gauti kurios nors Sąjungos šalies pilietybę fiktyviai veda lietuvaites. Problema ta, kad tos vedybos vyksta pagal klasikinę prekybos žmonėmis schemą. Merginos, patekusios į prekeivių rankas, mušamos, prievartaujamos, iš jų atimami dokumentai, ištekinamos už kitų asmenų nei bendravo. Būna atvejų, kai jos dar ir perparduodamos į kitas šalis ar gražinamos namo įgijusios skolų.
Kodėl reikėjo kodeksą papildyti – kadangi šis procesas dažnai prasideda abipusiu susitarimu ir tik vėliau pasikeitus aplinkybėms įgyja prekybos žmonėmis požymius. Tyrėjai ne visuomet atpažįsta nusikaltimą. Tą, patvirtino prokurorai, o ypač nevyriausybinės organizacijos, dirbančios su prekybos žmonėmis aukomis.
Blogiausia, kad priežastį gražinti tobulinti sąlygojo baimės, fantazijos, kurias sukėlė žodis „partnerystė“, – situaciją komentavo dr. Giedrė Purvaneckienė.