Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis idėjos tikrinti mokytojų lietuvių kalbos žinias neatsisako, tačiau siūlo nevadinti to dar viena atestacija. Trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams jis aiškino, kad idėja kilo susitikimuose su mokytojais ir tėvais. Juose buvo atkreiptas dėmesys, kad kitų dalykų mokytojai taisydami mokinių darbus nekreipia dėmesio, kad tie atsakymai parašyti su kalbos klaidomis.

REKLAMA

„Gauname pastabų, kad ko jūs norite iš vaikų, jeigu patys mokytojai nemoka lietuviškai, ir kai vaikas parašo atsakymus, liečiančius biologijos mokslą, jie (kalbos) klaidų netaiso, nemato ir visiškai ignoruoja“, - aiškino D. Pavalkis. Ministras sakė pasidomėjęs, kaip pasiūlymą patikrinti pedagogų liertuvių kalbos žinias vertintų Seimo švietimo ir mokslo komitetas ir sulaukęs gana palankios reakcijos.

REKLAMA
REKLAMA

„Bet tai šneka ne apie kokią nors mokytojų atestaciją, ne apie privalomą egzaminą, kad jeigu nepraeisite, negausite algos. Klausimas eina apie žinių pasitikrinimą. Gali tai būti visiškai nieko nelemiantis, bet tai paprasčiausiai parodytų mūsų ir pačių mokytojų norą kalbėti, rašyti ir tikrinti, ir vaikus mokinti lietuvių kalba“, - gana netaisyklinga lietuvių kalba aiškino D. Pavalkis.

Tačiau ministras neprognozavo, ar tokiam siūlymui būtų pritarta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų