D. Grybauskaitė: Rusija „praktiškai kariauja su Europa“ Ukrainai reikia padėti karinėmis priemonėmis

 Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį griežtai perspėjo Rusiją, kad ši kariauja su Europa, ir paragino imtis griežtesnių sankcijų Maskvai.

Rusija kariauja su Ukraina, tai yra su šalimi, kuri nori būti Europos dalimi. Rusija praktiškai kariauja su Europa“, – pareiškė ji, atvykusi į ES viršūnių susitikimą.

D.Grybauskaitė sakė esanti įsitikinusi, kad Europos Sąjunga turi padėti Ukrainai apsiginti, taip pat ir tam reikalingos karinės technikos tiekimu.

Jos nuomone, Europos Sąjunga dar turi skelbti visišką embargą ginkluotės ir gynybos technologijų tiekimui Rusijai.

„Visišką embargą – ne būsimiems kariniams ir gynybos kontraktams, o visišką embargą (ir veikiantiems kontraktams)“, – pabrėžė Lietuvos prezidentė.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Ukrainai reikia padėti karinėmis priemonėmis. Tai ji pareiškė žurnalistams Briuselyje, kur atvyko dalyvauti Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime šeštadienį.

„Pirmiausia kalbėsime apie situaciją Ukrainoje, kuri blogėja. Situacija, kuri įvardijama, kaip atviras Rusijos dalyvavimas kare prieš Ukrainą - tai reiškia Rusijos dalyvavimą kare prieš šalį, kuri nori integruotis su Europos Sąjunga, Tai reiškia, kad Ukraina kovoja karą už mus taip pat. Todėl būtina jai padėti - būtina padėti karinėmis priemonėmis ir tai turėsime daryti“, - pareiškė Lietuvos vadovė.

Ji teigė, kad NATO vadovas labai aiškiai pasakė ir įvardijo, kad visi įrodymai dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje „yra ant stalo“ ir daugiau nei meluoti, nei save apgaudinėti NATO šalys nebegali.

Viršūnių susitikime taip pat bus aptariamos naujos galimos sankcijos Rusijai, kurią Kijevas ir Vakarai kaltina siunčiant karius ir ginkluotę į Rytų Ukrainą. D.Grybauskaitė sako, kad ankstesnės sankcijos Rusijai buvo „per minkštos“ ir įtakos Rusijai nepadarė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
p
pilietis
2014-08-30 18:19:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ant stalo? Kur tie įrodymai? Tarptautiniai stebėtojai prie Rusijos-Ukrainos sienos tik vakar pareiškė, kad nemato JOKIOS karinės technikos judėjimo. Tai kas čia vyksta??? Netiki patys sau? Regis NATO ir ES pačios ieško preteksto suduoti Rusijai. O Grybauskaitei tai išvis stogą nurovė. p. Dalia, išsimiegokite!
Atsakyti
-4

K
Kodėl pone Dalė taip elgesi
2014-08-30 18:44:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka jūs pone ar panele Dale darot kodėl norit Lietuvai blogo?
Atsakyti
-2

s
salo ukraine!!
2014-08-30 20:36:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
pidpedinės lietuvos politikai - atsipi'skit nuo rusijos ir ukrainos, žiūrėkit savo šalies ekonominės gerovės o ne lįskit nemuilyti amerikonui į ši'kną !
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų