D. Grybauskaitė perspėja dėl „prokremliškų“ pretendentų vadovauti ES užsienio politikai

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė perspėjo, kad kai kurie pretendentai į Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovo pareigas išsako „atvirai prokremlišką“ politiką, todėl yra visiškai nepriimtini.

Trečiadienį paskelbtame interviu prezidentė sakė, kad Baltijos šalims ir Lenkijai ypač svarbu, jog ES vyriausiasis įgaliotinis laikytųsi neutraliai konfliktų atžvilgiu.

„Matome, kad dabar kai kurie pretendentai labai atvirai pasisakinėja savo prokremliškas pozicijas. Be jokios abejonės, mūsų grupei šalių toks kandidatas visiškai nepriimtinas (...). Mėginsime apsaugoti būsimą postą nuo individualistinių požiūrių, o ypač prokremliškų politikų“, - sakė prezidentė. Jos interviu, duotą Lietuvos radijui ir televizijai, trečiadienį paskelbė prezidentės spaudos tarnyba.

D.Grybauskaitė viešai atsisakė įvardyti pavardę, tačiau, pasak diplomatų, Baltijos šalys ir Lenkija priešinasi Italijos užsienio reikalų ministrės Federicos Mogherini (Federikos Mogerini) kandidatūrai. Kandidatai bus aptariami vėliau trečiadienį prasidėsiančiame ES viršūnių susitikime.


Rašyti komentarą...
z
zenis
2014-07-16 15:22:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sumaise pavadinima,turetu buti taip"Grybauskaite pucia amerikos duda!!!"
Atsakyti
0

P
Petras
2014-07-16 17:54:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką kalbėti apie ES sankcijas Rusijai dėl Ukrainos,jei Prancūzija parduoda karinį" Mistral" laivą su visa gamybos technologija ,o Vokietijai Rusija tiekia dujas dujotiekiu per Baltijos jūrą?
Atsakyti
0

x
x
2014-07-16 18:15:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko issisiepusi lietuva davaryta zmones bega o tau vis juokeliai o prorusiski delto kad nuvaret saly prie ruso lietuva buvo viena is pirmaujanciu o dar pirma is atsilikeliu ziurai tik komersantu zmones tau neegzistuoja stai tau ir atlygis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų