REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose – koronaviruso protrūkis. Skelbiama, kad užsikrėtė keturi iki šiol nepasiskiepiję teismo darbuotojai. Įstaiga dirba įprastu režimu, kontaktą su sergančiaisiais turėję asmenys izoliuojasi.

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose – koronaviruso protrūkis. Skelbiama, kad užsikrėtė keturi iki šiol nepasiskiepiję teismo darbuotojai. Įstaiga dirba įprastu režimu, kontaktą su sergančiaisiais turėję asmenys izoliuojasi.

REKLAMA

Portalas tv3.lt gavo Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų darbuotoju prisistačiusio skaitytojo laišką. Jame jis rašo, kad teismo rūmuose yra fiksuojamas COVID-19 protrūkis.

„Pirmininkė slepia atvejus, nedaro nuotolinio darbo, neriboja darbuotojų srautų, elgiasi skandalingai pandemijos metu“, – žinutėje tv3.lt nurodė skaitytojas.

Statistikos departamentas protrūkių žemėlapyje nurodo, kad Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose išties yra fiksuojamas koronaviruso protrūkis.

Žemėlapyje nurodoma, kad su protrūkiu siejami septyni atvejai. Pirmasis atvejis, pagal Statistikos departamentą, nustatytas lapkričio 11 d., o paskutinysis – lapkričio 18-ąją.

REKLAMA
REKLAMA

Statistikos departamentas taip pat nurodo, kad nėra nustatytų aukštos rizikos kontaktų su užsikrėtusiaisiais.

NVSC: atvejų yra mažiau nei skelbiama

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Panevėžio departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Dovilė Brajinskienė sako, kad atvejų teismo rūmuose yra nustatyta mažiau nei septyni. Kol kas epidemiologai sako žinantys apie tris atvejus, dėl dvejų atvejų yra pradėti epidemiologiniai tyrimai.

REKLAMA

Pasak D. Brajinskienės, trys užsikrėtimo atvejai yra susiję tarpusavyje – užsikrėtė vieno skyriaus darbuotojai.

„Teismas mums visada teikia infromaciją apie sergantį asmenį, turėjo kontaktų ar ne, Kaip saugojosi ir panašiai. Mums visada būna parašyta, kad jie laikosi rekomendacijų ir kad kontaktų nėra. Mes ne policija, neisime ir nežiūrėsime, jie meluoja ar ne. Darbovietė pateikė, ji ir atsakinga už informaciją.

Mes tokiu atveju organizuojame mobilią komandą, kad nuvažiuotų ir ištirtų“, – tv3.lt komentuoja D. Brajinskienė.

Pasak D. Brajinskienės, informaciją apie nustatytus užsikrėtimus NVSC Panevėžio departamentas patikslins ir pateiks Statistikos departamentui.

REKLAMA
REKLAMA

Teismo atstovė: serga periodiškai testavęsi darbuotojai

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene Irma Gritėnienė patikslina, kad iš 102 rūmų darbuotojų šiuo metu COVID-19 serga šeši.

„Du yra teisėjų padėjėjai, trys yra sekretorės ir viena yra raštinės darbuotoja. Šiaip jie sėdi skirtingose vietose. Kad būtų vienas židinys, išplitęs iš vienos vietos, to nėra“, – tv3.lt sako I. Gritėnienė.

Teismo rūmų atstovė teigia, kad kolektyvo imuniazcijos lygis yra labai aukštas. Statistikos departamento skelbiami duomenys rodo, kad imunitetą COVID-19 turi nuo 90 iki 100 proc. Panevėžio apylinkės teismo darbuotojų. Statistikos departamentas nepateikia, kiek Panevėžio rūmų darbuotojų yra pasiskiepiję.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Panevėžio rūmuose buvo keturi darbuotojai, kurie testavosi. Jie šiuo metu ir susirgo. Dabar tų, kurie yra pasiskiepiję arba persirgę ir turintys antikūnų – 100 proc.“ – teigia I. Gritėnienė.

Šiuo metu teismo rūmai dirba įprastu būdu. I. Gritėnienė pabrėžia, kad dirbti nuotoliniu būdu yra tik rekomenduojama, toli gražu ne visi šalies teismai šios rekomendacijos laikosi.

„Sprendžia vadovas, nėra taip, kad visuose teismuose yra nuotolinis (darbas – aut. past.), o pas mus ne. Pirmininkė praėjusią savaitę išplatino darbuotojams laišką, kad, atsižvelgiant į sergančiųjų skaičių, primenama dėvėti kaukes ne tik viešose vietose teismo rūmuose, bet ir tiems, kurie kabinetuose sėdi daugiau nei po vieną. Taip pat, kad nesibūriuotų, grupėmis negertų kavos“, – komentuoja I. Gritėnienė.

REKLAMA

Teismo atstovė sako, kad teismo patalpos yra reguliariai vėdinamos bei dezinfekuojamos. Kontaktą su užsikrėtusiaisiais turėję darbuotojai izoliuojasi ir atlieka koronaviruso testus.

Epidemiologai: kelias savaites matomas protrūkių kreivės lūžimas žemyn

Portalas tv3.lt primena, kad antradienį epidemiologai pranešė, kad COVID-19 ligos protrūkių per savaitę šalyje sumenko dar beveik penktadaliu. Tai rodo NVSC epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys.

Palankias tendencijas protrūkių žemėlapyje specialistai fiksuoja jau tris savaites iš eilės po prieš tai kelis mėnesius trukusio protrūkių kreivės kilimo, rašoma NVSC pranešime.

REKLAMA

NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės teigimu, pastarąsias kelias savaites matomas protrūkių kreivės lūžimas žemyn – jų sumažėjo 40-čia procentų.

„Nors šiuo metu aktyvių protrūkių vis dar registruojama nemažai, lyginant su spalio pabaiga, kai protrūkių skaičius Lietuvoje buvo perkopęs tūkstančio ribą, šiuo metu esame tikrai palankesnėje padėtyje. Dar sparčiau besiskiepydami, galėtume tikėtis reikšmingo epidemiologinės situacijos gerėjimo“, – sako G. Aleksienė.

Protrūkių struktūra išlieka panaši

Praėjusios savaitės pabaigoje daugiausia aktyvių protrūkių – 250 – buvo registruota ugdymo įstaigose, t. y. apie 38 proc. mažiau, lyginant su savaite prieš tai. Tai reiškia, jog padėtis ugdymo įstaigose, vertinant protrūkius, yra stabilizuota ir pamažu gerėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liūto dalį, kaip ir ankstesniais laikotarpiais, ugdymo įstaigose registruotų protrūkių sudarė pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigos.

Tuo metu, ikimokyklinio ugdymo įstaigose fiksuoti aktyvūs protrūkiai siekė beveik 19 proc., skaičiuojant nuo visų registruotų aktyvių protrūkių, kai ankstesnėmis savaitėmis – apie 15 proc. Absoliuti dauguma – 97 proc. – protrūkių ugdymo įstaigose nėra skaitlingi, juose registruota mažiau nei dešimt susijusių pirminių atvejų.

Vertinant protrūkių pasiskirstymą regionuose, daugiausia jų fiksuota Kauno, Vilniaus ir  Klaipėdos apskrityse. 46-ąją metų savaitę palankios tendencijos stebimos ir gydymo įstaigose, kur aktyvių COVID-19 ligos protrūkių tris savaites iš eilės taip pat mažėja. Praėjusią savaitę jų registruoti 55, kai savaitę prieš tai – 61.

REKLAMA

Taip pat svarus aktyvių protrūkių mažėjimas parėjusią savaitę fiksuotas ir socialines paslaugas teikiančiose įstaigose. 46-ąją metų savaitę jose registruota 14 aktyvių COVID-19 ligos protrūkių, savaitę prieš tai – 23 protrūkiai.

Aktyvių protrūkių prieaugis praėjusią savaitę fiksuotas gamybos, prekybos, statybų, transporto ir logistikos bei paslaugų sektoriaus įmonėse. Jis buvo nežymus ir siekė nuo kelių iki keliolikos procentų.

Bendrai praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuoti 558 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, kai savaitę prieš tai – 687 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai.

NVSC primena, kad protrūkis – tai staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

REKLAMA

Specialistai ragina prisidėti prie viruso suvaldymo

Žmonės, kuriems nepavyko išvengti susidūrimo su virusu, gali prisidėti, kad kuo greičiau būtų nutraukta viruso plitimo grandinė, savarankiškai užpildydami užsikrėtusiesiems skirtą anketą https://atvejis.nvsc.lt/ ir pateikę išsamius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą.

Kuo greičiau žmogus pateiks šią informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės, o tai reiškia – stabdomas tolesnis viruso plitimas. Tai ypač svarbu šiuo metu, kai stebimas naujų COVID-19 ligos atvejų augimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vakcinacija

Specialistai primena, kad Lietuvoje vykdoma masinė vakcinacija, tad visi asmenys, sulaukę 12 metų, raginami registruotis skiepui internetu www.koronastop.lt arba, jeigu nėra galimybės to padaryti, skambinti Karštosios linijos numeriu 1808. Nuo 12 m. galima skiepytis „Comirnaty“ (gamintojai „Pfizer“ ir „BioNTech“) arba „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) vakcinomis.

Vaikus vakcinai registruoja tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai. Taip pat 18 metų ir vyresni gyventojai jau gali revakcinuotis.

„Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) arba „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) sustiprinančioji dozė skiriama praėjus keturiems mėnesiams po pilnos vakcinacijos, „Spikevax“ (gam. „Moderna“) – po šešių mėnesių.

REKLAMA

Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Vakcinuotis taip pat galima pas šeimos gydytoją.

Norėdami sužinoti, ar jų asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19 ligos, gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą.

Ajajai, pasaulio pabaiga, ir tas bauginantis zodis " NESKIEPYTI" :D
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų