Čmilytės-Nielsen pagauta vaikščiojanti po parduotuves: „Esu ne tik Seimo pirmininkė ir Seimo narė, bet ir mama"

Valdžiai vis raginant gyventojus likti namuose ir kuo rečiau eiti į viešas vietas, tačiau tokius prašymus, regis, girdi ne visi. Pirmadienį lrytas.lt žurnalistai užfiksavo Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen iš parduotuvės. 

„Aš stengiuosi po parduotuves vaikščioti minimaliai, bet esu ne tik Seimo pirmininkė ir Seimo narė, bet ir mama. Man kartais irgi tenka eiti į parduotuves nupirkti valgyti.

Nemanau, kad mano pavyzdys galėtų būti suprastas klaidingai – kiekvienas žmogus turi vertinti rizikas, bet nuėjimas trumpam į parduotuvę jokių rekomendacijų ar raginimų nekeičia“, – lrytas.lt žurnalistų klausiama kalbėjo Seimo pirmininkė. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Seimo pirmininkė anksčiau yra sirgusi Covid-19. Jos šeima gyvena Šiauliuose, tačiau Seimo pirmininkė į Vilnių atvažiuoja dirbti, bet gruodžio 28 d. jos darbotvarkė nepaskelbta.

Nuo gruodžio 16 d. iki sausio 31 d. imtinai Lietuvoje įvestas sugriežtintas karantinas. Nuspręsta uždaryti ne maisto prekių parduotuves, prekybos ir pramogų centrus, turgavietes bei kitas viešas prekybos vietas.

Išimtys numatomos parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.

Palikti gyvenamąją vietą leidžiama tik vykstant į darbą ar darbo reikalais, vykstant apsipirkti, į nuosavą nekilnojamojo turto objektą, laidotuves, sveikatos priežiūros įstaigas, prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1773 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 736 iš jų registruoti Vilniaus, 287 Kauno, 196 Klaipėdos, 128 Panevėžio, 127 Šiaulių apskrityse.

Dar 81 infekcijos atvejis patvirtintas Utenos, 66 Alytaus, 58 Marijampolės, 47 Telšių ir 34 Tauragės apskrityse. 13 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo. 

REKLAMA

Šiuo metu atlikta 975 atvejų epidemiologinė diagnostika (798 atvejai į NVSC sistemą pateko vėlai vakare arba naktį, todėl jie tiriami šiandien). 

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 173 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti). 

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose 

Vakarykštę parą registruoti infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Vilkaviškio rajone įsikūrusiuose Didvyžių globos namuose (iš viso su protrūkiu siejami 58 infekcijos atvejai), „Marijampolės švento arkangelo Mykolo globos namuose“ (iš viso – 40 atvejų), Marijampolės Suvalkijos socialinės globos namuose patvirtinti (iš viso – 57 atvejai), Kaišiadorių rajone veikiančiuose Strėvininkų socialinė globos namuose (iš viso 151 atvejis), Anykščių rajone veikiančiuose Aknystos socialinės globos namuose (iš viso 147 atvejai). 

Naujas protrūkis registruotas Utenos rajone veikiančiuose Leliūnų socialinės globos namuose, kur patvirtinti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai, visi asmenys yra darbuotojai. Dar vienas naujas protrūkis vakar registruotas Šakių vaikų globos namuose, kur patvirtini 5 COVID-19 ligos atvejai. 

Taip pat vakarykštę parą registruoti infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Šakių rajone veikiančioje žemės ūkio bendrovėje, Raseinių rajone veikiančioje žuvies perdirbimo įmonėje, pramoninėmis prekėmis Raseiniuose prekiaujančiose įmonėse, Raseinių rajone veikiančioje verpalų gamybos įmonėje. 

Sekmadienį taip pat registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Kauno metalo apdirbimo, siuvimo, baldų gamybos įmonėse, taip pat įmonėje, prekiaujančioje gyvūnų prekėmis, architektūrine ir inžinerine veikla užsiimančioje įmonėje bei maisto pramonės įmonėse. 

Be to, registruoti koronavirusinės infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje, maisto pramonės įmonėse Klaipėdoje, Rokiškio pieno perdirbimo įmonėje, statybų įmonėse Rokiškyje, siuvimo įmonėje Biržuose, būtus Tauragėje prižiūrinčioje įmonėje, Mažeikiuose 

REKLAMA

veikiančiose pramonės, santechnikos darbų įmonėse, Telšiuose įsikūrusioje pieno perdirbimo įmonėje, baldų gamybos įmonėje Telšiuose, Utenos mėsos perdirbimo įmonėse. 

Taip pat vakarykštę parą registruoti COVID-19 ligos atvejai, susiję su protrūkiais Ukmergėje veikiančioje butus prižiūrinčioje įmonėje, Ukmergės medžio apdirbimo įmonėje, Švenčionių rajone veikiančioje medicinos pramonės įmonėje, biuro baldų gamybos įmonėje Vilniuje, taip pat Vilniuje veikiančiose statybų, automobilių remonto, maisto pramonės įmonėse. 

Registruoti ir COVID-19 atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Kauno Žaliakalnio lopšelyje-darželyje, Kauno Raudondvario lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre, Mažeikių Sodų pagrindinėje mokykloje, Utenos lopšelyje-darželyje „Saulutė“, taip pat Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centre, Utenos rajono savivaldybėje. 

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 183. 

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apsaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.


Rašyti komentarą...
V
Varge tu
2020-12-28 18:10:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau, jau butu tik mama
Atsakyti
-33

Šuva
2020-12-28 17:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ką kiti vaikų neturi? Šita valdžia jau matosi, kaip vertina žmones . Jiems viskas leidžiama.
Atsakyti
-50

S
Stepas
2020-12-28 18:04:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai Čmilsen taip ir nepatikslino kada visuotinės karantino taisyklės jai negalioja.
Atsakyti
-36

SKAITYTI KOMENTARUS (207)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų