REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įgyvendindama Europos Sąjungos (ES) migracijos reformą, Lietuva turėtų rinktis priimti per pusantro šimto migrantų, o ne siūlomą piniginio įnašo alternatyvą, sako Seimo pirmininkė ir liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Įgyvendindama Europos Sąjungos (ES) migracijos reformą, Lietuva turėtų rinktis priimti per pusantro šimto migrantų, o ne siūlomą piniginio įnašo alternatyvą, sako Seimo pirmininkė ir liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

„Seimo ir Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nepritaria dalies Lietuvos politikų siūlymams siekiant įgyvendinti naują europinės migracijos solidarumo politiką Lietuvai geriau kasmet mokėti maždaug 3 mln. eurų įnašą nei priimti numatytą 158 užsieniečių kvotą“, – savo „Facebook“ profilyje trečiadienį informavo Liberalų sąjūdis.

Pati V. Čmilytė-Nielsen Žinių radijui trečiadienį teigė, kad solidarumo principas veikia „į abi puses“, o 2021-aisiais kilus migracijos pasienyje su Baltarusija krizei pagalbos iš ES sulaukusi Lietuva dabar turėtų parodyti savo solidarumą su kitomis Bendrijos valstybėmis.

REKLAMA
REKLAMA

„Kalbant apie šią konkrečią situaciją, turint galvoje, kad į Lietuvą atvažiavo dešimtys tūkstančių žmonių – karo pabėgėliai iš Ukrainos, demokratiniai pabėgėliai iš Baltarusijos – manau, kad 150 žmonių, priimtų pagal solidarumo susitarimą, tikrai iš esmės Lietuvos neapsunkintų“, – sakė parlamento vadovė.

REKLAMA

„Man net neaišku, kodėl kyla klausimai – ar dėl to, kad jų veido spalva kitokia? Ši dalis taip pat labai neskaniai skamba“, – teigė ji.

Europos Parlamentas (EP) praėjusią savaitę patvirtino migracijos reformą, pagal kurią, Vidaus reikalų ministerijos teigimu, Lietuva kasmet turėtų priimti apie 158 migrantus arba sumokėti 3,16 mln. 

Šį ES migracijos paketą turės patvirtinti ES taryba. Jį priėmus, atsirastų privalomo solidarumo mechanizmas, pagal kurį Bendrijos narėms būtų privaloma pasidalyti migrantų našta su valstybėmis, tampančiomis pirmąja atvykėlių į ES stotele. Pakete taip pat numatyta, kad šalis galėtų prisidėti ir techninėmis priemonėmis – tai būtų užskaitoma kaip tam tikra solidarumo dalis.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidento Gitano Nausėdos patarėja Irena Segalovičienė šią savaitę pareiškė, kad renkantis iš dviejų galimybių „prezidentui labiau priimtinas finansinis sprendimas“, kadangi augantis imigracijos mastas, turint omenyje iššūkius priėmus ukrainiečių, baltarusių, rusų migrantus, „tikrai nėra Lietuvos siekiamybė“.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė anksčiau teigė, kad sprendimą dėl Lietuvos veiksmų turėtų priimti iš skirtingų ministerijų atstovų sudaryta komisija.

Ji garseja mankurtizmu. Ji vis praso i šali atvykti kuo daugiau okupantu. Graziai vadina okupacija: čia solidarumas su milijonais viso pasaulio nelegalu. Vien Sirijoje 50 milijonu, kurie nori i ES, gal visus juos sutalpins Lietuva ? Taip isdave savo valstybes koloborantai karo metu Prancuzijoje, Norvegijoje, Olandijoje...
Europos sąjunga, Švedija pasirinko juodžius muslimus , tai šiuo metu vietiniai skerdžiami kaip kiaulės, o valdžiagyviai saugiai sėdi ir pareiškia susirūpinimą . Nuteistos, korumpuotos Liberalų sąjūdžio gaujos vadeivai, KGB dukrai mažiausiai rūpi Lietuvos piliečių saugumas.
Pas mus savų migrantų šimtai tūkstančių, vien tik uzbekų gal virš 10 tūkstančių. Beje Čmilyte, su kalašnikovu koncertų salėje daugiau šansų sutikti baltarusį ar musulmoniškos šalies asmenį?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų