Čmilytė-Nielsen apie koaliciją su konservatoriais: buvimas valdžioje vien tik dėl buvimo mums neįdomus

Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen kalba apie liberalių idėjų proveržį šiuose Seimo rinkimuose. Ar tas liberalų proveržis neįstrigs naujoje konservatyvioje Seimo daugumoje?

Visa tai aiškinamės su liberalų sąjūdžio lydere Vikotrija Čmilyte-Nielsen.

Sakote, kad šiame Seime yra liberalių idėjų proveržis, bet koalicijoje jūs būsite visiška mažuma, lyginant su didelėmis konservatorių gretomis. Ar nebus kaip tik konservatyvių idėjų proveržis su jūsų pagalba?

Pirmiausia, šiek tiek ankstoka kalbėti apie koaliciją. Dabar laukia antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame mes, liberalų sąjūdis, turime net devynis vienmandatininkus ir šiuo metu nedėliojame koalicijų, nes laukia kova. Kova su skirtingų partijų atstovais, skirtingų vienmandačių atstovais visoje Lietuvoje. Šiuo metu galvojame apie tai.

Jūs norite pasakyti, kad dar nesate apsisprendę ar eisite į koaliciją su Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionimis demokratais?

Aš noriu pasakyti, kad galimos koalicijos ir jėgų išsidėstymas Seime bus nulemtas spalio 25 dieną. Šiandien mes darome prielaidą, kad didesnė tikimybė yra centro-dešinės koalicija. Artimetiškai tikimybė yra didesnė, bet tai nereiškia, kad būtent taip ir bus. Rezultatai dar nulems. Man regis, nelaimėjus tos kovos, nesusiklosčius aplinkybėms toliau galvoti yra tiesiog per anksti.

Kaip 10 arba 20 liberalų, būdami koalicijoje su konservatoriais, kurių bus 55 arba 60, galės realizuoti savo idėjas? Jūs įsivaizduojate tą mechanizmą? Ką jūs realizuosite liberalaus?

Jei susidarytų tokia hipotetinė situacija, ne kartą esu minėjusi, kad mums buvimas valdžioje vien tik dėl buvimo nėra įdomus. Mes turime savo programą, savo nuostatas skirtingose srityse, bet ypatingai toms, kurioms teikiame ypatingą prioritetą: švietimui, aplinkos apsaugai, sveikatos apsaugai, žmogaus teisėms, šitos sritys mums yra svarbios. Kiekvienoje iš jų mes turime pagrindinius punktus.

Visą pokalbį su liberalų sąjūdžio lydere Viktorija Čmilyte-Nielsen žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
B
Balsuotojas
2020-10-16 18:17:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rašau, nors užsklanda trūkdo. Jokios čmilytes, armonaitės neprileisti prie naujo Seimo. Jau sutarę su šimonyte dėl gejų, lezbių -vienalyčių jų santuokų įteisinimo jei jos papuls su liberalais ir konservatoriais į naują Seimą. Varyt jas lauk su visais iškrypeliais, nes Lietuvių Lietuvoje mažai, tad jų-parsidavėlių tikslas sunaikinti lietuvių tautą. Jos pačios netūri lietuvio šaknų, tik vardai ar pavardės lietuviška. Tad žinokit tautiečiai, kad balsą atiduosit amžiams , prakeiks jus vaikai ir anūkai...
Atsakyti
-6

P
Ponia Nilsen,
2020-10-18 11:42:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jums buvimas valdžioje-atrakcija ir adrenalinas?
Atsakyti
-1

v
vovka
2020-10-18 15:15:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sakote ,,buvimas valdžioje vien tik dėl buvimo mums neįdomus"? O tai ką iki šiol veikėte - tik buvote.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų