• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar praėjusią savaitę kilęs skandalas dėl kaltinimų Kristijonui Bartoševičiui, regis, atsidūrė pauzėje. Buvęs parlamentaras vis dar nėra apklaustas. Anot Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, prieš savaitę atrodė, kad prokuratūra Seimą skubina, tačiau „dabartinė pauzė šiek tiek stebina“.

Dar praėjusią savaitę kilęs skandalas dėl kaltinimų Kristijonui Bartoševičiui, regis, atsidūrė pauzėje. Buvęs parlamentaras vis dar nėra apklaustas. Anot Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, prieš savaitę atrodė, kad prokuratūra Seimą skubina, tačiau „dabartinė pauzė šiek tiek stebina“.

REKLAMA

Apie tai parlamento vadovė antradienį kalbėjo laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“.

Neigia, kad turima informacija galėjo su kuo nors pasidalinti

Anot Seimo pirmininkės, dar prieš skandalui pasiekiant visuomenę, penktadienį, ji susitiko su generaline prokurore Nida Grunskiene. Ji žodžiu informavo Seimo pirmininkę apie tai, jog netrukus bus kreipiamasi į Seimą ir parlamentas bus raginamas kviesti neeilinę sesiją.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, nebuvo nurodyta, apie kokį parlamentarą kalbama.

„Informacija buvo ne tik nuasmeninta, man nebuvo pasakyta nei kokiai politinei partijai, nei frakcijai (asmuo – red. past.) priklauso. Tai buvo gyvas pokalbis ir man nebuvo suteikta jokia informacija apie tai, kas tai per asmuo“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, generalinė prokuratūra pirmadienį pateikė raštišką kreipimąsi į Seimą ir tą pačią dieną K. Bartoševičius atsisakė mandato.

REKLAMA

„Paprašiau, kad generalinė prokurorė mane informuotų po VRK posėdžio, ar vis dar išlieka poreikis kviesti neeilinę sesiją, turėjau žinoti, kokių veiksmų turėčiau imtis“, – sako ji.

„Man buvo pateikta nuasmeninta informacija ir turėjau priimti sprendimą, ką daryti toliau. Natūralu, kad man reikėjo iš generalinės prokurorės indikacijos, ar jos prašymas vis dar aktualus po to, kai VRK priims sprendimą“, – savo V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, vėliau Generalinė prokuratūra atsiuntė antrą kreipimąsi po to, kai buvo išplatintas pranešimas spaudai.

„Generalinė prokurorė telefonu mane informavo, kad iš karto su ja susisiekė žurnalistas, taigi informacija kažkaip suvaikščiojo. Matyt, matė poreikį daryti pranešimą spaudai. Tai buvo generalinės prokuratūros sprendimas“, – teigia ji.

Seimo pirmininkė sako, kad Seime yra dokumentų valdymo skyrius, per kurį šis kreipimasis ir pasiekė Seimą. Pati V. Čmilytė-Nielsen neigia, kad turima informacija galėjo su kuo nors pasidalinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kamuoliukas yra Generalinės prokuratūros pusėje“

Parlamento vadovė sako nenorinti spėlioti, kodėl K. Bartoševičius pasitraukė iš Seimo.

„Sunku įlįsti į kito žmogaus galvą. Taip pat norėčiau atkreipti dėmesį, kad Seimo narys atsisakyti mandato gali bet kuriuo metu. Paaiškėjus kažkokioms aplinkybėms bet kuriame proceso etape bet kuris Seimo narys gali atsisakyti mandato“, – aiškina V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

K. Bartoševičius vis dar nėra apklaustas. Anot Seimo pirmininkės, tai stebina.

„Šis klausimas turėtų būti adresuotas prokuratūrai. Tame rašte, kurį aš gavau, buvo akivaizdu, kad yra skubama, prašoma Seimo priimti neatidėliotinus sprendimus, neatidėliotinai šaukti neeilinę sesiją. Galima sakyti, kad dabartinė pauzė šiek tiek stebina“, – teigia ji.

Anot jos, šiuo metu nėra jokių kliūčių apklausti buvusį parlamentarą, todėl dabar „kamuoliukas yra Generalinės prokuratūros pusėje“.

REKLAMA

Seimo narių neliečiamybė – diskusinis klausimas

Ši istorija pažadino diskusijas Seimo narių neliečiamybės klausimu. Naikinti parlamentarų neliečiamybę dar praėjusią savaitę pasiūlė konservatoriai, atsiprašydami dėl kilusio skandalo.

Anot V. Čmilytės-Nielsen, šis klausimas yra diskutuotinas.

„Suprantu, kodėl ši idėja atsirado dabar – iš dalies kaip atsakas į krizinę situaciją. Manau, kad diskusija tikrai bus, matysime, kur ji nuves“, – svarsto Seimo pirmininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo pavasario sesija prasidės kovo 10 d.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Generalinė prokuratūra prieš savaitę pranešė, jog generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, kad būtina spręsti leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti Seimo nario K. Bartoševičiaus teises klausimą.

Prokuratūros pranešimas paskelbtas porą valandų po to, kai K. Bartoševičius patvirtino atsisakantis Seimo nario mandato, bet šį žingsnį aiškino asmeninėmis priežastimis.

REKLAMA

Prokurorai pranešė, kad praėjusių metų lapkričio viduryje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo mažamečio ir nepilnamečio seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo. K. Bartoševičius neigia šiuos galimus įtarimus.

K. Bartoševičiaus pareiškimą dėl Seimo nario mandato atsisakymo Vyriausioji rinkimų komisija gavo elektroniniu paštu sausio 20 dieną, apie 20 valandą, jam būnant komandiruotėje. Praėjusį antradienį jo mandatas panaikintas.

REKLAMA

Politikas žurnalistams tvirtino, kad tai apgalvotas, ne staiga gimęs, o pribrendęs apsisprendimas. Jis tvirtino palikti Seimą nutaręs dėl asmeninių priežasčių, tai yra sveikatos būklės.

Prezidentas antradienį pakartojo, jog ši istorija yra „didžiulis smūgis mūsų politinei sistemai“, tačiau pridūrė, jog reikėtų neskubėti „teisti žmogaus, kuris nėra nuteistas“.

„Bet Generalinė prokuratūra pradėjo visą šitą istoriją, kaip ją čia pavadinti, ne iš tuščio lapo, dėl tos priežasties aš tikrai neužbėgsiu už akių teikdamas savo vertinimus, tiesiog sakau, kad šiandien, taip, kaip yra, yra labai blogai ir mes turime kapstytis iš šito skandalo, bet tik padarę labai aiškias išvadas, kad to nepasikartotų ateityje“, – sakė prezidentas.

K. Bartoševičius 2020 metais į Seimą išrinktas su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais, bet jis nėra šios partijos narys.

Beprasmiška klausti Čmilytės,nes kai buvo su E.Masiuliu ir jo brendžio dėžute ji irgi nieko ne matė,nieko negirdėjo ,Dabar seime ji irgi ne visus girdi,tik tuos kuriuos reikia,be to viską sprendžia ne ji o E.Gentvilas.Jei taip būtų prie buvusios vyriausybės,tai jau rėkimas,mitingai su ,man gėda,, būtų prie seimo ir vyriausybės.Ir Seimo pirmininkei gal laikas susirūpinti ir pedofilijos aukomis ar viskas padaryta ,kad apsaugoti vaikus,nes jų gynyba priklasuo tik nuo valdiškų institucijų valdininkų kompetencijos ir kvalifikacijos.o ji kaip moteris net nereaguoja į tai.
Kaip sutre nuo kameru slepesi, persikreipus, kad tik nefiksuotu mimikos...
Aplamai, nieko nebesuprantu, kažkiokios šachmatininkės, kažkokie pedikai, kožkokie pedofilai tipo valdžioj, plius visi kiti nusipelne sudegusio cirko artistai, čia yra no coment
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų