Ragana save vadinančios pagarsėjusios vilnietės eksvyras, 37-erių Darius Sabaliauskas, keliauja už grotų. Nors Lietuvos apeliacinis teismas už nužudymą nuteisto vyro atžvilgiu nuosprendį pakeitė, tikėtos laisvės nesuteikė.

Neigė alkoholio įtaką

D. Sabaliauskas nesutiko su Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu, kuriuo už sugėrovo Piotro Pagojaus nužudymą jam buvo skirta devynerių metų laisvės atėmimo bausmė. Teismo verdiktą apskundus dar kartą baudžiamąją bylą atvertė Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų kolegija.

Nuteistasis D. Sabaliauskas Lietuvos apeliacinio teismo prašė panaikinti Šiaulių apygardos teismo nuosprendį ir jį išteisinti, atmetant abiejų nukentėjusiųjų civilinius ieškinius arba nuosprendį pakeisti: nusikaltimą iš nužudymo perkvalifikuoti į neatsargų gyvybės atėmimą ir nubausti jį areštu arba laisvės atėmimu kuo trumpesniam terminui, o esant galimybei, atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, ir baudžiamąją bylą jo atžvilgiu nutraukti.

Nuteistasis neneigė fakto, kad viena kartą dūrė sugėrovui peiliu, pataikė į krūtinę, tačiau jis nesutiko su teismo išvadomis, kad tai padare tyčia, ir kad nusikaltimui įtakos turėjo alkoholis.

Netinkamai pritaikė įstatymą

Pirmos instancijos teismas D. Sabaliausko atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis pripažino tai, kad jis prisipažino ir nuoširdžiai gailisi padaręs nusikalstamą veiką bei aplinkybę, kad jis iš dalies atlygino nukentėjusiajai padaryta žalą. Tačiau, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegijos nuomone, teismas be pagrindo neįvertino nukentėjusiojo veiksmų įvykio vietoje.

REKLAMA

„D. Sabaliauskas parodė, kad kilus konfliktui, P. P. sudavė ir sužalojo jam kaktą. Šie jo parodymai patvirtinti jau minėta specialisto išvada bei teismo medicinos eksperto parodymais. Tokia įvykio situacija leidžia daryti išvadą, kad D. Sabaliausko nusikalstama veika buvo atsakomoji reakcija į P. P. pavartotą fizinį smurtą, t. y. provokuojančius nukentėjusiojo veiksmus. Todėl teisėjų kolegija sprendžia, kad D. Sabaliausko nusikalstamos veikos padarymui įtakos turėjo provokuojantis nukentėjusiojo P. P. elgesys ir ši aplinkybė pripažintina D. Sabaliausko atsakomybę lengvinančia aplinkybe“, – nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas.

Teisėjų kolegija, įvertinusi tai, kad byloje nustatyta D. Sabaliausko atsakomybę viena sunkinanti ir trys lengvinančios aplinkybės, pripažino, jog pirmos instancijos teismas netinkamai taikė baudžiamąjį įstatymą ir neteisingai paskyrė bausmę. Šiaulių apygardos teismo nuosprendis pakeistas. D. Sabaliauskui bausmės laikas sutrumpintas vieneriais metais. Po Šiaulių apygardos teismo nuosprendžio laisvėje likęs D. Sabaliauskas dabar turės keliauti už grotų.

Šachmatų partija baigėsi mirtimi

Mažeikių rajono gyventojas D. Sabaliauskas Šiaulių apygardos teismo nuosprendį išgirdo vasario pradžioje.

Praėjusių metų liepos 6-ąją Mažeikių rajone, Troškučių kaime, sėkmingą ėjimą padaręs ir šachmatų partiją su butelio draugu P. Pagojumi laimėjęs D. Sabaliauskas netrukus tapo įtariamuoju ir kaltinamuoju nužudymo byloje.

Baudžiamosios bylos duomenimis, D. Sabaliauskas, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, 58-erių kaimyną P. Pagojų pasikvietė į savo namų verandą pasisvečiuoti. Vyrai kilnojo taureles (baudžiamojoje byloje kaip daiktinis įrodymas buvo paimtas raudonas skystis), varžydamiesi, kuris iš jų stipresnis, „laužė“ rankas ir žaidė šachmatais. D. Sabaliauskas ne tik laimėjo šachmatų partiją, bet ir nulenkė kaimyno ranką. Kilo konfliktas, per muštynes D. Sabaliauskas stvėrė po ranka pasitaikiusį peilį ir dūrė juo P. Pagojui į krūtinę.


Rašyti komentarą...
J
Jonas Savas
2012-06-20 11:38:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerb.MINISTRE MELIANAI,ar d=iaugiesi TUO,kad tavo "VYRAI"užlaužė rankas šiaulių apygardos teisėjai ir suniokojo jos namus?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų