• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), išnagrinėjęs buvusio policijos pareigūno Martyno Radino bylą, trečiadienį nutarė atmesti nuteistojo gynėjo skundą, taigi, asmuo liko galutinai nuteistas dėl piktnaudžiavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), išnagrinėjęs buvusio policijos pareigūno Martyno Radino bylą, trečiadienį nutarė atmesti nuteistojo gynėjo skundą, taigi, asmuo liko galutinai nuteistas dėl piktnaudžiavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

REKLAMA

Kaip pranešė LAT, trečiadienį teisme išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje buvęs policijos pareigūnas M. Radinas nuteistas už piktnaudžiavimą, padarytą viršijant tarnybinius įgaliojimus, ir nesunkų sveikatos sutrikdymą. Bylos duomenimis, piktnaudžiavimas pasireiškė tuo, kad M. Radinas, kaip policijos pareigūnas atvykęs į įvykio vietą, neturėdamas faktinio ir teisinio pagrindo, panaudojo fizinį smurtą prieš policiją kvietusį E. T. ir padarė šiam nesunkų sveikatos sutrikdymą. Byloje nukentėjusiajam E. T. iš valstybės buvo priteista 3 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

LAT šioje byloje kasacinius skundus pateikė nuteistojo M. Radino gynėjas, nukentėjusiojo E. T. atstovė ir prokuroras. Nuteisto buvusio policijos pareigūno gynėjas prašė panaikinti apeliacinės instancijos teismo apkaltinamąjį nuosprendį ir palikti galioti pirmosios instancijos teismo išteisinamąjį nuosprendį. Nukentėjusiojo atstovas prašė padidinti nukentėjusiajam E. T. priteistą neturtinės žalos atlyginimą iki 30 tūkst. eurų, prokuroras prašė priteisti neturtinės žalos atlyginimą tiesiogiai iš nuteistojo M. Radino, o ne iš valstybės.

REKLAMA
REKLAMA

LAT visus kasacinius skundus atmetė.

Kaip skelbė LAT, išnagrinėjusi bylą teisėjų kolegija nuteistojo M. Radino gynėjo kasacinį skundą atmetė motyvuodama tuo, kad apeliacinės instancijos teismas, panaikindamas pirmosios instancijos teismo išteisinamąjį nuosprendį ir priimdamas apkaltinamąjį nuosprendį, įrodymų vertinimo klaidų nepadarė ir tinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą.

REKLAMA

„Nuteistojo gynėjo kasacinio skundo teiginiai, kad M. Radiną panaudojo fizinį smurtą prieš E. T., nes šis priešinosi ir kėlė pavojų M. Radino sveikatai, nepagrįsti, nes byloje nenustatytos jokios aplinkybės, kurios būtų reikalavusios, kad M. Radinas nedelsdamas panaudotų fizinį smurtą prieš E. T.“, – teigiama LAT pranešime spaudai.

Atmesdama nukentėjusiojo E. T. atstovės kasacinį skundą, teisėjų kolegija padarė išvadą, kad nukentėjusiajam priteistas neturtinės žalos atlyginimo dydis nėra per mažas. Anot kasacinio teismo, šioje byloje, kitaip nei nukentėjusiojo atstovės nurodomose Europos Žmogaus Teisių Teismo bylose, dėl policijos pareigūno M. Radino elgesio buvo atliktas veiksmingas ikiteisminis tyrimas ir priimtas teismo nuosprendis, kuriuo buvęs pareigūnas nuteistas dėl įvykdytų nusikalstamų veikų.

REKLAMA
REKLAMA

„Be to, teisėjų kolegija atkreipė dėmesį, kad įvykio metu nukentėjusiojo E. T. elgesys nebuvo nepriekaištingas, nes jis be pagrindo kvietė policijos pareigūnus, o šiems atvykus, bendravo su šiais įterpdamas žeidžiančius keiksmažodžius ir pan.“, – teigiama teismo pranešime.

Kasacinio teismo teisėjų kolegija, pasisakydama dėl prokuroro kasacinio skundo, pažymėjo, kad, pagal Baudžiamojo proceso kodeksą, civilinis ieškinys gali būti priteistas ir iš materialiai už kaltininko veikas atsakingų organizacijų, taigi ir Lietuvos valstybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip anksčiau skelbė portalas „Delfi“, bylos duomenimis, nukentėjusiuoju pripažintas vyras iškvietė į namus policiją, nes įsivėlė į konfliktą su pažįstamais. Policijos pareigūnams atvykus nurodyti adresu, niekas niekam pretenzijų neturėjo, buvo konstatuota, kad pareigūnai iškviesti be reikalo.

Policininkams tikrinant juos iškvietusio vyro asmenis duomenis, šis atsakė į klausimus, tačiau ėmė keiktis. Vyras taip pat atkreipė dėmesį, kad M. Radino kolega yra be kaukės, nors tuo metu galiojo su koronaviruso pandemija susiję ribojimai ir kaukes dėvėti reikėjo, pareikalavo pareigūno, kad šis užsidėtų kaukę.

Bylos duomenimis, pareigūnams mėginant raminti vyrą, jis pareikalavo, kad policininkai išeitų iš namų. Tada tyrimo metu surinktais duomenimis, M. Radinas buto šeimininką nuvertė nuo kėdės, prispaudė prie grindų ir uždėjo antrankius. Vyras išvestas į namo koridorių, kur pareigūnas jam esą kumščiu sudavė į galvą, o šis, krisdamas, veidu trenkėsi į grindis. Vėliau medikai nustatė, kad nukentėjusiajam buvo padaryta įvairių sužalojimų, kurie traktuoti kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų