Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitų metų valstybės biudžeto projektą valdantieji gina, kaip rimtą ir subalansuotą, o opozicija jį vadina rinkiminiu arba net parašytu „pasižiūrėjus į lubas“. Apie tai - vaizdo konferencija.

REKLAMA

Valdančiosios Liberalų ir Centro Sąjungos lyderis Algis Čaplikas teigia, kad pateiktas biudžetas yra ne rinkiminis, o realus. Anot jo, egzistuoja ir planas „B“ , ir planas „C“, jei jo prireiktų įsisiautėjant naujai pasaulio ekonominei recesijai. „Blogas būčiau aš politikas, jei nenorėčiau, kad tos biudžeto pajamos būtų ne 29, o 39 mlrd. Litų. Manau nė  vienas sėdintis už stalo tam neprieštarautų, bet jis yra, koks yra“, - sakė A. Čaplikas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pripažino nelabai suprantąs, kodėl jo koalicijos partnerių, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų vadovas, premjeras Andrius Kubilius užsispyrė fiskalinį deficitą kitais metais sumažinti būtent iki 2,8 proc. „Matau tik vieną paaiškinimą – norima kuo greičiau priartinti eurą, tačiau pats nemanau, kad euras turėtų būti įvedamas, kaip savitikslis“, - sakė A. Čaplikas.

Jis gyrėsi, kad būtent liberalcentristų ir Liberalų Sąjūdžio pastangomis, esą, pavyko apsaugoti policininkų, kultūrininkų ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimus, kurie nebus mažinami.

Darbo partijos atstovas Kęstutis Daukšys tvirtino laikąs biudžetą politiniu ir rinkiminiu. Jis eilinį kartą sukritikavo vyriausybės taupymo politiką ir teigė, kad vyriausybė beveik nieko nesiūlo, kad atgaivintų vidaus vartojimą, taip pat esą nepavyko įvykdyti pažado sumažinti biurokratiją. Kartu jis stebėjosi skaičiais, kuriuos nurodo biudžeto projekto autoriai.

REKLAMA
REKLAMA

„Numatoma, kad bus įsisavinta 300 mln. litų daugiau Europos Sąjungos (ES) paramos lėšų, bet numatoma sumažinti ES paramos projektų finansavimą. Kas čia nutiks? Pasikeis taisyklės ar bus dar koks velnias? Juk taisyklės yra aiškios – nuo įsisavintų lėšų valstybė turi sumokėti savo procentinę dalį. Jei didėja įsisavinimas, turi didėti ir vyriausybės indėlis“, - pabrėžė K. Daukšys.

Jis tvirtino, kad planai paimti pusę milijardo litų (šiemet gauta tik apie 70 mln.) dividendais iš valstybės valdomų įmonių nustekens pastarąsias, jos negalės investuoti ir nepasitarnaus ūkio plėtrai.

Tvarkos ir Teisingumo atstovas Valentinas Mazuronis teigė sveikinąs siekį mažinti fiskalinį deficitą, nes skolinimasis yra brangus ir taps našta ateities kartoms. Tuo pačiu jis sakė abejojąs planuojamų pajamų realumu. „Antai, Pridėtinės vertės mokesčio planuojama surinkti 13 procentų daugiau nei šiemet. Kuo remiasi toks planas? Kainų augimu, paslėptu PVM didinimu ar dar kažkuo? “, - klausė V. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

Tautos ateities forumo vadovas Algimantas Matulevičius sakė, kad pateikto projekto autoriai jam primena sovietinių laikų anekdotą apie planinę ekonomiką. „Kai statė naują valstybės plano komiteto pastatą, visi juokavo – didžiausias  galvos skausmas – kaip iš senojo lubas išsinešti? O kam lubos? Kitaip juk neturės į ką pažiūrėję planus rašyti“, - juokavo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų