Etikečių gamintoja Aurika rinkai pristatė naują produktą - biodegraduojančią etiketę. Siekiant prisidėti prie racionalios atliekų tvarkymo sistemos, etikečių gamybai pradėtos naudoti biodegraduojančios žaliavos. Toks sprendimas tenkina ne tik verslo, bet ir visuomenės poreikius, užtikrina gerą aplinkos kokybę.
„Pagal klimatines ir geografines savybes Lietuva patenka į jautrių klimato pokyčiams šalių grupę. Klimato problemos – visos visuomenės atsakomybė“, – teigia pardavimų vadovė Lina Kvietkauskaitė. Pasak biodegraduojančių etikečių gamintojų, ekologiška etiketė – tai gamtą bei žmonių sveikatą nuo taršos poveikio saugantis sprendimas.
Biodegraduojančių žaliavų gamintojų teigimu, ekologiškos etiketės, pakuotės, natūraliai veikiamos deguonies ir vandens, suyra per 45 dienas; jeigu yra taikomos specialios kompostavimo sąlygos, biodegraduojanti žaliava suirti gali ir greičiau.
Dar vienas ekologiškos etiketės privalumas yra tas, kad jos gamybai nenaudojama mediena, o biodegraduojančių etikečių bei pakuočių žaliava gaunama cheminiu būdu sintetinant organines medžiagas: kiaušinio lukštus, kukurūzus, krakmolą ir pan.
Fleksografijos specialistų teigimu, iš biodegraduojančios žaliavos gaminama ekologiška etiketė turi visas savybes, būdingas įprastai etiketei, t. y. jos gali būti skaidrios, neskaidrios, lanksčios, standžios ir t.t.
Pasak L. Kvietkauskaitės, nors šalyje kol kas nėra teisinio reglamentavimo, skatinančio biodegraduojančių žaliavų naudojimą, nesukurta biodegraduojančių pakuočių surinkimo bei kompostavimo sistema, Lietuvos įmonės imasi iniciatyvos apsaugoti aplinką ir gamyboje naudoti ekologiškas žaliavas. „Daugiausiai pageidavimų gaminti biodegraduojančias etiketes sulaukiame iš farmacijos, maisto pramonės įmonių.“ – teigia L. Kvietkauskaitė.