Bilotaitė: judėjimo atlaisvinimas turės įsigalioti nuo kovo 16 dienos Apribojimai išliks „juodosioms“ savivaldybėms

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad gyventojų judėjimas tarp savivaldybių turėtų būti atlaisvinamas nuo kovo 16 dienos. Siūloma, kad pirmiausiai judėjimo ribojimas būtų naikinamas visoms savivaldybėms, išskyrus ten, kur sergamumas Covid-19 yra didelis.

Pirmadienį Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija aptarė galimą gyventojų judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimą. Galutinį sprendimą trečiadienį priims Vyriausybė.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad jau kovo 16 dieną turėtų įsigalioti judėjimo atlaisvinimai tarp savivaldybių, kur epidemiologinė situacija yra gera.

„Kovo 16 dieną turės įsigalioti atlaisvinimai tarp savivaldybių. <...> Mūsų siūlymas, kad nuo kovo 16 dienos visose savivaldybėse judėjimas būtų leidžiamas, nebeliktų šito ribojimo. Išskyrus tas savivaldybes, kuriose yra tikrai ženkliai blogesnė situacija ir sergamumas yra didesnis nei 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Bilotaitė.

Savivaldybių, kuriose susirgimų rodiklis yra didesnis nei 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų arba teigiamų tyrimų dalis yra didesnė nei 10 proc., pasak ministrės, yra aštuonios.

Statistikos departamento duomenimis, tai Panevėžio, Kupiškio, Biržų, Švenčionių, Šalčininkų, Varėnos rajonų, taip pat Kalvarijos ir Marijampolės savivaldybės.

Pasak ministrės, policija turėtų reguliuoti įvažiavimą ir išvažiavimą iš labiausiai sergančių savivaldybių.

„Mūsų siūlymas, kalbant apie „juodąsias“ savivaldybes, joms turėtų būti taikomas ribojimas judėjimo įvažiuojant ir išvažiuojant iš savivaldybių. <...> Manau, kad mes dar išgryninsime pačią strategiją ir mechanizmą, kaip tai turės veikti, su Policijos departamentu. Tas bus padaryta artimiausiu metu, kai tik bus padarytas sprendimas“, – patikino A. Bilotaitė.

Ar savivaldybės epidemiologinė situacija pakankamai gera, bus tikrinama kas savaitę, atsižvelgiant į dviejų pastarųjų savaičių sergamumo rodiklius.

Ragina didinti testavimą

A. Bilotaitės teigimu, VESK dar netenkina testavimo apimtys: nepaisant to, kad praėjusią savaitę matomas nedidelis augimas, skaičiai „nėra pakankami“.

REKLAMA

„Mes matome, kad dar yra net keturios savivaldybės, kuriose testavimo apimtys nesiekia 1 procento, ir tik 11 savivaldybių, kuriose testavimo apimtys yra didesnės nei 2 procentai“, – sakė ji.

Komisija ragina savivaldybes aktyviau vykdyti testavimą ir skatinti jai pavaldžių įstaigų darbuotojus aktyviau testuotis bei įsitraukti į protrūkių kontrolę.

Pasak ministrės, gera žinia yra tai, jog, nepaisant anksčiau įvestų atlaisvinimų, „situacija stabilizavosi ir net nežymiai gerėja“: pandemijos pagreitis šiuo metu  neigiamas, sumažėjo žmonių mirtingumas.

A. Bilotaitės teigimu, VESK taip pat pristatytas siūlymas dėl bandomojo kultūros objektų atvėrimo, tačiau ir dėl to spręs Vyriausybė.

„Galbūt tai galėtų būti pasvarstymas, kad tose savivaldybėse, kur yra geresnė situacija, ten galėtų kažkaip tam tikri kultūros objektai greičiau atsiverti“, – sakė ji.

Ministrės teigimu, apie tai, koks režimas galėtų galioti per Velykų savaitgalį, VESK spręs kitame posėdyje.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, vidutiniškai per dieną nustatoma apie 430 naujų susirgimų COVID-19 atvejų, prieš savaitę šis rodiklis siekė 530.

Teigiamų testų dalis taip pat yra sumažėjusi nuo 7,3 iki 6,1 procento. Vidutiniškai per dieną atliekama apie 7,3 tūkst. tyrimų.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 d. Judėjimo ribojimas tarp šalies savivaldybių pratęstas iki kovo 15 d. Nuo kovo 10-osios bus atnaujinti transporto priemonių vairavimo praktiniai mokymai ir egzaminai, neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimai atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 asmenys.


Rašyti komentarą...
A
Aburgenas
2021-03-08 14:12:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar mokek už prarasta darbą iš savo kišenes
Atsakyti
-5

Z
Zise
2021-03-08 14:06:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Subine tu besmegene,ka tu ismanai apue politika Draudimai silpnuju ginklas
Atsakyti
-12

R
Rokis
2021-03-08 14:33:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka ji suvokia? Kaip liepe chozeinas taip ir sneka.Kazkokia issiviepus,prietranka.Atrodo ,kad i sikna pistoleto vamzdis ikistas
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų