Aiškėja, kur ir kokios veiklos pirmiausiai galėtų būti atlaisvinamos savivaldybėse Papildyta 13.07 val.

Vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos savivaldybių asociacija svarsto, kaip būtų galima švelninti karantiną atskirose savivaldybėse. Teigiama, kad pirmiausiai karantinas galėtų švelnėti šiaurės ir vakarų Lietuvoje, kalbama apie švietimo ir kultūros veiklų atnaujinimą.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad dabartinė epidemiologinė situacija kai kuriose savivaldybėse leistų jose imtis karantino švelninimo.

„Situacija tokia, kad, matant, kaip dabar atrodo susirgimų skaičius atskirose savivaldybėse, matome, kad yra susidarę tam tikri klasteriai. Paprastai tariant, susidarė geografiniai regionai atskirų savivaldybių, kuriuose labai panaši susirgimų situacija“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo A. Bilotaitė.

Anot Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidento Mindaugo Sinkevičiaus, pirmiausiai karantinas galėtų būti švelninamas šiaurės ir vakarų Lietuvoje.

„Palaikytume ir pritartume segmentinį geriausiai atrodančių savivaldybių suvaržymų mažinimą. Kalba labiausiai eitų apie šiaurės ir vakarų Lietuvą. 

Kalba atlaisvinimų prasme ėjo apie švietimo, kultūros sritis. Švietimo sritis – trejetuke svarbiausia sritis, kur lauktume atlaisvinimų. Kultūros sritis, kalbėjome apie bibliotekas, muziejus, ne apie kažkokius masinius renginius“, – sakė M. Sinkevičius.

Vis dėlto jis pažymėjo, kad tam tikrų veiklų atlaisvinimas tiesiogiai priklausys nuo epidemiologinės situacijos konkrečiose savivaldybėse.

„Sveikatos apsaugos ministras mus informavo, kad tų įstaigų arba kultūros institucijų atsidarymas įmanomas tik pasiekus pakankamai menkus sergamumo rodiklius. Matyt, čia kažkokių atskirų išimtinų pageidavimų nėra“, – pridūrė M. Sinkevičius.

Tam, kad pirmiausiai būtų galima švelninti švietimo veiklą, pritarė ir vidaus reikalų ministrė.

„Turime pasitvirtinę Vyriausybėje karantino atlaisvinimo planą. Ir ten aiškiai sudėliota, kokios veiklos galėtų būti atlaisvinamos. Ir, matyt, tas planas bus adaptuojamas savivaldybėms pagal jų situaciją. Kalbant apie prioritetus, tai tikriausiai numeris vienas prioritetas yra švietimas“, – pabrėžė A. Bilotaitė.

Galutinius sprendimus šiuo klausimu turės priimti Vyriausybė.

Kitą savaitę Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija ketina svarstyti planą, kokias karantino sąlygas taikyti skirtingą epidemiologinę situaciją turinčioms savivaldybėms.


Rašyti komentarą...
A
Alina
2021-03-04 12:54:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gana žmonėms pusti migla,užsidarykit patys toi savo fermoj keletai menesiu,žiurėsim,kaip pragysite
Atsakyti
-12

l
lina
2021-03-04 12:57:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar suprantate,kad darote vaiku zaidimys,kam reikia tas ir pravazuavo buvo kas pakliuvo,nes jums taip patogiay,kad valstybei pinigus baudas sumoketi,lyg tas savivaldybiu suvarzymas ka nors padaro,masinom vaziuoji ne peskomis,o prekybos centruose malasi subinemis,baikit juokus daryti leuskit normaliai zmonems gyventi skykstus jau jysu klaysytis
Atsakyti
-8

D
Ds
2021-03-04 12:51:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is kur toks protas?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų