Pagrindinės lietuvių korupcijos apraiškos yra kontrabandinių degalų, rūkalų ir maisto pirkimas, kreipimasis į gydytojus per pažįstamus ir atsidėkojimas, neoficialus užmokestis darbininkams, reikalų valstybinėse institucijose tvarkymas per pažįstamus, susitarimas su policijos pareigūnais, nuolaidų derėjimasis parduotuvėje neimant kasos čekio, rodo tyrimas.
Šešėlio ir korupcijos apraiškų tyrimo duomenimis, kurį atliko UAB "Socialinės informacijos centras", darbo užmokestį "vokelyje" gauna apie 10 proc. apklaustųjų. Dažniausiai darbo užmokestį "vokelyje" gauna 26-40 metų bedarbiai vyrai, turintys mažiausias pajamas. Kad norėtų gauti visas oficialias pajamas, nurodė 68 proc. apklaustųjų, neoficialias, bet didesnes pajamas norėtų gauti apie 16 proc. apklaustųjų, o dalies oficialių ir neoficialių pajamų pageidautų 17 proc. respondentų.
Namų ūkiuose apie 84 proc. jų gauna visas oficialias pajamas. Daugiausia tai moterys, pensininkai, turintys vidutines pajamas.
Kad yra davę kyšį, nurodė 19 proc. apklaustųjų. Kyšį dažniausiai duoda turintys aukštąjį išsilavinimą ir gaunantys didžiausias pajamas.
Kontrabandiniai degalai, rūkalai, maistas labiausiai paplitę miesteliuose ir kaimuose, kontrabandos šalininkai - bedarbiai.
Vos 13 proc. respondentų teigia, kad praneštų apie šešėlines veiklas. Apie nusikaltimą linkstama pranešti teisėsaugos institucijoms, karštąja linija, įstaigos vadovui, bendruoju pagalbos telefonu, žiniasklaidai.