Bylos duomenimis, visos vagystės buvo įvykdytos iki 2019 m. liepos 7-sios. Tomašas I. išmuitintus telefonus slėpė darbo vietoje esančioje asmeninėje spintelėje, kurią patikrinus ir buvo surasti neginčijami įkalčiai.
Vagišius bandė pasisavinti Samsung, Xiaomi, Oukitel, Huawei, Cubot ir kitų modelių telefonus. Nustačius vagystės faktą, Tomašas I. net nebandė neigti savo kaltės. Jis nurodė, kad dirbdamas logistikos centre iš muitinės zonos pagrobė prokurorė kaltinime išvardintas siuntas.
Veikė ne vienas?
Anksčiau neteistas vyras kaip įmanydamas siekė išvengti baudžiamosios atsakomybės. Jis teisėjams prisiekinėjo daugiau nenusikalsti. Tomašas I. prašė jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Nurodė, kad galimas laiduotojas yra jo tėtis, kuris jam yra autoritetas.
Tomašas I. teisme pasakojo, kad 2019 m. liepos 6 d. pradėjo darbą nuo 7 val. Jis dirbo Lietuvos pašto Vilniaus Logistikos centre skirstytoju. Iki vagystės išdirbo apie 8 mėnesius. Minėtą dieną pastate jokios valdžios nebuvo, dirbo tik keletą operatorių ir jis.
Vienas darbuotojas, anot Tomašo I., pasiūlė jam pavogti siuntas (išmuitintos prekės), kurios gulėjo kitoje patalpoje ant lentynos. Jis suvokdamas, kad daro vagystę, kartu su juo liepos 7 d. apie 1 val. nakties, nuėjo prie lentynos ir pasiėmė 10 dėžučių su mobilaus ryšio telefonais, vėliau juos nunešė ir padėjo į savo spintelę. Iš patalpų vogti daiktai buvo išnešti paslėpus po darbine striuke ir megztiniu.
Aštuonis telefonus jis paliko spintelėje, o du pasiėmė namo, kai baigė darbą. Vėliau kratos metu pas jį namuose surasti minėti du telefonai: „Samsung S8“ ir mobiliojo ryšio telefonas „Oukitel“.
Telefonus, kuriuos paliko savo spintelėje planavo vėliau parduoti. Kokius daiktus pavogė kitas jo minimas asmuo, Tomašas I. tiksliai pasakyti negalėjo. Tik atsiminė, kad kolega esą pasiėmė nuo lentynos 4 dėžutes.
Tų pačių metų liepos 9-ąją, pamainos viršininkas paprašė rakto nuo jo spintelės ir patikrinęs ją, surado pavogtas prekes (dėžutes su telefonais) bei iškart iškvietė policijos pareigūnus ir jį sulaikė. Kaip kartu su kolega įvykdė vagystę, anot Tomašo I., niekas nematė, nes vaizdo kamerų ten nėra.
Įtarimų kilo jau anksčiau
Bylos duomenimis, Lietuvos pašto atstovai pateikė informaciją, kad nuo 2019 m. balandžio mėnesio fiksuota, jog įmonės klientai (siuntinių gavėjai) negauna savo užsakytų siuntų.
Todėl saugos departamentas pradėjo vidinį tyrimą dėl dingusių siuntų. Kiekvieną savaitę dingdavo po 1 ar 2 siuntas. 2019-ųjų liepos 8-ąją įmonės muitinės deklarantai pranešė, kad po savaitgalio fiksuotas stambus prekių iš logistikos centro dingimas. Pranešta, kad dingo ne mažiau 15 vnt. siuntų, kuriose buvo mobilaus ryšio telefonai ir kiti elektronikos prietaisai, kurių bendra vertė ne mažesnė 870 eurų.
Pradėjus tyrimą dėl išmuitintų prekių dingimo nustatyta, kad tuo laikotarpiu dirbo būtent Tomašas I. Patikrinus jo darbinę persirengimo spintelę įtarimai pasitvirtino. Atrakinę ją atsarginiu raktu, atsakingi darbuotojai pastebėjo spintelės dugne gulinčią mėlynos spalvos sportinę rankinę, kurios viduje rasti 8 mobilaus ryšio telefonais su dėžutėmis. Telefonai nebuvo išpakuoti.
Teismas pasigailėjo
Įvertinęs visas bylos aplinkybes, teismas nusprendė baudžiamąją bylą Tomašo I. atžvilgiu nutraukti. Iš apsivogusio darbuotojo bendrovei buvo priteisti 433 eurai turtinei žalai atlyginti. Pinigus vyras įpareigotas sumokėti per pusmetį.
Tomašui I. išaiškinta, kad jis yra atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, tad jei padarys naują baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, teismas gali panaikinti tokį sprendimą.