Bausmės nesugriežtino: vos 1,5 mėnesio kūdikį uždusinęs girtas tėvas kalės 2 metus

Iš Šilutės kilęs Virginijus Tautrimas penktadienio popietę išgirdo nuosprendį dėl pražudyto vos 1,5 mėnesio kūdikio. Savo vaiką, būdamas girtas, vyras prispaudė ranka ir uždusino.

9

Iš pradžių šią baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismas V. Tautrimą pripažino kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Jam buvo paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Teismas pripažino, kad tėvo, kuris būdamas sunkiai apgirtęs uždusino savo pusantro mėnesio amžiaus sūnų, kaltė įrodyta. Kūdikio motinai teismas taip pat priteisė 10 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą. Vyras bausmę atlieka atvirojoje kolonijoje. 

Vis dėlto, su Klaipėdos apygardos teismo sprendimu šioje istorijoje nebuvo padėtas taškas. Bylos po pateikto prokuratūros skundo dėl griežtesnės bausmės ėmėsi Lietuvos apeliacinis teismas. 

Šis teismas nusprendė, kad V. Tautrimui paskirta įkalinimo bausmė yra teisinga.

„Lietuvos apeliacinis teismas atmetė prokurorės apeliacinį skundą byloje ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį be pakeitimų“, – trumpai priimtą sprendimą reziumavo šio teismo atstovė.

Tad už grotų kūdikį pražudęs vyras praleis 2 metus.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šilutėje pražudyto kūdikio istorija

Sunkiai apgirtęs

Bylos duomenimis, vyras būdamas neblaivus dėl neatsargumo uždėjo ranką ant šalia jo ant šono gulinčio ir verkiančio savo sūnaus, apvertė jį ant pilvo ir prispaudė kūdikio veidą į patalynę, dėl to jis užduso ir mirė.

Po tragedijos vyrui nustatytas 3,01 promilės girtumas. Nors teisme vyras teigė, kad kūdikis buvo iškritęs iš lovos, tačiau nustatyta, kad vaikas mirė dėl neatsargaus tėvo elgesio. 

Kūdikio motina teisme sakė, kad vaiką trumpam paliko su tėvu tol, kol virtuvėje gamino kūdikio maistą. Grįžusi į kambarį ji rado vaikelį prispaustą šalia gulinčio vyro. 

REKLAMA

„Teisėjų kolegija, įvertinusi įvykio situaciją ir atsižvelgusi į byloje nustatytas reikšmingas aplinkybes, kaltinamojo veiksmuose tyčios nenustatė ir padarė išvadą, jog vaiko mirties priežastis yra kaltinamojo nerūpestingumo, neapdairumo pasekmė“, – rašoma teismo nutartyje. 

Anot teismo, skiriant realią laisvės atėmimo bausmę atsižvelgta į tai, kad vyras jau anksčiau buvo keturis kartus teistas, yra baustas administracine tvarka ir nemoka paskirtų baudų bei piktnaudžiauja alkoholiu. 

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Archyvinė TV3 žinių medžiaga:


Rašyti komentarą...
N
Nu jau
2021-04-16 14:19:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baudą kaip už vištos pavogimą
Atsakyti
0

A
Algis
2021-04-16 14:20:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už nužudyma mažiausiai 20 metu.
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2021-04-16 14:15:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išeis iš kalėjimo pasidarys kitą vaiką ir vėl iš naujo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų