REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Kaltinamasis dėl pražudyto kūdikio (nuotr. stop kadras)

Iš Šilutės kilęs Virginijus Tautrimas penktadienio popietę išgirdo nuosprendį dėl pražudyto vos 1,5 mėnesio kūdikio. Savo vaiką, būdamas girtas, vyras prispaudė ranka ir uždusino.

9

Iš Šilutės kilęs Virginijus Tautrimas penktadienio popietę išgirdo nuosprendį dėl pražudyto vos 1,5 mėnesio kūdikio. Savo vaiką, būdamas girtas, vyras prispaudė ranka ir uždusino.

REKLAMA

Iš pradžių šią baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismas V. Tautrimą pripažino kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Jam buvo paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Teismas pripažino, kad tėvo, kuris būdamas sunkiai apgirtęs uždusino savo pusantro mėnesio amžiaus sūnų, kaltė įrodyta. Kūdikio motinai teismas taip pat priteisė 10 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą. Vyras bausmę atlieka atvirojoje kolonijoje. 

Vis dėlto, su Klaipėdos apygardos teismo sprendimu šioje istorijoje nebuvo padėtas taškas. Bylos po pateikto prokuratūros skundo dėl griežtesnės bausmės ėmėsi Lietuvos apeliacinis teismas. 

REKLAMA
REKLAMA

Šis teismas nusprendė, kad V. Tautrimui paskirta įkalinimo bausmė yra teisinga.

„Lietuvos apeliacinis teismas atmetė prokurorės apeliacinį skundą byloje ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį be pakeitimų“, – trumpai priimtą sprendimą reziumavo šio teismo atstovė.

REKLAMA

Tad už grotų kūdikį pražudęs vyras praleis 2 metus.

Sunkiai apgirtęs

Bylos duomenimis, vyras būdamas neblaivus dėl neatsargumo uždėjo ranką ant šalia jo ant šono gulinčio ir verkiančio savo sūnaus, apvertė jį ant pilvo ir prispaudė kūdikio veidą į patalynę, dėl to jis užduso ir mirė.

Po tragedijos vyrui nustatytas 3,01 promilės girtumas. Nors teisme vyras teigė, kad kūdikis buvo iškritęs iš lovos, tačiau nustatyta, kad vaikas mirė dėl neatsargaus tėvo elgesio. 

REKLAMA
REKLAMA

Kūdikio motina teisme sakė, kad vaiką trumpam paliko su tėvu tol, kol virtuvėje gamino kūdikio maistą. Grįžusi į kambarį ji rado vaikelį prispaustą šalia gulinčio vyro. 

„Teisėjų kolegija, įvertinusi įvykio situaciją ir atsižvelgusi į byloje nustatytas reikšmingas aplinkybes, kaltinamojo veiksmuose tyčios nenustatė ir padarė išvadą, jog vaiko mirties priežastis yra kaltinamojo nerūpestingumo, neapdairumo pasekmė“, – rašoma teismo nutartyje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot teismo, skiriant realią laisvės atėmimo bausmę atsižvelgta į tai, kad vyras jau anksčiau buvo keturis kartus teistas, yra baustas administracine tvarka ir nemoka paskirtų baudų bei piktnaudžiauja alkoholiu. 

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Archyvinė TV3 žinių medžiaga:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų