naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį prie Prezidentūros vyko dar viena protesto akcija prieš galimybių paso įvedimą vaikams. Šįkart ant sniego stovėjo basi vyrai. Jie teigė norėję, kad juos pastebėtų šalies prezidentas Gitanas Nausėda, tačiau jis penktadienį dirbti išvyko į Šalčininkus.

Penktadienį prie Prezidentūros vyko dar viena protesto akcija prieš galimybių paso įvedimą vaikams. Šįkart ant sniego stovėjo basi vyrai. Jie teigė norėję, kad juos pastebėtų šalies prezidentas Gitanas Nausėda, tačiau jis penktadienį dirbti išvyko į Šalčininkus.

REKLAMA

Kaip nurodoma žiniasklaidai prieš protestą išplatintame pranešime, „Basi tėčiai“ solidarizuojasi su prieš tai protestavusiomis moterimis ir rengia dar vieną protestą. Akcija vyko S. Daukanto aikštėje penktadienį per pietus.

Batus nusiavė ne visi

Į protestą susirinko kelios dešimtys žmonių, vietoje dirbo policijos pareigūnai. Organizatoriai teigė į mitingą pakvietę 15 žmonių, tačiau prie Prezidentūros atvyko daugiau. Protesto dalyviai buvo skatinami būriuotis po 15, nesiburti į vieną grupę.

Proteste dalyvavo Seimo narys Aidas Gedvilas. Jis batų nusiauti nenorėjo – teigė, kad dirba. Dalyvauti ketino ir parlamentaras Mindaugas Puidokas, tačiau proteste jis nepasirodė.

REKLAMA

„Basų stovėjimų rekordų nesieksime šiandien, bet kelias minutes tikrai pastovėsime“, – teigė vienas iš organizatorių.

Batus nusiavė keliolika įvairaus amžiaus vyrų ir kelios moterys. Žmonės basomis kojomis stovėjo ant sniego. Kai kurie buvo nešini vėliavomis.

REKLAMA

Termometras už lango Vilniuje rodo 0–1 laipsnį šilumos. Vyrai teigė nebijantys šalčio, besirūpinantys savo sveikata, tad nebijantys susirgti.

„Yra kiti metodai šiandien. Karšta vonia su druska viską išgelbės“, – sakė vienas basomis ant sniego stovintis vyras.

Prezidentas Šalčininkuose, o protestuotojai atšauna: matyti turi jo aplinka

Renginyje dalyvavo „Basų mamų“ iniciatorė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė. Ji taip pat nusiavė batus ir stojo ant sniego.

REKLAMA

„Man atrodo, kad patarėjai prezidentui neperduota informacijos tinkamai. Negali būti, kad po langais tiek protestų vyksta ir kad prezidentas jų nemato ir negirdi“, – A. Gedvilo transliacijoje socialiniuose tinkluose kalbėjo V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Ji teigė besitikinti, kad prezidentas atsakys į protestuotojų laiškus.

„Keista, kad nėra siekiama dialogo. Prašome kalbėtis. Jeigu būtų pokalbis, gal būtų prieiti kompromisai, sutarimai. Kai to nėra, tauta jaučiasi pamiršta, atrodo, kad prezidentas gyvena sau savo rūmuose, o mes sau su savo šeimomis. Pagrįstos abejonės, ar iš viso šeimos yra vertinamos Lietuvoje, ar Lietuvai reikia vaikų, ar mes čia visi turime emigruoti?“ – svarstė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, penktadienį prezidentas Gitanas Nausėda dirba Šalčininkų rajone, tad Prezidentūroje jo nėra. Prezidentas Šalčininkuose skiepijosi sustiprinančiąja vakcinos nuo COVID-19 doze ir kalbėjosi su skiepytis atvykusiais gyventojais.

Kaip žinia, Šalčininkų rajono vakcinacijos rodikliai yra patys žemiausi šalyje – čia pasiskiepijo tik vos virš 44 proc. gyventojų.

„Mato jo aplinka, yra jo ausys, jo akys, yra jo darbuotojai, patarėjai. Jie turi matyti, ne prezidentas turi asmeniškai viską matyti“, – tikslino vienas vyras.

REKLAMA

Nori prezidento reakcijos

„Matydami, kad mūsų vaikų mamos vis dar nesulaukia tinkamos Prezidentūros reakcijos, nusprendėme jas palaikyti ir surengti penktadienį akciją – „Basi tėčiai“. Solidarizuojamės su mamomis. Mums visiems rūpi Lietuvos vaikų ateitis. Norime, kad vaikai augtų be diskriminacijos ir segregacijos, laisvoje demokratinėje šalyje“, – pranešime cituojami akcijos iniciatoriai.

Basi vyrai ragina Prezidentą kreiptis į Konstitucinį teismą su prašymu išaiškinti galimybių paso teisėtumą ir jo taikymą vaikams nuo 12 m.

REKLAMA

Penktadienį į protestą prie Prezidentūros atvykti ketina ir prieš tai protestavusios „Basos mamos“, pranešama, kad jungiasi ir kurčnebylės.

Pirmoji „Basų mamų“ akcija buvo surengta daugiau nei tris savaites prie Vyriausybės. Tuo metu buvo likę pora dienų iki Vyriausybei įteisinant galimybių pasą vaikams. Vėliau protestai du kartus vyko prie Prezidentūros.

Nausėda: tai turi tam tikrų iššūkių ir problemų

 

Prezidentas G. Nausėda penktadienį Šalčininkuose žurnalistams atsakė, ką mano apie galimybių paso įvedimą vaikams nuo 12 m. amžiaus.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas žadėjo primadienį susitikti su ministre pirmininke Ingrida Šimonyte ir aptarti šį klausimą.

„Galimybių pasas vaikams kelia tam tikrų iššūkių ir problemų. Norėtųsi labai išgirsti artikuliuotus atsakymus, o kuo jis galėtų būti naudingas, kai kalbame būtent apie šią amžiaus grupę.

Šiuo metu Konstitucinis Teismas ne eilės tvarka yra priėmęs grupės Seimo narių kreipimąsi, taigi, galimybių pasą, kai kurias jo nuostatas kvestionuos dėl atitikimo Konstitucijai. Manau, kad tai yra gerai: įvertinsime teisinius aspektus ir žinosime ateityje, ar yra nesuderinamumų su Konstitucija, ar ne“, – žurnalistams sakė prezidentas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų