naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį prie prezidentūros planuoja protestuoti basi tėčiai, kurie jau išplatino laišką Gitanui Nausėdai.

Penktadienį prie prezidentūros planuoja protestuoti basi tėčiai, kurie jau išplatino laišką Gitanui Nausėdai.

REKLAMA

Pateikiame visą laiško turinį:

„Rūpesčio kupinomis širdimis esame priversti priminti, kad mūsų vaikai yra Lietuvos ateitis. Todėl tėvų vardu kreipiamės į Jus ne tik kaip į Lietuvos Respublikos vadovą, Konstitucijos garantą, bet ir kaip į dviejų dukterų tėvą. Ar leistumėte segreguoti savo dukras? Ar sutiktumėte, kad Jūsų vaikai augtų diskriminacinėje patyčių aplinkoje, kurioje vis mažiau vietos lieka laisvam žodžiui, vis mažiau erdvės – saviraiškai? Ką išgyventumėte, kai nusitaikoma į jautriausią tėvų vietą – vaikus? Ar mes su Jumis vienodai suprantame Gerovės valstybės kūrimą, ar tai tėra netesėtų pažadų smėlio pilys, politiniams tikslams pasiekti?

Mes, Lietuvos sūnūs ir savo vaikų tėvai, negalime ramiai žiūrėti į tai, kad basos mamos, mūsų vaikų motinos, jau ne kartą be atsako stovi prie valstybinių institucijų durų. Ką mes, tėvai, turime pasakyti savo vaikams? Kokį rytojų galime jiems pažadėti ir kokiais žodžiais, veiksmais jiems suteikti saugią užuovėją, matydami tokį abejingumą? Nejau turime suprasti, jog beldžiame į užtrenktas duris? Nejaugi esame vejami iš savo gimtosios šalies? Norime Jums priminti – mes esame tikrieji Lietuvos žemės šeimininkai, paveldėję ją iš savo protėvių, aukojusių dėl Lietuvos gyvybes bei apgynusių ją savo krauju. O politikai juk renkami tam, kad padėtų mums Lietuvos žemę prižiūrėti, administruoti, ginti. Ginti ne tik nuo išorės, bet ir nuo vidaus priešų.

REKLAMA

Nenuvilkite jaunosios kartos – Lietuvos istorijos liudytojos!

Nepritariame galimybių pasui, pabrėždami, kad pasirinkimo laisvė priklauso kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui. Vis labiau jaučiame grėsmę: bandoma sugriauti tėvų ir vaikų tarpusavio ryšį, siekiama ardyti šeimų santarvę, vaikai tampa politinių žaidimų įkaitais. Už savo vaikų sveikatą ir auklėjimą esame atsakingi iki pilnametystės, tad kokios atsakomybės už savo sprendimus juos mokome, kai vakcina tampa bilietu į pramogas? Ar mūsų kreipimasis ir noras susitikti yra mažiau reikšmingas už mamos, vienintelės sulaukusios Jūsų dėmesio ir pakviestos pasikalbėti, prašymą? Ar tradicinės vertybės ir jas puoselėjančios šeimos jau tapo nepageidaujamos mūsų valdose? Kuo virto Prezidento priesaikos pažadas būti visiems lygiai teisingam?  Reikalaujame neleisti sutrypti mūsų vaikų orumo – surūšiuoti į geresnius ir prastesnius, turinčius ir neturinčius „galimybių“. Privalote mus išgirsti – VISI Lietuvos vaikai NORI ir TURI BŪTI suprasti, išklausyti. Vaikai neturi būti žeminami, iš jų negalima leisti tyčiotis.

REKLAMA

Artėja Šv. Kalėdos, bet šįkart jų laukiame su  baugiu nerimu bei besitvenkiančiu pykčiu, o juk taip norėtųsi, kad Advento laikas būtų persmelktas jautrumo, empatijos ir bendrystės. Jei pagrindinis įstatymas, įtvirtinantis piliečių laisves ir teises, vis dar tebėra Lietuvos Respublikos Konstitucija, dar kartą prašome Jūsų nelikti abejingam – kreipkitės į Konstitucinį teismą, taip nutraukdamas neteisėtų Vyriausybės nutarimų grandinę.

Suteikite viltį, kad galiausiai pakviesite mus, Lietuvos vaikų tėvus, produktyvaus pokalbio. Geriau basos kojos, bet ori širdis! Basi tėčiai už vaikų ateitį be diskriminacijos. Viltingas 2021 m. gruodis.“

REKLAMA

Ne kartą protestavo basos mamos

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad sostinėje tris kartus prie Vyriausybės ir prezidentūros pastato batus nusiavusios mamos, protestuojančios prieš galimybių pasą vaikams, sustoti neketina. Akcijos lyderė tikina, kad ir toliau neužmezgus dialogo su valdančiaisiais, bus galima tikėtis ne tik pratęsti protestų bangą, bet ir sulaukti „daug ko“. Tačiau kai kurie dalykai kelia diskusinių klausimų. Ar „Basų mamų“ tikslas yra šviesus, ar kovojama už vaikų gerovę, bet nesiekiama prasiskinti kelio politiniame fronte?  

REKLAMA
REKLAMA

Šį rudenį aktyviai veikti ėmė „Basų mamų“ judėjimas, kuris surengė tris protestus prieš galimybių paso taikymą vaikams. 

Pirmąjį kartą basos mamos protestavo prie Vyriausybės. Prie protestuojančių mamų tuomet prisijungė ir praeiviai vyrai, teigiantys, kad dėl vaikų gerovės yra pasirengę padaryti bet ką.

Netrukus suorganizuota ir antroji akcija prie prezidentūros – siekiant, kad jų žinutę išgirstų ir prezidentas Gitanas Nausėda. Regis, jiems pavyko, kadangi dar nė neprasidėjus protestui, į prezidentūros kiemą išėjo vyriausioji G. Nausėdos patarėja Irena Segalovičienė, kuri pakvietė V. Jankauskaitę ir kitas protestuojančias mamas pasikalbėti su prezidentūros atstovais.

Prie prezidentūros iš viso vyko du protestai.

Kiek galima tyčiotis? Kodėl pradinukai sėdi su kaukėmis klasėse? O.po pamokų jau be kaukių? Juk jos neapsaugo būnant mokykloje nuo 7.30 iki 17.30! Kodėl atstovaujami tik kaukių pardavėjų interesai - tėvai priversti pirkti kaukes, kad kažkas ito lobtų?!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų