PAGD Situacijų koordinavimo skyriaus (SKS) atstovas BNS sakė, kad daugiausiai skambučių sulaukiama dėl ant kelio ar elektros linijų nuvirtusių medžių pašalinimo.
Pasak SKS atstovo, Į iškvietimus važiuojantiems gelbėtojams dažnai tenka šalinti ir kitus ant kelio ar laidų nuvirtusius medžius, dėl kurių iškvietimai dar nebūna gauti.
8 val. patikslintais duomenimis visoje Lietuvoje be elektros suskaičiuojame iki 100 tūkst. namų ūkių. Sudėtingiausia padėtis Klaipėdos regione, čia bene du trečdaliai visų gedimų (Plungės, Telšių, Mažeikių, Tauragės, Kelmės, Raseinių ir kituose rajonuose). Kita zona, kuriai didelę žalą padarė uraganinis vėjas – Šiaurės Lietuva (Kupiškis, Pasvalys, Rokiškis, Biržai, Anykščiai, Zarasai ir kiti rajonai).
Pagrindiniai gedimai fiksuojami dėl masiškai lūžusių elektros oro linijų atramų, nutrauktų laidų, tiek žemosios, tiek vidutinės, tiek aukštos įtampos tinkle. Skaičiuojame tūkstančius išsijungusių transformatorinių.
Visą naktį dirbo maksimalus ESO ir rangovų organizacijų darbuotojų skaičius. Ne visur įmanoma buvo privažiuoti, tad realus uraganinio vėjo padarytos žalos mastas matomas ir vertinamas tik dabar, prisijungus naujoms darbuotojų pajėgoms.
Siaučiantis vėjas jau pareikalavo ir vienos gyvybės. Ukmergėje vėjo nuplėštas stogo fragmentas prispaudė ir mirtinai sužalojo pro šalį ėjusią moterį.
Lietuvoje ketvirtadienio vakarą ir naktį prognozuojama stipri audra, vėjo gūsiai gali siekti 20–25 m/s, o pajūryje net iki 32 m/s.
Įspėjama, jog stiprus vėjas laužys medžių šakas, o penktadienio naktį prognozuojamos audros metu gali laužyti ir silpnesnius medžius, pakelti ir nešti nepritvirtintus daiktus, griauti laikinus statinius, tvoras.
Patariama nepalikti atdarų langų, pasisaugoti vėjo nešamų nuolaužų, nestatyti automobilių po medžiais, nevaikščioti arti statybviečių ar reklaminių skydų.