Kol vieni sako, kad 28 kalendorines darbo dienas kasmetinių atostogų pakeitus 20-čia darbo dienų niekas nepasikeis – žmonės jau skaičiuoja, kiek laisvų dienų praras. Kiek žmogus galės maksimaliai pasiilsėti pagal dabartinę ir naująją tvarką – nusprendėme paskaičiuoti ir mes.
„Pas mus įsivyravo praktika, kad pusę privalomai 14 d. turi paimti, o jau kitą gali imti po vieną dieną. Tai dabartinė tvarka ir leidžia paimti po vieną dieną 14 dienų. Nauja tvarka sako – negalėsi paimti 14 darbo dienų. Tu turėsi paimti 10 dienų. Todėl va ta matematika tokia: skaičiuojama, kad lyg tai sutrumpėjo 4 dienom. Nors faktiškai nemanau, kad 1 diena yra atostogos. 1 diena, tai yra reikalų tvarkymas“, - sakė Algirdas Sysas, Seimo socialdemokratų frakcijos narys.
Žmonių poilsis pavojuje?
Naujos tvarkos priešininkų teigimu, ir kitas papildomas žmonių poilsis pavojuje, jei Seimas, kaip žadėjo naujojo Darbo kodekso klaidų neištaisys.
Ekspertai gi atostogų pakeitimuose didelių pakeitimų neįžvelgia. Esą ne visi darbdaviai ir anksčiau leido žmonėms skaldyti atostogų dienas: imti po vieną, dvi, ar penkias.
Beje, pasak ekspertų, pagal naująją atostogų dienų skaičių smarkiai nesiskirsime nuo didelės dalies ES šalių. Tik pažiūrėjus į šiuos Pasaulio banko surinktus duomenis kyla klausimas, į ką lygiuojamės. Dabar atostogausime tiek, kiek tikrai ne pačios turtingiausios ES šalys. Suomiai, britai, prancūzai, austrai, vokiečiai, danai, italai – visi ilsėsis kur kas ilgiau nei mes. O ir pinigėlių jie ilgiau savo poilsiui uždirba.
Naujasis Darbo kodeksas įsigalios nuo kitų metų.
Išsamiau žiūrėkite TV3 siužete: