Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Elektrifikuojamos tokios sodybos, kuriose niekada nėra buvę elektros. Sodybose gyvena  vyresnio amžiaus žmonės, ir jie šių naujovių ypač laukia. Mes vargu ar galime įsivaizduoti, kaip reikia gyventi be šviesos, šaldytuvo, televizoriaus ar kitų reikalingų prietaisų. Atvesdami elektrą į tokias sodybas iš esmės pakeičiame žmonių gyvenimus“, – teigia LESTO projekto vadovas Konstantinas Krivaitis.

REKLAMA

Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO plečia skirstomąjį tinklą į nutolusias kaimo sodybas – rugpjūčio 30 d. baigtas projektas, elektros energiją nemokamai atvedęs į 50 nutolusių sodybų Rytinėje Lietuvos dalyje. Šią vasarą taip pat įsibėgėjo naujas projektas Vakarinėje šalies dalyje – 8 sodybų gyventojai pirmą kartą įžiebė elektros lemputes, dar 12-oje sodybų bendrovė darbus baigė ir vartotojams teliko tinkamai įsirengti vidinę elektros instaliaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Rytinėje šalies dalyje vykdant projektą „AB LESTO skirstomojo tinklo plėtra“ iš viso buvo elektrifikuota 50 sodybų – tam prireikė nutiesti 65 kilometrus naujų vidutinės ir žemos įtampos (10/0,4 kV) elektros tiekimo linijų, sumontuoti 28 transformatorines. Investuota 3,78 mln. Lt, iš jų apie 1,45 mln. litų skyrė ES struktūriniai fondai.

Vakarinėje šalies dalyje įgyvendinamas naujas projektas, kurio metu elektra atkeliaus į 31 sodybą: 14 Kauno, 5 Klaipėdos ir 12 Šiaulių regionuose. Investicijos į sodybų elektrifikavimą sudaro 2,33 mln. Lt, iš jų 0,93 mln. Lt skyrė ES struktūriniai fondai.

„Žmonės itin nekantrauja, laukdami, kol į jų namus atkeliaus elektra. LESTO darbuotojai stengiasi kiek įmanoma, darbai vyksta sklandžiai, kaimynai neprieštarauja, kad per jų sklypus būtų klojamas elektros kabelis. Tai itin palengvina darbus“, – teigia K. Krivaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Siekiant prie elektros skirstomojo tinklo prijungti nutolusias sodybas Vakarų Lietuvoje bus nutiesta virš 30 km vidutinės ir žemos įtampos elektros tiekimo linijų, sumontuota 16 transformatorinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų