Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
27
Rotušės aikštėje vyksta Astrauskaitės protestas (Fotodiena/ Viltė Domkutė)

Aktyvi protestų rengėja ir dalyvė pedagogė Astra Genovaitė Astrauskaitė spalio 16 dieną pasipiktinusius valdančiųjų sprendimais ir nesutinkančius su įvestais ribojimais kviečia į protesto akciją Vilniaus Katedros aikštėje. Tikimasi, kad joje dalyvaus per 500 žmonių iš visos Lietuvos.  

27

Aktyvi protestų rengėja ir dalyvė pedagogė Astra Genovaitė Astrauskaitė spalio 16 dieną pasipiktinusius valdančiųjų sprendimais ir nesutinkančius su įvestais ribojimais kviečia į protesto akciją Vilniaus Katedros aikštėje. Tikimasi, kad joje dalyvaus per 500 žmonių iš visos Lietuvos.  

REKLAMA

A. G. Astrauskaitė į mitingą žmones aktyviai kvietė savo socialinėje paskyroje.

„Be smurto. Spalio 16 d. 12:00 val. renkamės Vilniaus Katedros aikštėje protesto eisenai prieš skiepus, testus, sveikiems – ginsime save ir vaikus“, – nurodė pedagogė.

Kaip ji rašo komentaruose po įrašu, pasipiktinimą kelia ne tik vakcinacija, testavimas, bet ir brangstantis šildymas, įvesti mokesčiai. Ji taip pat tikisi, kad po „pirmųjų sąskaitų“ bendraminčių raginti eiti protestuoti nebereiks.

 „Lauksim pirmųjų sąskaitų už labai pabrangusius komunalinius, šildymą, elektrą, oro taršą (naujiena!), tada gal net raginti nereikės versti PIŠ bepročius iš postų“, – rašė ji.

REKLAMA

Raginimu į atvykti į protestą pasidalino per 1400 žmonių.

Naujienų portalas tv3.lt pabandė susisiekti su pedagoge dėl protesto detalių, jo tikslo, tačiau ji neatsiliepė.

Savivaldybė sulaukė prašymo

Vilniaus miesto savivaldybės viešųjų ryšių atstovas Paulius Vaitekėnas patvirtinimo, kad prašymas protestui minėta data yra gautas, bet „jis bus vertinamas su policija ir institucijomis“.

Jis taip pat patikslino, kad planuojama protestuojančiųjų eisena – nuo sostinės Katedros aikštės link Seimo ir atgal.

Planuojamas dalyvių skaičius – 500.

Moteris – aktyvi protestų dalyvė

Lietuvių kalbos mokytoja A. G. Astrauskaitė yra gerai žinoma iš anksčiau Lietuvoje vykusių mitingų ir protestų. Juose ji matoma jau ne vienerius metus.

Paskutinis protestas, kurį ji rengė – mitingas Rotušės aikštėje rugsėjo 18 dieną prieš vakcinaciją ir įsigaliojusius ribojimus. Planuota, kad į mitingą ateis 700 žmonių, bet jame pasirodė pusšimtis.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek anksčiau, rugsėjo 10 dieną, pasibaigus Lietuvos šeimų sąjūdžio organizuotam mitingui Vilniaus Katedros aikštėje, moteris užfiksuota su minia einanti link Seimo rūmų ir konfliktuojanti su žurnalistais.

Kone ryškiausias pedagogės epizodas – rugpjūčio 10 dieną pedagogės suorganizuotas protestas prieš Vyriausybės paskelbtus ribojimus nesiskiepijantiems ir neturintiems galimybių paso. Protesto atributika tapo – kartuvės „Lietuvos išdavikams“, holokausto simboliai, šakės, politikų, ne kartą dėl nusikalstamų veikų teistų žmonių skambūs pasisakymai, plakatai, raginantys Seimą atsistatydinti.

Pasibaigus Vilniaus miesto savivaldybės išduotam leidimui, šis protestas peraugo į riaušes. 

REKLAMA
REKLAMA

Kiek daugiau nei prieš metus, Vilniuje vyko eitynės, palaikančios protestus Jungtinėse Valstijose ir pasisakančios prieš rasizmą. Eitynės pasibaigė prie JAV ambasados, o čia jų dalyvius pasitiko prieš „Antifą“ pasisakantys Donaldo Trumpo šalininkai Lietuvoje. Tuomet A. G. Astrauskaitė eitynių dalyvius pasitiko šaukdama „Lietuva“, fone grojo Eurikos Masytės atliekama daina „Laisvė“. Tarp dviejų renginių dalyvių kilo konfliktas, tačiau policija juos išskyrė.

Naujienų portalas tv3.lt taip pat primena, kad A. Astrauskaitė aktyviai pasisako už Vyčio skulptūrą Lukiškių aikštėje, dėl to surengė ne vieną mitingą.

2019 metų rugsėjį A. Astrauskaitė dažais apipylė Lukiškių aikštėje stovėjusį „Laisvės kalvos“ paminklo maketą.

palaikau prašau testi savo veikla Lietuvai reikalingas išsilaisvinimas.
Pi...dec kiek daug adekvačių susirinko. O ką jūs darot, kad valdžia ne tik skelbtų idiotiškus nutarimus, priiminėtų kenksmingus, nuostolingus įstatymus ir už savo padarytas klaidas atsakytų ???? Kiek valdžioje sėdinčių ir valdančių mūsų gyvenimus buvo nubausti ar prisiėmė atsakomybę už nuostolius, padarytą žalą? Jei mes visi pareikalautume sugriežtinti bausmes, sutrumpinti valdžioje esančių bylų tyrimą ir tik tada eitume į rinkimus, gal tada kas nors pasikeistu, gal.. O dabar jie nebaudžiami, daro ką nori. Mes jų darbdaviai, koks darbdavys, normalus protingas, laikys pas save tokius darbuotojus, kurie vagia, meluoja ir banto visus išdulkinti...
Gal turėjo omenyje 500 tūkstančių... Nes 500 nepatenkintų vien mano kieme gyvena.. O čia iš visos Lietuvos jei važiuos tai uhh
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų