Arūnas Bukantis. Šiek tiek šilumos sugrįš, bet teks palaukti

Lietuvą apgulė lietaus debesys. Nors penktadienį kritulių jau mažiau – lyja kelias dienas iš eilės. Oro temperatūra neviršyja 10-ies laipsnių ribos, o Bobų vasara šalyje taip ir nepasirodė. Sinoptikai teigia, kad nusiminti nevertėtų, nes lietaus reikėjo, o temperatūra dar kils. 

Apie orų tendencijas TV3 studijoje kalbėjo žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir klimatologas, profesorius Arūnas Bukantis. 

Atrodo, kad jau nuo rugsėjo vidurio turėjome rengtis šilčiau ir kuo toliau, tuo labiau apsimuturiuot. Ar dar sulauksime tos šilumos?

Taip, rugsėjis tikrai buvo kontrastingas. Pirmoji pusė kaip vasara, o antroji pusė – kaip tikras ruduo. Dabar pirmasis spalio dešimtadienis – jau apie pusę laipsnio žemiau klimatinės normos.  

Kodėl? Praeitais metais, atrodo, kad visą rugsėjį ar net spalio pradžioje vaikščiojom su trumpomis rankovėmis. Kas čia nutiko? Šyla šyla klimatas ir vat, jau šąla. 

Taip, atrodo, kad klimatas šyla, tačiau nereikia pamiršti, kad vis tiek esame netoli Atlanto, Arkties vandenynų. Kai padvelkia oro masės iš šiaurės, šiaurės vakarų, tada įsivyrauja vėsus, debesuoti, lietingi orai. Lietaus Lietuvai reikėjo, todėl verkti nereikėtų, kad lyja keletą dienų iš eilės. Tai yra būtina. Ateityje – visai neblogos prognozės. Atrodo, kad antrasis spalio dešimtadienis gali būti visai šiltas. Nuo maždaug 12-os dienos pradės stiprėti anticikloniniai procesai Rytų Europoje, po to Vidurio Europoje ir įsivyraus šiltesni, saulėti orai. 

Gal tada jau ta Bobų vasara čia bus? Kada mes jos sulauksime?

Na, ta Bobų vasara, sakykime, tokia vėlyvoji. Ji neturėtų būti įsivaizduojama kaip visada vienoda, šilta, su pietvakarių vėjeliu. Bus šiltesnių dienų, oro temperatūra kils virš 10-ies laipsnių. Tai yra neblogai, nes artimiausiomis dienomis maksimali oro temperatūra bus apie 6–7 laipsnius. Galima sakyti, kad taip, tai yra keletas būdingų Bobų vasarai požymių. 

REKLAMA

Kiek laiko vyraus ta temperatūra virš 10-ies laipsnių? Ar tai bus vos kelios dienos? 

Dabar matome neblogą tendenciją, kai temperatūra gali laikytis apie 10–14 laipsnių visą savaitę. Čia skaičiuojant nuo 12-os dienos ir visas antrasis dešimtadienis. Dabar dar reikia žiūrėti kas bus artimiausiomis dienomis.

Daugiau žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų