Artėjant savaitgaliui – naujausia žinia: audros baigėsi, bet džiaugtis per anksti

Artimiausiomis dienomis Lietuvoje dar bus labai vėjuota ir lietinga, savaitgalį numatomi kiek ramesni orai, tačiau vėjas visiškai nepasitrauks. Vyraus debesuoti su pragiedruliais orai. Lis negausiai. 

21

Šiandien daug kur numatomas trumpas lietus. Šiaurės vakarų vėjas rims, tik kai kur gūsiai sieks 15–18 m/s. Temperatūra kils iki 13 – 15 laipsnių šilumos.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuostabieji skaitytojų kadrai Lietuviškoje gamtoje

Šeštadienis gana gražus 

Šeštadienio naktį laikysis 3 – 4 laipsnių šiluma, pajūryje temperatūra sieks 7 laipsnius šilumos. Dangus bus apniukęs, o Klaipėdoje palis. Kitur lyti neturėtų. 

Dieną šils iki 11 – 12 laipsnių šilumos, pajūryje iki 13 laipsnių. Diena prognozuojama debesuota su pragiedruliais ir nedidelis lietus galimas nebent pajūryje. Vėjas sieks 5–10 m/s, todėl labai šilta nebusi.

Sekmadienį kai kur stipriau palis

Sekmadienio naktį laikysis 2 – 4 laipsnių šiluma, pajūryje apie 7 laipsnių šilumos. Naktis numatoma debesuota su pragiedruliais, kartais ir visai giedra. Trumpas lietus numatomas pajūrio krašte. 

Dieną šils iki 13– 15 laipsnių šilumos. Daug kur numatomi debesuoti su pragiedruliais orai. Vilniuje ir Kaune krituliai menkai tikėtini. Klaipėdoje ir Šiauliuose numatomas protarpinis lietus, o Panevėžyje trumpas lietus.

Kada atšils?

Kitos savaitės pradžioje lietaus Lietuvoje bus mažiau, o saulės daugiau. Vyraus 14 – 16 laipsnių temperatūra. Vėjas rims. 

Rugsėjo pabaiga ir spalio pradžia laikoma Bobų vasaros laikotarpiu. Tradiciškai šiuo metu senovės lietuviai pagerbdavo pribuvėjas, priimančias ateinančius į pasaulį vaikus. Bobų vasarą dažniausiai aplanko šilti orai.

„Kartais nesutariama, kada prasideda ir baigiasi Bobų vasara, variantų yra daug. Klasikinė bobų vasara yra siejama su Azoro anticiklonu, aukšto slėgio sritimi, kurios centrinė dalis yra ties Azoro salomis“, – kalba sinoptikas Naglis Šulija. 

Vandens telkinių temperatūra 

Pagal Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenis, šiomis dienomis įvairiuose vandens telkiniuose temperatūra yra labai įvairi. Baltijos jūroje prie Nidos ir Klaipėdos yra 14 laipsnių. Ežerų temperatūra yra tokia: Tauragnų ežere – 12 laipsnių, Alnio ež. (Molėtų raj.) – 14 laipsnių šilumos, Kauno mariose (Darsūniškyje) yra 14 laipsnių, Neryje (Vilniuje) – 8 laipsnių šiluma, Nemune (Druskininkuose) – 12 laipsnių šiluma, Šventojoje (Anykščiuose) – 11 laipsnių, Kuršių mariose – 13 laipsnių šilumos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų