Armonaitė: svarstome ir apie paramą savarankiškai dirbantiesiems

Ekonomikos ir inovacijų ministerija svarsto galimybę palengvinti savarankiškai dirbančių asmenų padėtį per pandemiją. Ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad subsidijos priemonė turėtų būti pasiūlyta vasarį. 

„Labai nemažai girdime nuogąstavimų savarankiškai dirbančių. Tarsi ne visai mūsų laukas būtų, bet mes vis dėlto norime prisidėti ir spręsti savarankiškai dirbančių žmonių sunkumus. Dėl to šalia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlomos mėnesinės 260 eurų išmokos, už kurią tikrai neįmanoma išgyventi, mes pasiūlysime irgi tokią kaip subsidijos priemonę, tačiau tai jau bus vasarį“, – Žinių radijui kalbėjo Laisvės partijos pirmininkė A. Armonaitė. 

Pasak ministrės, priemonė bus susieta su sumokėtais mokesčiais. 

„Reikia, žinoma, derintis su institucijomis, su Europos Komisija. Idėja yra gana aiški: lygiai taip pat sieti su sumokėtais mokesčiais, su sumokėtu gyventojų pajamų mokesčiu, tik, žinoma, tas procentas, matyt, turi būti didesnis, kad būtų reikšmingesnė ta išmoka“, – sakė ministrė. 

Nuo trečiadienio verslas gali teikti paraiškas gauti subsidijas ir lengvatines paskolas. Pirmąjį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą pagalbos verslui paketą sudaro 180 mln. eurų: 150 mln. eurų skiriama subsidijoms, o 30 mln. eurų – paskoloms.

Šiuo metu ministerija su socialiniais partneriais ir institucijomis derina ir antrojo paramos verslui paketo koncepciją. Šis paketas skirtas padėti labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiems verslams ir savarankiškai dirbantiems asmenims. Antrojo paketo priemonėmis verslas galės naudotis vasario mėnesį.


Rašyti komentarą...
C
Cicė
2021-01-20 09:16:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įklampino negana, tai dar ir paskolas užabins m, kad giliau nugrimzt
Atsakyti
0

J
Jie
2021-01-20 10:05:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar tik svarsto!
Atsakyti
0

Z
Zenonas
2021-01-20 10:22:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau eik šimašiaus pavuost
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų