Armonaitė: paraiškos naujoms verslo subsidijoms – trečiadienį patikslinta

Paraiškas paramai iš naujo 150 mln. eurų vertės subsidijų paketo verslas galės teikti jau trečiadienį, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Vyriausybei penktadienį patvirtinus subsidijų mokėjimo tvarkos aprašą, Aušrinė Armonaitė sako, kad  visuomenė ir institucijos dar turi susipažinti su šiuo dokumentu.

„Yra reikalavimas leisti dvi dienas susipažinti visuomenei, institucijoms su šiuo aprašu. Tai reiškia, kad trečiadienį įmonės jau galės per VMI (Valstybinės mokesčių inspekcijos – BNS) sistemą teikti paraiškas“, – portalo delfi.lt laidoje „Piniginiai reikalai“ pirmadienį sakė A. Armonaitė.

„Galiu pasakyti, kad VMI sistema jau šiandien yra pasiruošusi tą padaryti savarankiškoms įmonėms, tačiau kadangi yra reikalavimas, jog visi galėtų susipažinti, kad nebūtų taip, jog kažkas yra geriau informuotas ir dėl to staigiai galės pateikti paraišką, yra poros dienų terminas“,  – teigė ministrė.

Ji pabrėžė, kad dėl techninių aspektų subsidijų susijusioms įmonėms tvarka pradės veikti kiek vėliau.

Tuo metu lengvatinės paskolos, kurioms numatyta 30 mln. eurų, bus pradedamos teikti suderinus netikslumus su Europos Komisija (EK).

„Buvo nedidelė klaida, pati Europos Komisija netikslumą padarė, dėl to reikia gauti galutinį jų sprendimą ir vėlgi jau bus galima pretenduoti“,  – sakė A. Armonaitė.

Priemonės bus skirtos įmonėms, kurių apyvarta nuo lapkričio 1 iki sausio 31 dienos bus kritusi bent 30 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019-2020 metais, o įmonės, kurių veikla buvo apribota gruodį, lapkričio apyvartos galės neįtraukti.

Praėjusią savaitę Vyriausybės posėdyje A. Armonaitė sakė, kad vertindamos paraiškas, institucijos patikės įmonių deklaruojamu apyvartos kritimu, tačiau tiek VMI, tiek Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pasiliks teisę patikrinti, ar realūs duomenys sutampa su pateikiamais.

Pirmąjį 180 mln. eurų pagalbos nukentėjusiam verslui paketą Ekonomikos ir inovacijų ministerija su Europos Komisija (EK) suderino praėjusių metų pabaigoje

Antrasis paramos itin nukentėjusiam verslui paketas – dar 150 mln. eurų – startuos jį suderinus su socialiniais partneriais, Vyriausybe ir EK.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų