Vyriausybė dėl koronaviruso nukentėjusiam verslui išdalys 150 mln. eurų

Penktadienį ministrų kabinetas priėmė nutarimą, kuriuo patvirtino negrąžinamas subsidijas verslui, kuris nukentėjo dėl koronaviruso ir karantino.

150 mln. eurų, kurie bus išdalyti per du kvietimus, gaus smulkios ir vidutinės įmonės, kurių apyvarta dėl pandemijos padarinių krito 30 proc.

Subsidija sieks 25 proc. praėjusiais metais įmonės sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Jeigu mokesčio sumokėta daugiau 2 tūkst eurų, įmonė gaus 25 proc. nuo sumokėtos mokesčio sumos.

Kai sumokėta GPM suma bus ne didesnė nei 2 tūkst. eurų, verslui bus duodama 500 eurų.

Posėdžio metu ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė informavo, kad paraiškas subsidijoms įmonės galės pradėti teikti jau nuo kitos savaitės.

Pagal nutarimą subsidija gali būti skiriama pareiškėjams, veikiantiems visose srityse, išskyrus žemės ūkio, žuvininkystės, akvakultūros srityse, kredito ir finansų įstaigas. Jeigu nors viena įmonės vykdoma ūkinė veikla priskiriama šioms sritims, įmonei subsidija nėra teikiama.

Paraiškas subsidijoms vertins Valstybinė mokesčių inspekcija, Lietuvos verslo paramos agentūra, Konkurencijos taryba.

Subsidiją vienai įmonei bus galima skirti tik vieną kartą.

Subsidija nebus skiriama arba atitinkamai mažinama, jei bendra vienai įmonei teikiamos pagalbos suma viršytų 800 tūkst. eurų.


Rašyti komentarą...
A
2021-01-15 16:09:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia kaip Italijoj - spjauti ant vyriausybės nurodymų, kas nėra įstatymas, pareikšti savo teisėtas teises ir pradėti dirbti, kitaip ši šutvė nusikaltėlių ,kuri save pati išsikėlė į vyriausybę , nesupras, kad nesam jų nuosavybė.
Atsakyti
-1

a
adiass
2021-01-15 16:43:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
O vidutinėms, didelėms ir labai didelėms įmonėms antro karantino laikotarpių kompensuoti skirtas pagalbos "piniginė pagalvė" 1 000 000 000 mlj.eurų. o smukiesiems tik 144 000 eurų- matot lygybę?
LYGYBĖ-verkt noris=mūsų anūkai net neišsimokės tokios mokestinės naštos-kokią jau dabar yra priskolinta-tiksliau parduota valstybė už pigiai.Miau...
Atsakyti
0

K
Komentaras
2021-01-15 17:01:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei verslas negaus paramos, žmogau iš kur tau algas pakels?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų